[Skoda Favorit] - utwardzenie zawieszenia

Więcej
2018/01/10 10:51 #46582 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: [Skoda Favorit] - utwardzenie zawieszenia

No własnie nie do końca bo z tego co widzę, to sprzedawcy na allegro wrzucają do jednego wora sprężyny do Favorit, Forman i Felicji, więc nie widzą oni różnicy między jednym a drugim a mi właśnie o tę różnicę chodzi :)

Złombol 2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
Złombol 2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
Złombol 2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
Złombol 2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/01/10 18:13 #46585 przez Pakuj się do miski

Pakuj się do miski odpowiedział w temacie: [Skoda Favorit] - utwardzenie zawieszenia

Jest różnica w sprężynach i są jak najbardziej dostępne. Poszukaj w sklepach internetowych specjalizujących się w częściach do skody. Ja mam ten sam problem tylko że z Formanembo we 4 z pelnym bagaznikiem i boxem na dachu tarlismy prawie po asfalcie. Wkładki gumowe trochę lipa bo wtedy amortyzacji zero. Mi ktoś polecił żeby wyjąć sprężyn i oddać do haftowana z podniesiem o jakieś 5 cm

Więcej
2018/01/10 21:03 #46587 przez Fabian

Fabian odpowiedział w temacie: [Skoda Favorit] - utwardzenie zawieszenia

jak ja patrzyłem na tylne sprężyny to te same są w formanie i felicji kombi
np allegro.pl/sprezyny-skoda-felicia-kombi-...tyl-i5325652372.html

Więcej
2018/01/11 22:01 #46598 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: [Skoda Favorit] - utwardzenie zawieszenia

Jakbyś nie kombinował idealnego efektu nie będzie. Dasz twardsze sprężyny, najczęściej obniżone - na obecny kierunek średni wybór. Jakieś rozciągnięte - i tak z czasem siądą. Przekładka gumowa - narzekają, że za twarde. Czego byś nie zrobił musisz pamiętać, że jedziesz autem w którym wraz z załogą jest dowalone ponad pół tony i nie oczekuj, że będziesz wchodził w zakręty 120 km/h i szedł jak po sznurku. Posprawdzaj zawiechę, bo może po prostu faktycznie masz gdzieś luzy, albo pożałowałeś na porządne kapcie i teraz czujesz, że coś nie teges. Ja mam w moim 4manie czternastki na niższym profilu i nie czuję żadnych problemów z prowadzeniem na zakrętach, a miałem jak to zwykle bagażnik dachowy, trochę części, prowiant, narzędzia i całą resztę graciarni, co dawało z masą załogi niechybne ponad pół tony na pokładzie i jakoś było normalnie.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
Podziękowali: Fabian

Więcej
2018/01/12 15:19 #46602 przez Pakuj się do miski

Pakuj się do miski odpowiedział w temacie: [Skoda Favorit] - utwardzenie zawieszenia

Ja tez właśnie szukam felg i opon. Od czego założyłes Felgi i jaki rozmiar Masz Opon.

Więcej
2018/01/14 10:01 #46615 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: [Skoda Favorit] - utwardzenie zawieszenia

Skodowskie 14, muszę zalukać na zdjęcia i zobaczyć rozmiar, bo szczerze nie pamiętam. Wrzucę fotkę w najbliższym czasie.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2018/01/23 20:06 #46765 przez dawidww

dawidww odpowiedział w temacie: [Skoda Favorit] - utwardzenie zawieszenia

Witam
Mam pytanie do posiadaczy skody favorit

Czy instalacja LPG lubi się z favoritką ?
Jak tam spalanie oleju na benzynie i LPG, czy wgl występuje i ile ( czy w już w takich starych skodach to już normalne że trzeba troszkę dolewać olej).
Planuje kupić skodę i stąd te moje pytanie ;)

Więcej
2018/01/23 22:08 - 2018/01/23 22:10 #46767 przez Klamot

Klamot odpowiedział w temacie: [Skoda Favorit] - utwardzenie zawieszenia

Favo ma prosty silnik i gaz chodzi bez problemów jak umiesz go uzywać / czyli czasem pojeździć na benzynie, mieć troche benzyny w baku i na noc zostawiać na benzynie/ Oczywiście mozna jeźdizć i na samym gazie, ale pompa paliwa wtedy umrze i gumy w gaźniku też wyschną.
Moja potrafi palic na gazie po nocy w mrozy jak zapomne przełączyć :) Spalanie na gazie 10-11 litrów miasto i ciężka noga :) A oleju pali mało, może na 10 tyś doleje litr, dwa to chyba nie.
Polecam kupić z gazem od razu tylko zdrowy egzemplarz. Lepiej jak ma nadkola założone, lubi korodować przy mocowaniach tylnej belki i pod siedzeniem pasażera i kierowcy przy mocowaniach wahacza. No a to co widać na wierzchu to widać :) Mozna znaleźć Favo bez korozji i w dobrym stanie jeszcze ich sporo....
Ostatnio zmieniany: 2018/01/23 22:10 przez Klamot.

Więcej
2018/01/24 10:53 #46771 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: [Skoda Favorit] - utwardzenie zawieszenia

Mi na Złombolu paliła 10l, co ciekawe na niemieckim gazie wyszło 8. Oleju przepaliła trochę więcej bo na całą trasę w zeszłym roku wyszło jakieś 2l.
Z gazem nie ma problemów, pod warunkiem zachowania wkazówek @Klamota, czyli zostawiać na benzynie i na niej też czasem pojeździć.

Złombol 2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
Złombol 2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
Złombol 2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
Złombol 2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - ...

Więcej
2018/01/24 21:29 #46777 przez dawidww

dawidww odpowiedział w temacie: [Skoda Favorit] - utwardzenie zawieszenia

dzięki bardzo, za tą dawkę przydatnej wiedzy

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008