fb2 m

Przesyłajcie informacje na go@zlombol.pl

Harmonogram Złombol 2017

W 2017 r. szykujemy wiele zmian na stronie www, w app'ce i organizacji. Staramy się to ogarnąć jak najszybciej, ale jesteśmy uzależnieni od finansów, terminów wykonawców itd. Z tego względu musimy przesunąć termin aktywacji zgłoszeń na 15.02.2017. Mogą się pojawić inne opóźnienia. Dobra informacja jest taka, że przygotowujemy dla Was wiele ulepszeń, które ułatwią Wam ogarnięcie tematów Złombolowych... Stopniowo będziemy Was informowali o naszych planach :-) Trzymajcie kciuki!!!
Team Złombol
 
Harmonogram:
Grudzień 2016 Ogłoszenie daty startu
01.01.2017 Ogłoszenie celu
do 05.02.2017 Rozpoczęcie rozdania darów z 10. edycji
15.02.2107 Odpalamy rejestrację, aktualizujemy regulamin, delikatne zmiany w menu na stronie
01.04.2017 Start sprzedaży koszulek Złombol 2017 oraz innych gadżetów
02.08.2017 Koniec rejestracji
01.09.2017 Late night check in
02.09.2017 Start Złombol z Katowic
06.09.2017 Meta Złombol w XXX
 
 

HF10BOL - radiostacja amatorska

Ciekawostka od Sandvikings
W trakcie rajdu Złombol radiostacja amatorska, pracująca pod znakiem okolicznościowym HF10BOL, nawiązała około 700 łączności z krótkofalowcami europejskimi, azjatyckimi, amerykańskimi i japońskimi. Dużą grupę korespondentów stanowili polscy radioamatorzy. 
Praca w eterze prowadzona była w trakcie jazdy z anten mobilowych jak i na postojach z anten drutowych umieszczonych na przenośnym 12 metrowym maszcie.

IMG 20160928 091842 1

IMG 20160928 094344IMG 20160930 143935

THE BISCAYA EDITION

Katowice – Kraj Basków 

THE BISCAYA EDITION

Czechy, Niemcy, Francja, Hiszpania

 

11. edycja

Start: 02.09.2017

Meta: 06.09.2017

 

Zatoka Biskajska oraz Kraj Basków od dawna siedzą w naszych głowach! Nie możemy się doczekać aż nasze bolidy będą mogły eksplorować te złombolowo nieodkryte tereny. Zatoka ciągnie się od ujścia Loary aż do pięknych kurortów w krainie Basków. Przez całą tą niesamowitą trasę będzie nam towarzyszył potężny wietrzny Atlantyk i jego ogromne fale. Po drodze zwiedzimy Bordeaux w ramach uzupełnienia zapasów wina :-), będziemy mogli wspinać się na "Dune du Pyla" (największa wydma w Europie pod kątem objętości piasku, ponad 60.000.000 kubików co brzmi dość imponująco), aby później relaksować się w pięknych lasach sosnowych lub skoczyć na kite'a na jednej z nielicznych plaż. Przepełnia nas zachwyt na myśl o miejscu gdzie znajduje się meta, ale nie zapominajmy, że jeszcze tam trzeba dojechać...więc cofnijmy się i jedźmy po kolei.
Droga będzie się składała z północnej i południowej części, które połączą się dopiero w Bordeaux. Północna trasa jest bardziej „romantyczna” i nastawiona na zwiedzenie . Dla tych , którzy nie chcą pominąć Paryża i po drodze będą mieli dodatkowe bonusy w postaci Drezna, Frankfurtu, Saarbrucken, Reims oraz po zwiedzeniu stolicy Francji piękny Orlean i La Rochelle. Dla ekip, którym spieszy się na plażę proponujemy Pragę, Heidelberg, Strasburg, przelot przez malowniczy rejon "Rhone-Alpes", wulkany w parku narodowym Auvergne i w końcu połączenie się z resztą ekip na wspólnej trasie do tajemniczej krainy Basków! Meta znajduje się w pięknej miejscowości Noja, która mieści się pomiędzy Bilbao i Santander . Rejon ten słynie ze swoich krabów "Necora de Noja"
Układając dwie trasy będziemy zawsze w zasięgu innych ekip, mając jednak dużą swobodę (a o to nam podróżnikom chodzi) w układaniu trasy i modułów z bazą noclegów. To wszystko pozwoli uniknąć tłoków na kempingach.
Będziemy w jednej miejscowości ale każdy sam sobie wybiera miejsce noclegu. Na miejscu mamy kontakt z bardzo dużym kempingiem z 1000 parcel. Może uda nam się zamieszkać w jednym miejscu, ale nie ma gwarancji. Jesteśmy największym rajdem charytatywnym w Europie...to ma pewne plusy i wielkie minusy :-). Po prostu nikt się z czymś takim nie liczył....

