Jak zarejestrowac poprzednio wyrejestrowana ciezarowke

Więcej
2018/06/11 13:04 #47726 przez tooFATtoDRIVE

tooFATtoDRIVE stworzył temat: Jak zarejestrowac poprzednio wyrejestrowana ciezarowke

Witam wszystkich,

Na poczatku uprzejmie przepraszam za brak polskich znakow. Mieszkam poza Polska a pisze ta wiadomosc z komputera sluzbowego, na ktorym nie ma polskich znakow.

Mam nastepujace pytanie:
Czy jest mozliwa ponowna rejestracja ciezarowki (Tatra 815 6x6, poprzednio jako woz pozarniczy w wojsku), ktora zostala jakis czas temu wyrejestrowana? Jezeli tak, jak do tego podejsc?
Nie ma do tej ciezarowki zadnego dowodu rejestracyjnego wiec to jest glowny problem. Sprzedawca wystawi dowod sprzedazy/fakture VAT, moze napisac oswiadczenie o pochodzeniu auta oraz fakcie, ze jest ono wyrejestrowane. Nic wiecej od strony formalnej nie jestem w stanie zalatwic.
Ciezarowka mialaby byc rejestrowana w Siedlcach (woj. mazowieckie).

Czy ktos jest w stanie mi pomoc z tym tematem?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/06/12 13:23 #47731 przez TROLONEZ

TROLONEZ odpowiedział w temacie: Jak zarejestrowac poprzednio wyrejestrowana ciezarowke

Ciężarówki można czasowo wyrejestrowywać, nie wiem czy w tym wypadku oddaje się dowód do WK ale skoro tu nie ma żadnych papierów to może być dodatkowy problem, być może ciężarówka została formalnie skasowana i trzeba będzie przejść procedurę jak przy aucie zabytkowym żeby przywrócić ją do ruchu (opinia rzeczoznawcy, rejestracja na żółte itd). Znajdź w necie numer do siedleckiego wydziału komunikacji i zapytaj jak oni taką sprawę widzą, bo nawet jak będziesz robił wszystko zgodnie z literą prawa a oni będą mieli na to inną koncepcję to będziesz miał niepotrzebne schody, a cała sprawa może być dużo prostsza (wydanie wtórnika dowodu, przerejstrowanie i ogień na tłoki :) )

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008