Meta

Więcej
2017/09/13 18:58 - 2017/09/13 19:48 #45749 przez swbr

swbr stworzył temat: Meta

Chcielibyśmy bardzo podziękować :whistle: ekipom dzięki którym nie mogliśmy być na mecie tegorocznego złombolu. Czy ktoś coś zrobi aby sytuacja za rok się nie powtórzyła? Czy można wynająć na miejscu ekipę która wypieprzy takie elementy z campingu ? Nie oczekujemy od organizatorów takiej akcji bo oni niewiele podobno mogą ?
Czy dzięki takim idiotom mamy kończyć kolejny złombol przed metą czy raczej zapieprzać bez spania na metę aby zdążyć przed bandą alkoholików ,którzy pomylili rajd z wiejską zabawą pod remizą ?
Ostatnio zmieniany: 2017/09/13 19:48 przez swbr.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/09/13 20:33 - 2017/09/13 20:34 #45750 przez WLKP

WLKP odpowiedział w temacie: Meta

Nie chcę nikogo brać w obronę, bo pewnie wielu rzeczy nie widziałem, ale byłem na mecie od poniedziałku i miałem wrażenie, że w porównaniu z zeszłym rokiem jest wyjątkowy spokój...
Problem polegał przede wszystkim na tym, że byliśmy rozstrzeleni po całym kempingu i wystarczyła jedna "konkretna" ekipa, żeby wygenerować X zgłoszeń na recepcję. My mieliśmy w bliskim sąsiedztwie 5-6 kamperów, inne ekipy podobnie.
Niestety, ale Złombol to już jest impreza masowa i pewnych problemów się nie przeskoczy.
Ostatnio zmieniany: 2017/09/13 20:34 przez WLKP.

Więcej
2017/09/13 21:24 #45752 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Meta

swbr napisał: Czy ktoś coś zrobi aby sytuacja za rok się nie powtórzyła? Czy można wynająć na miejscu ekipę która wypieprzy takie elementy z campingu ?

Nie ktoś, tylko JA, TY, MY.
My wszyscy musimy dbać o dobro marki Złombol.
Widzisz idiotę którego zachowanie jest skandaliczne? Reaguj!
Jak przeczytałem news na ZłomekGo, to miałem ochotę zrobić jedno - zawrócić do domu.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Podziękowali: śFIATagro, Klamot

Więcej
2017/09/13 21:54 #45753 przez BandzioryTeam

BandzioryTeam odpowiedział w temacie: Meta

Debili nie brakuje.
Alkohol jest dla ludzi, ale mądrych.
Już jakieś 5 godzin po starcie na jednym z parkingów spotkaliśmy kilka osób, które dosłownie wypadały z aut. Czy żeby się nachlać trzeba gnać 2700 km??
Mam wrażenie, że niektórzy pomylili Złombol z imprezą dla niewyżytych alkoholików. Oczywiście większość ludzi (jakieś 90%) potrafi normalnie się bawić. Na campingu, na którym my wylądowaliśmy na mecie nie było żadnych ekscesów, pijaństwa czy dyskotek do rana. Można z kulturą? Można.
Nie są tu winni organizatorzy. W każdym stadzie znajdzie się czarna owieczka. Szkoda, że nie możemy poznać ich z bliska chociaż numery startowe zdaje się, że pamiętam. Jak wrócili do domu to pewnie mówili, że impreza była do dupy bo się hołota zjechała sama.
Nie da się tego wyplenić. Trzeba byłoby wprowadzić np. kaucję 5.000 zł od auta, po powrocie zwrotną, ale wtedy dużo ludzi by nie pojechało. Nie ma złotego środka. Ewentualnie nakopać takim do d.... A teraz pewnie czytają to i śmieją się że zrobili taką imprezę, że wszyscy o tym piszą.
A może dać ich namiary tutaj i poinformować ich rodziny (żony, dzieci) jak to się tatusiowie pięknie bawią jak się ich ze smyczy spuści. :-)
Niestety prawo nie pozwala na publikację ich danych.... aaach jaka szkoda ....
Podziękowali: śFIATagro

Więcej
2017/09/13 22:04 #45754 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Meta

