Polonez 96 GLI - rozrusznik nie przestaje kręcić

Więcej
2019/01/07 19:50 - 2019/01/07 20:27 #49400 przez Kilka niedociągnięć jest.

Kilka niedociągnięć jest. stworzył temat: Polonez 96 GLI - rozrusznik nie przestaje kręcić

Witam, mam problem z rozrusznikiem.

Pierwszy raz stało się to po umyciu auta na myjni samoobsługowej, chwilę był spokój, teraz temat znów wraca.

Po odpaleniu rozrusznik kręci bez końca (nawet po wyjęciu kluczyka), muszę go zdusić na biegu. Czasami przestaje po 10 sekundach. Czasami gdy jest ciepły nie reaguje na próby odpalenia.

Słyszałem, że winny może być stycznik który ludzie zastępują przekaźnikiem.

Czy moje podejrzenia są słuszne? Gdzie szukać owego stycznika? Czy ma ktoś inne pomysły ?

Dzięki za pomoc :)
Ostatnio zmieniany: 2019/01/07 20:27 przez Kilka niedociągnięć jest..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/01/08 12:49 #49406 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Polonez 96 GLI - rozrusznik nie przestaje kręcić

Do rozrusznika (a właściwie do elektromagnesu/automatu) powinny iść 2 przewody.
Jeden gruby od + akumulatora przykręcony nakrętką, i drugi cieńszy zakończony pewnie wsuwką.
Zacznij od ich zlokalizowania przy rozruszniku.
Niestety nie wiem co może oznaczać patent polegający na zastąpieniu stycznika przekaźnikiem i czy u Ciebie jest już jakiś kompjuter który wszystkim steruje, bo na poldkach się nie wyznaję.
Jak zlokalizujesz te dwa przewody, to odepnij na chwilę ten cienki, włóż jakiś inny i przytknij go to plusa na akumulatorze (tylko niech będzie wrzucony luz...)
Rozrusznik powinien zacząć kręcić, jak odłączysz ten testowy kabelek od akumulatora to powinien przestać.
Jeżeli nie przestanie kręcić, to znaczy że przylepiają się styki w elektromagnesie i masz go do wymiany.
Jeżeli przy smyraniu testowym kabelkiem będzie zachowywał się poprawnie, to idź dalej za cienkim kabelkiem i jeżeli trafisz na jakiś przekaźnik to go podmień na inny sprawdzony.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2019/01/08 21:38 - 2019/01/08 21:40 #49413 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Polonez 96 GLI - rozrusznik nie przestaje kręcić

Właśnie Cię Gniotsia na właściwy trop naprowadził. Ja miałem w moim Poldku to samo. Kleiły mi się elektromagnesy na potęgę i już nie miałem na to siły i chęci. Miałem 2.0 i jakoś wysoka temperatura od silnika zabijała mi po czasie każdy rozrusznik. Albo nie przestawał pracować , albo trzeba było go lekko przy starcie pierdyknąć, żeby zaskoczył. Po 3 rozruszniku odechciało mi się walki i przyzwyczaiłem, że tak czasem się zrobi.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
Ostatnio zmieniany: 2019/01/08 21:40 przez Chłopcy z PRL.

Więcej
2019/01/12 14:44 #49426 przez Kilka niedociągnięć jest.

Kilka niedociągnięć jest. odpowiedział w temacie: Polonez 96 GLI - rozrusznik nie przestaje kręcić

Zrobiłem test i zdaje się że przylepiają się styki w elektromagnesie. Da się w dzisiejszych czasach kupić elektromagnes do Poloneza dobrej jakości ?
Możecie coś polecić ?

Więcej
2019/01/12 20:19 #49428 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Polonez 96 GLI - rozrusznik nie przestaje kręcić

Masz osłonę cieplną między rozrusznikiem, a kolektorem wydechowym?
Taki kawałek blachy ekranujący ciepło (w Ładzie mam - podejrzewam, że w poldkach też była, google coś znajduje ).
To może być ważniejsze, bo bez niej może usmażyć każdy automat.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008