CB Radio. Jakie? Jaki bat?

Więcej
2018/06/07 09:19 #47710 przez TROLONEZ

TROLONEZ stworzył temat: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

Cześć. Mam pytanie dotyczące CB. Jakie polecacie? Warto brać te z niższej półki czy lepiej dołożyć i wziąć np. jakiegoś budżetowego Presidenta? Jaki zasięg w praktyce ma sens na złombolu? Tzn jak długiego brać bata żeby nie przesadzić :) Piszcie swoje opinie i jaki sprzęt polecacie a od którego trzymać się z daleka. Dzięki!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/06/07 09:35 - 2018/06/07 09:40 #47711 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

Kilka modeli CB miałem możliwość użytkować na przestrzeni lat i jak dla mnie póki co nic innego, niż stare, dobre konstrukcje. Od paru lat mam DNT Cockpit - super filtry, duży komfort użytkowania. Trochę duże gabaryty, ale są większe radia :)
Presidenty - np. stare konstrukcje "made in Philipines".
Tu myślę, że warto zajrzeć na cb-forum - skarbnica wiedzy o CB.

Duże zn aczenie ma też fakt, czy coś nie sieje po instalacji elektrycznej. Kumpel jak załaczał przetwornicę, to filtry nie dawały rady i nie szło CB używać.

Do tego dobra antena - "klasyk" czyli Sirio ML145 na podstawie mag.; bardzo zadowolony jestem też z Solarcon Prowler 202 (60cm) - miałem ją ze 3 lata na dachu zamiast anteny FM.

Do Poldasa jeszcze nie zdecydowałem, co założę - może sirio T5000 (1,9m)- wyjdzie w praniu.

części Favorit: tiny.pl/gs8l5
Ostatnio zmieniany: 2018/06/07 09:40 przez zielonagablota.
Podziękowali: TROLONEZ

Więcej
2018/06/07 23:14 #47719 przez EJA_GRABA_lux!

EJA_GRABA_lux! odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

Nie polecam President Teddy ASC. Niby fajne zgrabne ale musisz ze sobą wozić lutownicę i na każdym postoju poprawiać fabrykę. Zimne luty albo przerywające się kable w gruszce to normalka tego radyjka. I tak na marginesie: kolejna rzecz, na której przejechałem się kupując w sieciówkach - tego nieudacznika kupiłem w mediaexpert.
Podziękowali: TROLONEZ

Więcej
2018/06/08 18:22 #47720 przez Czerwony Bob

Czerwony Bob odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

A jak Panowie jest z legalnością używania CB? Bo kojarzę że w teorii w części państw nie można korzystać chociaż nie wiem jak to się ma do praktyki ??

Więcej
2018/06/08 22:35 - 2018/06/08 22:39 #47721 przez TROLONEZ

TROLONEZ odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

Nie wiem jak w innych krajach, ale często wraca temat Austrii- można, nie robią problemu, chociaż lepiej żeby policja nie widziała cię z gruchą w ręku jak kierujesz. Był zresztą kiedyś temat na forum, wygrzebię to tu przekleję
Ostatnio zmieniany: 2018/06/08 22:39 przez TROLONEZ.

Więcej
2018/06/12 07:56 - 2018/06/12 08:23 #47729 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

Wujek google podał np. to: www.cargonews.pl/czy-radia-cb-sa-legalne/
Na załączonej mapie sporo czerwonego na trasie tegorocznego rajdu.

Chyba najlepiej będzie wziąć antenę na podstawie magnetycznej i jak co wrzucić do auta, coby nie rzucać się w oczy :) Ew. jakaś inna, dyskretna antena, co przypomina FMkę.

części Favorit: tiny.pl/gs8l5
Ostatnio zmieniany: 2018/06/12 08:23 przez zielonagablota.

Więcej
2018/06/12 10:05 #47730 przez TROLONEZ

TROLONEZ odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

W Austrii było "nielegalne" bo ich pasmo rozjeżdżało się z tym, które było używane w większości krajów. Teraz ponoć nie ma z tym problemów, sam jeżdżę na Austrię ciężarówką i nigdy problemów przy kontrolach nie miałem, mimo że raz ściągnęli mnie jak wisiałem na gruszce :P Rumuni i Bułgarzy też mają w swoich autach CB, podejrzewam że zakazy w tych i pozostałych krajach na Bałkanach wynikają z post-komunistycznych obostrzeń- przepisu nie zniesiono, i tak każdy korzysta. Nie wiem jak w Grecji, spróbuję zasięgnąć języka, ale znając ich podejście do życia to pewnie będą mieli z tym kompletny luz :)

Więcej
2018/08/23 12:15 #48662 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

TROLONEZ napisał: Nie wiem jak w innych krajach, ale często wraca temat Austrii- można, nie robią problemu, chociaż lepiej żeby policja nie widziała cię z gruchą w ręku jak kierujesz. Był zresztą kiedyś temat na forum, wygrzebię to tu przekleję

Nieprawda - zerknijcie w historyczne posty - załączałem opinie odpowiedniego urzędu w Austrii - że można legalnie używać CB - musi mieć tylko nalepkę CE

Więcej
2018/08/24 13:00 #48699 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

Panowie, temat legalności CB w niektórych krajach jest wałkowany od lat. Nikt nigdy nie miał problemów. W Austrii miałem kontrolę policji i mieli w nosie zarówno CB jak i rejestrator trasy. Wszystkie byłe postjugosłowiańskie kraje mają wywalone na wasze baty i radyjka w środku. Tematu nie ma, istnieje tylko na papierze. Chyba, że wkurzycie czymś serbskiego lub innego policjanta.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008