Odnośnie mety to napiszę tak, Na Campingu w Noja przynajmniej w okolicy mojej parceli było wyjątkowo spokojnie, i zupełnie nie jak na Złombolowym Campingu. Jak WLKP napisał, niestety błędem było rozlokowanie Złomboli w różnych częściach kempingu, choć przy takim obszarze kempingu i wiedząc już kilka miesięcy wcześniej można było przygotować parcele na uboczu.
Druga sprawa, - to już wjeżdżając na Camping spodziewałem się że będą problemy, duża ilość dzieci, emerytów - niestety - od lat to jest niekompatybilne ze Złombolem. Inna rzecz, że pomimo że był to dosyć pusty kemping, to jakakolwiek aktywność inna niż czytanie ksiązeczek czy słuchanie muzyki przez słuchawki była piętnowana przez obsługę. Wiadomo że jak jedzie taka ilość ludzi, to nie upilnuje się wszystkich, alkohol towarzyszył Złombolowi od dawna i będzie towarzyszył, tego się nie da wyeliminować,
Trzecia sprawa - po przedyskutowaniu w gronie kilku ludzi zunaliśmy, że najlepszą parcelą na metę dla Złombola to by była rozległa polana w lesie, z kilkoma Toi-Toiami i przenośnymi prysznicami. :)
Natomiast odnośnie pytania czy ktoś coś zrobi żeby się sytuacja nie powtórzyła - moja odpowiedź brzmi NIE. Przy takiej liczbie ludzi bez sprawnej organizacji ochrony nikt nie jest w stanie nic zdziałać. Sprawnej organizacji - niestety nie działającej non profit, a to już kłóci się z założeniami Złombola - organizacja to brak organizacji i wszystkie pieniądze na dzieci, natomiast społeczna "ochorona" tzw milicja jeszzce się nigdzie nie sprawdziła, bo zawsze na końcu wychodzi że są równi i równiejsi

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
Podziękowali: LaRum TEAM

Więcej
2017/09/14 00:08 - 2017/09/14 00:09 #45755 przez Matiz

Matiz odpowiedział w temacie: Meta

WLKP napisał: Niestety, ale Złombol to już jest impreza masowa

Wiele "zajawek" tak ginie. Pierwszy z brzegu przykład- Imprezy i zawody rowerowe. Weźmy Baltic Games. Z roku na rok organizator chce zrobić coś lepszego. Impreza rozrasta sie coraz bardziej aż do punktu krytycznego, gdy nie można już obniżyć lotów. Gdy to sie stanie, nagle wszyscy stwierdzają "łee lipa, rok temu to było mega" i impreza zaczyna zdychać.

do czego zmierzam? Złombol stał sie (lub wkrótce stanie) zbyt duży. A po zeszłym roku także medialny. Takie przypadki mogą zacząć odbijać sie czkawką, bedą problemy z organizacją itp...

chcemy uzbierać jak najwięcej. Ale prowadzi do tego zwiększenie liczby zawodnikow= większa ilość potencjalnych czarnych owiec. Martwe koło.

Taka jest cena rozrostu prawie każdego zjawiska. Ktoś pamieta jakim szokiem był Parkour? Dziś to tylko dodatek do kaskaderki w filmach. Cała magia gdzieś uleciała....
Życze wam i sobie aby ze złombolem to sie NIE STAŁO. Na szczescie złombol rzadzi sie troche innymi prawami i moze sie obroni....

A tak swoją drogą- gdy widziałem Żuki z "kolibami" 3l Jacka Danielsa to uznałem to za element folkloru Złombolowego. Nie spodziewałem sie że jest aż taki problem :unsure:
Ostatnio zmieniany: 2017/09/14 00:09 przez Matiz.

Więcej
2017/09/14 10:34 #45756 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Meta

W tym roku praktycznie całego Złombola przejechałem z gorączką a co za tym idzie kompletnie na trzeźwo, na mecie byliśmy we wtorek. Spodziewałem się, że będzie jak zwykle a tu niespodzianka, naprawdę cisza i spokój. Siedzieliśmy przed namiotem do późnej nocy ale bez muzyki czy hałasu, zniedaleko nas stacjonowali Barkasy i OSK Olaf, podobnie jak my, siedzieli, rozmawiali, bez awantur, zwykłe złombolowe spotkanie. Pomimo tego obsługa na rowerach krążyła alejkami i kilkakrotnia zwróciła nam uwagę pomimo tego, że uważam, że nikt głośno się nie zachowywał (byłem trzeźwy więc wiem co mówię). W porównaniu z zezłoroczną imprezą w San Vito Lo Capo to była błoga cisza.
Oczywiście rozumiem, że gdzieś w innej części campingu trafili się jacyś hardcorowcy co alkohol piją raz w roku a jak już piją to dużo bo mama nie widzi i takie mamy efekty.
Złombol będzie coraz większy i nie unikniemy tego typu sytuacji. Myślę, że dobrą opcją jest przerzucenie dużej odpowiedzialności za zachowanie załogi na kapitana. Kapitan przy rejestracji załogi podaje dokładnie dane swoich załogantów, łącznie z adresem inr dowodu, tak żeby było wiadomo od kogo wyciągać ewewntualne konsekwencje. Na przyszły rok dzięki takim danym można stworzyć czarną listę osoób, które mają zakaz wjazdu na campingi złombolowe ale nie wyklucza ich to z rajdu. W ten sposób pieniądze dla dzieci nadal będą zbierane a z czasem wyeliminujemy tych co robią siarę, za którą wstydzić się musimy niestety wszyscy.

