× Złombol 2015

Mandaty 2015

Więcej
2017/10/22 20:45 #46060 przez BONDAR Team

BONDAR Team odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/11/14 01:10 - 2017/11/14 01:13 #46117 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

No nie tak do końca bo różnie wypowiadają się ludzie, którzy skrzystali z ich usług o ich skuteczności. Jak pracujesz na etacie, nie masz firmy i nie musisz składać zaświadczeń o niezaleganiu podatkami czy innych nieuregulowanych zobowiązaniach i długach to możesz olać. Pamiętaj, że firmy windykacyjne w Polsce są coraz bardziej cwane i przyjmują zlecenia także zagranicznych podmiotów. No i do tego różne orzecznictwo sądów.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
Ostatnio zmieniany: 2017/11/14 01:13 przez Chłopcy z PRL.

Więcej
2018/03/17 08:24 #47120 przez Klamot

Klamot odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

Przyszło i mi 15 Euro za przekroczenie o 7 km.
Tylko ze data sie nie zgadza, bo przekroczenie nastąpić miało 21 lutego 2018 roku i na zdjeciu nie jestem ja, tylko ktoś mi nie znany i jeszcze dłubie sobie w zebach. Zgadza sie tylko numer rejestracyjny Żuka, ale żuk zimuje w garażu a nie gania zima po Niemcowni. Chyba maja tam niezły burdel.
Napisać odwołanie czy olać?

Więcej
2018/03/17 16:30 #47121 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

odwołać

Więcej
2018/03/17 16:32 #47122 przez Brunatni

Brunatni odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

Ja bym pisał odwołanie, tym bardziej że jak piszesz auto stoi w garażu ,a na niego mandat przychodzi. Lepiej odpisać niż bez reakcji zostawić, a później jakieś wyższe kwoty Ci będą przysyłać. Może ktoś sobie blachy zrobił i śmiga.

Więcej
2018/03/17 18:36 #47123 przez Klamot

Blachy sa żółte na zabytek wiec mało prawdopodobne że ktoś dorobił. Mysle że predzej coś sie w systemie im popieprzyło :)
Odwołanie napisze ale trzeba po niemiecku, no nic popytam po znajomych i poleconym odeśle.

Więcej
2018/03/21 11:27 #47150 przez Klamot

Wysłałem wczoraj na ich mail, że chyba pomyłka bo mój samochód nie był w tym roku w niemczech tylko stoi w garazu i czy ok? I zeby przysłali zdjecie gdzie widać tablice rejestracyjne mojego samochodu.
Dziś przyszla odpowiedź:
Guten Tag,
ja ist ok. Kennzeichen war falsch erfasst. Der Falls ist für Sie erledigt.
Moze ktos przetłumaczyć, za tłumaczem google wyglada że ok, ale z tym tłumaczeniem róznie bywa :)

Więcej
2018/03/21 12:23 #47151 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

Piszą że jest w porządku i że tablica została błędnie zidentyfikowana czy coś w tym stylu. Niby wszystko jest załatwione.

Ja na twoim miejscu bym wydrukował sobie tego emaila i wpiął w dokumentację w domu związaną z samochodem. Nigdy nie wiadomo czy się nie przyda w przyszłości ich odpowiedź.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2018/03/30 01:33 #47227 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Mandat ---> 2016

Dostałem i ja , choć staram się przepisów mocno nie łamać, to zdarzyło się . . . gdzieś na Sycylii w 2016-stym...
i teraz po prawie dwóch latach przyszło i ... to chyba nie jest pomyłka. Mam zbyt charakterystyczny numer.

Biję się w pierś i zbieram euraki, żeby zapłacić. Bo jak jest zbrodnia musi być i kara.

tylko doradźcie czy płacić po szybkości w 5 dni, jak sugerują w zawiadomieniu (bo nie jest to chyba mandat),
i wtedy będzie taniej 140 EUR, czy pisać odwołania i czekać na surowszy wymiar kary? Nawet 352,12 EUR za jakieś czerwone światło.
Wiele rzeczy z tego pisma z załączników jest dla mnie mocno niejasnych, np. że będą chcieli zabrać mi Złombola jak wjadę do ich Gminy kiedyś w przyszłości, lub dodatkowa kara 286 EUR za niewskazanie kierującego
albo zapis, że : "Niniejsze zawiadomienie jako takie nie zawiera skutków prawnych" - czyli co, funkcjonariusz/funkcjonariuszka chce ze mną korespondować ? :woohoo:

W załącznikach całe pismo jak ktoś ma doświadczenia:

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Więcej
2018/03/30 20:05 #47237 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Mandat ---> 2016

Trochę mi to śmierdzi. Jeśli z góry zakładasz, że chcesz to zapłacić, to najpierw pisałbym do jakiegoś rzecznika Policji we Włoszech. Ewentualnie próbował uderzyć przez konsulat w PL ( wbrew pozorom można sporo informacji w takich placówkach na różne tematy uzyskać).

Inna sprawa, było poleconym ? Jeśli nie, to skąd będą wiedzieli, kiedy dotarło ? To jest dla mnie najzabawniejsze w tym. Ja tak dostałem już m.in. z NL mandat, ale tam było ewidentnie moje wykroczenie i nawet pamiętałem moment, kiedy to nastąpiło więc płaciłem, przy czym ichniejsze pismo było zdecydowanie lepiej sformułowane.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Podziękowali: Ala montana

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008