Ogrzewanie w Formanie

Więcej
2015/05/26 22:00 #28085 przez SkodaMocy

SkodaMocy stworzył temat: Ogrzewanie w Formanie

Witajcie!
Mam pytanie do znawców/właścicieli Favoritek i Formanów. Otóż mam problem z ogrzewaniem w moim bolidzie. Robiłem już chyba wszystko: wymieniony termostat, nagrzewnica, zawór nagrzewnicy, a w aucie zimno. Nadmieniam, że zalewałem nagrzewnicę, odpowietrzałem, podniosłem nawet zbiornik wyrównawczy powyżej jej poziomu, żeby się lepiej napełniała... i dalej nic. Oba węże gorące, pompa wody nowa, a ciepła w środku jak nie było, tak nie ma. Ma ktoś jakiś patent na te cuda, bo zupełnie zgłupiałem... :S
A wiadomo, że w Alpach może być rześko... :whistle:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/26 22:21 #28087 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Ogrzewanie w Formanie

A tam to czasem nie ma klapy regulującej przepływ powietrza?

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2015/05/26 22:32 #28089 przez SkodaMocy

SkodaMocy odpowiedział w temacie: Ogrzewanie w Formanie

Problem w tym, że zdjąłem obudowę i sprawdzałem czy nagrzewnica robi się ciepła. I nie robi się... W szczytowym momencie tylko połowa była lekko ciepła. Tak jakby w nagrzewnicy nie było przepływu, ale sprawdzałem na wymontowanej i przepływ jest...

Więcej
2015/05/26 22:54 #28090 przez Misio Żelki

Misio Żelki odpowiedział w temacie: Ogrzewanie w Formanie

ja jak na razie mam kłopot ale z nadmiernym grzanie się formanki :woohoo:
ale ciekawe po pytam co to może być ;)

Więcej
2015/05/26 22:57 #28091 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Ogrzewanie w Formanie

Grzmiący pisał kiedyś o elektrycznej pompie wpiętej w obieg ogrzewania, można by taką spróbować wykorzystać do sprawdzenia/odpowietrzenia układu.

Z tego co pamiętam, wymienialiście też pompę wody - dla sprawdzenia założył bym starą, zakładam że na niej ogrzewanie wam działało i że pasek jest dobrze naciągnięty.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2015/05/26 23:04 - 2015/05/26 23:06 #28092 przez SkodaMocy

Niestety, na starej pompie było niewiele lepiej. W każdym razie jadąc Skodą w marcu nieźle zmarzłem. :)
Wpadłem teraz na taki pomysł, żeby założyć nagrzewnicę do góry nogami (wtedy zawór będzie u góry). Może wtedy płyn nie będzie się cofał??? :silly:
Ostatnio zmieniany: 2015/05/26 23:06 przez SkodaMocy.

Więcej
2015/05/27 00:01 #28094 przez Klamot

Klamot odpowiedział w temacie: Ogrzewanie w Formanie

Musi jakiś przewód masz niedrożny albo coś z klapami sterującymi /cięgło spadło/ Skoda musi grzać...A zawór wodny otwiera sie calkiem, linka dobrze podpięta? Powiadasz kurcze że będzie rześko? Nie cieszy mnie to...

Więcej
2015/05/27 01:32 #28096 przez MaciekZ

MaciekZ odpowiedział w temacie: Ogrzewanie w Formanie

Kiedyś miałem felicję - przestała grzać jak pękła głowica po prostu nagrzewnica się zapowietrzała- sprawdź czy nie bombelkuje do zbiorniczka wyrównawczego - mam nadzieję że okaże się fałszywym złym prorokiem :)

Szare Wilki Team

Więcej
2015/05/27 16:04 #28106 przez SkodaMocy

Klapy itp. w porządku, cięgno OK, zawór otwiera całkowicie. A nagrzewnica jest zimna. Wygląda na to jakby cały obieg zaczynał się i kończył na zaworze, a nie wpadał do nagrzewnicy. Pompa na pewno pompuje, bo widzę ruch w zbiorniczku, wszystkie przewody gorące, temperatura w normie, żadnego budyniu pod korkiem oleju i w zbiorniczku wyrównawczym, nie kopci, moc OK. Mam nadzieję, że to nie UPG, bo nie widzę żadnych niepokojących sygnałów. Spróbuję wyszperać w garażu nagrzewnicę od Cieniasa i ją podłączyć. Zobaczymy, czy to zadziała... :S

Więcej
2015/05/27 21:32 - 2015/05/27 21:35 #28110 przez Klamot

Klamot odpowiedział w temacie: Ogrzewanie w Formanie

A zamień jeszcze przewody na zaworze nagrzewnicy miejscami jeśli masz inaczej. U mnie jest przewód prowadzący od pompy z przodu a przewód prowadzący od kolektora od tyłu, czyli bliżej kierowcy. A zawory to mamy takie same to zdjecia nie bedę robił. Bogdan
Ostatnio zmieniany: 2015/05/27 21:35 przez Klamot.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008