Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Więcej
2016/01/03 16:06 #32990 przez autOszołomy

autOszołomy odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

My naszego Żuka okleiliśmy w całości, za wyjątkiem dachu(odklejały się maty) matami bitumicznymi. Do bitumów przyleliśmy karimaty, do karimat styropian, na to wszystko przykręciliśmy dykty obite eko-skórą. Grzmiący kiedyś pisał, że styropian będzie skrzypiał. My nic takiego nie zauważyliśmy, a miejscami mamy po dwie warstwy styropianu. Dodatkowo styropian i karimaty świetnie izolują i w środku nie mieliśmy piekarnika.

4xZłombol 2xPolonez i 2xŻuk

www.facebook.com/autOszolomy/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/01/03 19:23 #33024 przez BOREWICZ TEAM

BOREWICZ TEAM odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Wszystko się zgadza mała podpowiedź bitumem nie wyklejamy całych powierzchni tylko naklejamy wstawki na większych powierzchniach blachy między usztywnieniami to wystarcza a nie zwiększa wagi.

Więcej
2016/01/03 19:25 #33025 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

To jest nie do końca słuszna uwaga. Tak możemy się bawić w autach nowoczesnych, a nie w Andorii. Tam bitum po prostu kładziemy jak tynk - bo poza dociążeniem blach, staje się dodatkowo barierą dźwiękochłonną na niskie częstotliwości. Szczególnie w przedniej kabinie, w okolicy pokrywy silnika i na podłodze.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2016/01/03 20:59 #33054 przez BOREWICZ TEAM

BOREWICZ TEAM odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Zgadzam się Piotrze bitumem redukujemy drgania i wyłapujmy niskie to prawda jednak nie trzeba kleić całych powierzchni.
Jak budowałem swojego borka kupowałem całościowo materiał u gościa z Częstochowy który prócz sprzedaży wykonuje też usługi w warsztacie on właśnie doradził mi nie wyklejać całościowo .
Podpowiedział też ważną rzecz nie zostawiać nie oklejonych żadnych przelotek (linek przewodów wężyków) zabezpieczyć wszystkie otwory techniczne których jak wiemy pod tapicerka jest masa a to nimi po wygłuszeniu dostaje się hałas.

Więcej
2016/01/03 22:27 #33067 przez Grzmiący Rydwan

Raz jeszcze powtórzę - Żuk z Andorią to wyzwanie. Zwykłe klejenie paskami nie zda egzaminu. Sprawdzone.

Więcej
2016/01/04 19:21 #33129 przez PerypetiumMobile

PerypetiumMobile odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Witam wszystkich Zukowcow ;-) Mały offtopic bo to moja pierwsza wypowiedz, a więc Jedziemy na zlombol 2 raz, 1 raz zukiem, zakupiłem na ten zlombol andorie 97r. w niezłym stanie takze pewnie ten wątek będę baczenie obserwować i uczestniczyć w dyskusji. Nazywam sie Przemek i witam wszystkich serdecznie. Do rzeczy moje pytanie tyczy się alternatora konkretnie tego z Atu Plus wydaje się pasować bez mocnych przeróbek czy tak aby jest na pewno i czy te 70a to dobry pomysł przy zamyśle 1 akum brak cudeniek technicznych na pokładzie jedynie 230v na ładowarki cb,fm,navigacja. I jaki akum do tego ? 120ah to chyba zestawienie jakie widziałem w jakimś lublinie ale zwyżce

Więcej
2016/01/04 20:58 #33142 przez Grzmiący Rydwan

Zrób porządny remont tego alternatora co masz i nie kombinuj. Da sobie radę. U nas ten altek karmi dwa akumulatory, przetwornicę, mnóstwo świateł, CB, radio, lodówkę i inne cuda;-)

Spokojnie sobie poradzi...

Więcej
2016/01/04 23:09 #33179 przez Klamot

Klamot odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Z pewnych względów mogę sie wypowiedzieć w tym wątku i podzielić sposobem na wygłuszenie po partyzancku. Oszczędnościowo można wygłuszyć kawalkami sklejki czy płyty HDF 3mmm klejonymi na silikon. Wszystkie płaskie części blachy zyskają w ten sposob masę i nie będą tak drgać - przenosić dźwięk. Miejsca krzywe i łączena dajemy płyty bitumuiczne głuszące. Kawalki sklejki lub plyty HDF powinny być małe, 5x10cm do 12x15 kleimy żeby sie nie dotykały czyli odstep 0,5 do kilku centymetrow. Można wysępić odpady w pobliskiej hurtowni płyt meblowych.
Pod silikon odtluszczamy blachę choć i na brudnej trzyma.

Więcej
2016/01/06 14:17 - 2016/01/06 14:19 #33311 przez TLW Team

TLW Team odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Musimy się pochwalić że nastąpiła zmiana planów :) Z przyczyn technicznych jak również z nowych możliwości w tym roku zakupiliśmy 9 miejscowego Lublina II na 70KM andorii. No zobaczymy co z tego wyjdzie jednak jak na tą chwilę trafił się złombolowóz z przebiegiem 150tys suchym silnikiem, skrzynią i mostem :) Zdjęcia wrzucę gdy tylko jakieś zrobię natomiast reszta wyjdzie przy rozbieraniu auta :)

PS. Mam nadzieję, że temat Lublina odpowiada tematowi przygotowań Żuka i Nysy :P

TLW - Tylko Lublinem Wrócę :P
Ostatnio zmieniany: 2016/01/06 14:19 przez TLW Team.

Więcej
2016/01/06 14:28 #33312 przez Grzmiący Rydwan

Jako że to pewnie jeden z dwóch Lublinów bedzie, to pewnie - czujcie się w tym wątku jak u siebie w domu;-)

A co do tego że jest suchy - długo taki nie bedzie;-)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008