CB Radio. Jakie? Jaki bat?

Więcej
2018/06/07 09:19 #47710 przez TROLONEZ

TROLONEZ stworzył temat: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

Cześć. Mam pytanie dotyczące CB. Jakie polecacie? Warto brać te z niższej półki czy lepiej dołożyć i wziąć np. jakiegoś budżetowego Presidenta? Jaki zasięg w praktyce ma sens na złombolu? Tzn jak długiego brać bata żeby nie przesadzić :) Piszcie swoje opinie i jaki sprzęt polecacie a od którego trzymać się z daleka. Dzięki!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/06/07 09:35 - 2018/06/07 09:40 #47711 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

Kilka modeli CB miałem możliwość użytkować na przestrzeni lat i jak dla mnie póki co nic innego, niż stare, dobre konstrukcje. Od paru lat mam DNT Cockpit - super filtry, duży komfort użytkowania. Trochę duże gabaryty, ale są większe radia :)
Presidenty - np. stare konstrukcje "made in Philipines".
Tu myślę, że warto zajrzeć na cb-forum - skarbnica wiedzy o CB.

Duże zn aczenie ma też fakt, czy coś nie sieje po instalacji elektrycznej. Kumpel jak załaczał przetwornicę, to filtry nie dawały rady i nie szło CB używać.

Do tego dobra antena - "klasyk" czyli Sirio ML145 na podstawie mag.; bardzo zadowolony jestem też z Solarcon Prowler 202 (60cm) - miałem ją ze 3 lata na dachu zamiast anteny FM.

Do Poldasa jeszcze nie zdecydowałem, co założę - może sirio T5000 (1,9m)- wyjdzie w praniu.
Ostatnio zmieniany: 2018/06/07 09:40 przez zielonagablota.
Podziękowali: TROLONEZ

Więcej
2018/06/07 23:14 #47719 przez EJA_GRABA_lux!

EJA_GRABA_lux! odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

Nie polecam President Teddy ASC. Niby fajne zgrabne ale musisz ze sobą wozić lutownicę i na każdym postoju poprawiać fabrykę. Zimne luty albo przerywające się kable w gruszce to normalka tego radyjka. I tak na marginesie: kolejna rzecz, na której przejechałem się kupując w sieciówkach - tego nieudacznika kupiłem w mediaexpert.
Podziękowali: TROLONEZ

Więcej
2018/06/08 18:22 #47720 przez Czerwony Bob

Czerwony Bob odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

A jak Panowie jest z legalnością używania CB? Bo kojarzę że w teorii w części państw nie można korzystać chociaż nie wiem jak to się ma do praktyki ??

Więcej
2018/06/08 22:35 - 2018/06/08 22:39 #47721 przez TROLONEZ

TROLONEZ odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

Nie wiem jak w innych krajach, ale często wraca temat Austrii- można, nie robią problemu, chociaż lepiej żeby policja nie widziała cię z gruchą w ręku jak kierujesz. Był zresztą kiedyś temat na forum, wygrzebię to tu przekleję
Ostatnio zmieniany: 2018/06/08 22:39 przez TROLONEZ.

Więcej
2018/06/12 07:56 - 2018/06/12 08:23 #47729 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

Wujek google podał np. to: www.cargonews.pl/czy-radia-cb-sa-legalne/
Na załączonej mapie sporo czerwonego na trasie tegorocznego rajdu.

Chyba najlepiej będzie wziąć antenę na podstawie magnetycznej i jak co wrzucić do auta, coby nie rzucać się w oczy :) Ew. jakaś inna, dyskretna antena, co przypomina FMkę.
Ostatnio zmieniany: 2018/06/12 08:23 przez zielonagablota.

Więcej
2018/06/12 10:05 #47730 przez TROLONEZ

TROLONEZ odpowiedział w temacie: CB Radio. Jakie? Jaki bat?

W Austrii było "nielegalne" bo ich pasmo rozjeżdżało się z tym, które było używane w większości krajów. Teraz ponoć nie ma z tym problemów, sam jeżdżę na Austrię ciężarówką i nigdy problemów przy kontrolach nie miałem, mimo że raz ściągnęli mnie jak wisiałem na gruszce :P Rumuni i Bułgarzy też mają w swoich autach CB, podejrzewam że zakazy w tych i pozostałych krajach na Bałkanach wynikają z post-komunistycznych obostrzeń- przepisu nie zniesiono, i tak każdy korzysta. Nie wiem jak w Grecji, spróbuję zasięgnąć języka, ale znając ich podejście do życia to pewnie będą mieli z tym kompletny luz :)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008