Złombol 2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
Złombol 2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
Złombol 2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania

Więcej
2017/09/14 12:18 #45757 przez AUTODINO TEAM

AUTODINO TEAM odpowiedział w temacie: Meta

Zawsze znajdą się barany którzy po spuszczeniu że smyczy świrują. Jedynym sposobem na takie zachowanie to po pierwsze publiczne napiętnowanie załogi która zrobiła syf na mecie. Po drugie zmiana regulaminu polegająca na eliminacje czarnych owiec. Trudno jeden czy drugi dostanie wilczy bilet i już nigdy na Złombol nie pojedzie. Po trzecie wprowadzenie rejestracji wszystkich uczestników imprezy a nie tylko kapitana. Anomimowość pozwala a bezkarne świrowanie. Jak nie zaczniemy reagować na czas to zapomnimy o Złombolu za jakiś czas.

Więcej
2017/09/14 14:08 #45758 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Meta

C.H. Robinson Teresin Team napisał: W tym roku praktycznie całego Złombola przejechałem z gorączką a co za tym idzie kompletnie na trzeźwo, na mecie byliśmy we wtorek. Spodziewałem się, że będzie jak zwykle a tu niespodzianka, naprawdę cisza i spokój. Siedzieliśmy przed namiotem do późnej nocy ale bez muzyki czy hałasu, zniedaleko nas stacjonowali Barkasy i OSK Olaf, podobnie jak my, siedzieli, rozmawiali, bez awantur, zwykłe złombolowe spotkanie. Pomimo tego obsługa na rowerach krążyła alejkami i kilkakrotnia zwróciła nam uwagę pomimo tego, że uważam, że nikt głośno się nie zachowywał (byłem trzeźwy więc wiem co mówię). W porównaniu z zezłoroczną imprezą w San Vito Lo Capo to była błoga cisza.
Oczywiście rozumiem, że gdzieś w innej części campingu trafili się jacyś hardcorowcy co alkohol piją raz w roku a jak już piją to dużo bo mama nie widzi i takie mamy efekty.
Złombol będzie coraz większy i nie unikniemy tego typu sytuacji. Myślę, że dobrą opcją jest przerzucenie dużej odpowiedzialności za zachowanie załogi na kapitana. Kapitan przy rejestracji załogi podaje dokładnie dane swoich załogantów, łącznie z adresem inr dowodu, tak żeby było wiadomo od kogo wyciągać ewewntualne konsekwencje. Na przyszły rok dzięki takim danym można stworzyć czarną listę osoób, które mają zakaz wjazdu na campingi złombolowe ale nie wyklucza ich to z rajdu. W ten sposób pieniądze dla dzieci nadal będą zbierane a z czasem wyeliminujemy tych co robią siarę, za którą wstydzić się musimy niestety wszyscy.

Dokładnie było tak jak pisze C.H.Robinson Teresin Team. My nocwaliśmy też niedaleko, między ich parcelą a nasza była rozbita jakaś hiszpańska rodzina, nawet nie zdążyliśmy się ustawić samochodem na parceli, a Hiszpanka przyszła i coś zaczyna gestykulować, jako że ani me ani be po hiszpańsku, to głupi uśmiech i ignorancja, ale potem usłyszałem że rzucała się do wszystkich wkoło. I faktycznie, w tej części kempingu było wyjątkowo cicho, wręcz smutno, a jakiekolwiek objawy weselszego życia- nawet głośny śmiech - sprowadzały krzywe spojrzenia obsługi. Tak więc, pewnie niektóre załogi nie są bez winy, ale nie tylko ze strony Złombolowiczów brakło empatii. Tak troszeczkę wychodząc przed szereg to napiszę, że akurat ten Camping nijak się nie nadawał na metę Złombola. A zresztą takich Campingów w całej Europie jest niewiele. Z mich 4 Złomboli na razie wychodzi 50/50 - LLoret de Mar i San Vito - na plus, Kemping po Passo i Noja - zdecydowany i duży minus.

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2017/09/14 15:07 #45759 przez AUTODINO TEAM

AUTODINO TEAM odpowiedział w temacie: Meta

Panowie meta powinna być zorganizowana na podrzędnym kempingu. Żaden ekskluzywne Właściciel musi wydzielić oddzielny teren tylko dla Złombolu. Dla niego to będzie jak los na loterii. Szczęśliwy będzie że przytuli sporo siana, przynieś oko na głośnych imprezowiczów. A my będziemy mogli się integrować.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008