Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Więcej
2018/02/16 23:48 #46986 przez SkodaTrip

SkodaTrip odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Zrobilem Rumunie z Transfogarska i rok pozniej Serbie przez Slowacka 14 (Harmanec). Wzialem duzo gratow, nie przydalo sie nic. Biore bezpieczniki bo na drogach mi wypadaja i czasem sie przepalaja. Wymien olej, filtry, lozyska, przeczysc i wyreguluj gaznik. W tym roku jak mi ekipa nie wypali to i tak zrobie nia z 5-7kkm w tydzien dwa:) tranzystor od klimy siada czasem i nagrzewnica ktora jest Ci zbedna. Zasadniczo kupujac auto powinno sie zrobic podstawe, czy bedzie to Favo, Golf czy Bentley. Reszta zalezy od Twojego budzetu/checi/mozliwosci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/02/16 23:50 #46987 przez SkodaTrip

SkodaTrip odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

A i jeszcze jedno, korektor sily ham, wystarczylo na odwrotnpodlaczyc przewody. Tez wymienilem ok 70pln za calosc, wymiana banalna nawet bez podnosnika/kanalu

Więcej
2018/02/18 13:38 - 2018/02/18 13:42 #46993 przez mateusz232

mateusz232 odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

mateusz232 napisał: Mam pytanie do posiadaczy favki, u was tez po odpaleniu silnika u was tez chodzi cały czas wentylator od chłodnicy ?
Czy może powinien być czujnik temperatury który uruchamia chłodnicę

Potwierdzam, czujnik jest ale odcięty a kable skręcone na krótko.
Zamówiony nowy (z niska temp) i niedługo wymiana + wymiana termostatu i wymiana czujnika temp.
Ostatnio zmieniany: 2018/02/18 13:42 przez mateusz232.

Więcej
2018/03/13 20:11 #47095 przez Go-Fun

Go-Fun odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

wczoraj stałem się (na chwilę obecną) szcześliwym właścicielem faworyty z roku '93
pierwsza rzecz jaką trzeba zrobić to dojść do ładu z alarmem "silicon" a potem najprawdopodobniej (wg zeznań poprzednich właścicieli) z zasilaniem
czytałem wyżej, że zdarzają się problemy z pompą paliwa - u siebie widzę bezpośrednio przed blokiem silnika pompę mechaniczną - czy ktoś to wymieniał na elektryczną? czy po prostu kupić nowy oryginał mechaniczny?
pytanie o bagażnik dachowy - nie ma praktycznie ofert na portalach typu olx czy allegro, gdzie w opisie jest przeznaczenie do favoritki - z jakich aut będzie pasował? felicia?
rozumiem, że większość złombolowiczów gazuje auta - czy favoritka na instalacji pierwszej generacji (mieszalnik) jeszcze jakoś się odpycha? czy prędkość przelotowa (z czterema osobami na pokładzie i bagażem) rzędu 100km/h jest realna i niemęcząca dla fury?
na pewno w najbliższym czasie, gdy będę próbował wskrzeszać auto to będę bombardował pytaniami ;)
z góry dzięki za wszelaki odzew
a poniżej foto zakupu
Załączniki:

Więcej
2018/03/13 20:27 #47096 przez Pakuj się do miski

Pakuj się do miski odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Witam. Jeżeli chodzi o pompę to wymieniłem mechaniczną po prostu na nową i przejechaliśmy cały zlombol bez awarii.
Bagażnik dachowy mam uniwersalna bazę pasująca do większości aut i do tego box 500 litrowy.
Na temat instalacji gazowej się nie wypowiadam bo nie mam.
U naszego Formana prędkość przelotowa ze wspomnianym boxem, 4 osobami i pełnym bagaznikiem to 120 km/H, a czasami i więcej.

Więcej
2018/03/13 22:11 #47098 przez LosFavoritos

LosFavoritos odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Generalnie na olx czy allegro co jakiś czas pojawiają się dedykowane belki dachowe do Favo, ale nie czekają długo na nabywcę ;)
Są tez w internetach dostępne nowe belki, ale to już też inna kasa (ok. 200 zł).

"Pakuj się do miski" - jakie Wam spalanie wychodzi z boxem?

"Robim co możem! Mocy przybywaj!"

Więcej
2018/03/14 16:14 #47099 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Moja jest zagazowana, póki co ma za sobą jednego Złombola, dwie osoby plus bagaz spalanie 10l/100km, prędkość 100 - 110km/h, w porywach dochodziło nawet do 130. Z gazem jak na ten moment nie mam żadnych problemów, oczywiście co ważne i co powie Ci każdy Złombolowicz, zadbaj o to, żeby auto pracowało na obu paliwach.
Co do bagażnika to podobnie jak Ty szukam uchwytów (trumnę mam), więc chętnie poczytam kto co ma :)

Złombol 2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
Złombol 2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
Złombol 2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
Złombol 2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - ...

Więcej
2018/03/14 18:31 #47100 przez LosFavoritos

LosFavoritos odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Nam udało się skompletować coś takiego ;)

"Robim co możem! Mocy przybywaj!"
Załączniki:

Więcej
2018/03/14 21:13 #47104 przez Pakuj się do miski

Pakuj się do miski odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Spalanie mamy 8-9 litrow

Więcej
2018/03/15 09:22 #47108 przez Fabian

Fabian odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Też jedziemy Favo w 4osoby ale my postawiliśmy na przyczepkę niewiadowską n250
Przy czterech osobach w załodze chyba bym się nie bawił w zakładanie LPG - no chyba że wyrwiesz instalację za przysłowiową stówę

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008