Co do formuły wyjazdu, najważniejsza zasada – 100% uzbieranych środków przeznaczamy na zakup rzeczy , podwyższenie poziomu edukacji i przygotowania do dorosłości. Nazwaliśmy ten projekt „wyrównaniem szans” .
Organizatorzy wyjazdu nie zarabiają na akacji Złombol , poświecamy swój wolny czas na jego organizację. Ta zasada pozostanie taka sama aż do ostatniej kropli ropy na ziemi ^_^ .
Aktualnie jesteśmy na etapie wielkich zmian o których nie możemy jeszcze was poinformować, ponieważ z urzędu są one objęte tajemnicą. Trzymajcie mocno kciuki! Jeśli uda nam się zrealizować chociaż 50% założeń będzie to miało ogromny wpływ na przejrzystość i przepływ informacji, zwiększenia atrakcyjności imprezy dla darczyńców.

Linki do trasy:

Północ
https://goo.gl/maps/5tDFu5ZzcBJ2

Południe
https://goo.gl/maps/8NTNxx842ho

Czego możecie oczekiwać:
- Że pomożecie dzieciom
- Że zrobicie coś niesamowitego i wyjątkowego
- Pięknych widoków nad Atlantykiem
- Możliwość zwiedzenia niezliczonej ilości interesujących miast i miasteczek
- Dużo piasku na dywanikach
- Dobrego wina w Bordeaux (i nie tylko tam :-))
- Rozmaitych awarii, załamań nerwowych, napraw oraz nieudanych napraw, zatartych mostów i nie tylko
- Problemów wszelkiej maści w różnych wersjach
- Bycia częścią Złombolowej rodziny! (dość dziwnej, dużej, głośnej ale bardzo fajnej)
- Oderwania się od rzeczywistości (z reguły mniej kolorowej niż na Złombolu)
- Dobrego pretekstu na wyjazd z kumplami/koleżankami
Czego NIE możecie oczekiwać: (to naprawdę nie jest tylko chwyt marketingowy!!)
- Pomocy mechaników
- Pomocy Assistance
- Usług Lawety
- Pomocy psychologa
- Części zamiennych
- Wodzireja
- Niańczenia
- Rozpatrywania skarg i zażaleń
- Demokracji
- Wygodnych noclegów ani dobrej pogody!
- Wystarczających miejsc noclegowych :-)
- Czerwonego dywanu
- 5 gwiazdek (ani czterech, ani jednej)
- Serwisu Concierge
- Fizycznego wypoczynku
- Ergonomicznych foteli/materacy/mebli
- Jedzenia bezglutenowego

Złombol nigdy nie dotarł do kraju Basków!
Będzie extremalnie!
Będą zagotowane silniki!
Będzie wielki wyczyn!
Nie będzie pomocy!
Będzie wielka przygoda!
Złombol – the real gamble!

XI edycja

Już za chwilę,już za momencik ...
I wy będziecie kupować mapy :)

Jesteśmy bardzo ciekawi waszych typów na trasę XI edycji ZŁOMBOL

 

.....

 

Kto ma pomysł dokąd poprowadzi trasa XI edycji?

Za trzy dni ogłaszamy cel! FB/ ZŁOMBOL

 

Finał X edycji coraz bliżej

Już niedługo będzie można podsumować ilość dzieci, placówek i kwotę, którą wydaliśmy na prezenty i wycieczki.
Wtedy też podziękujemy darczyńcom za zaangażowanie i wkład finansowy.... Wciąż wzdychamy do tego miliona (też tak macie?)

Na pierwszy plan wysuwa się organizowanie kolejnej edycji. Zakrawa się na dużą zmianę, o której wspominaliśmy. Jeśli tylko się uda, staniemy się bardziej atrakcyjną imprezą dla darczyńców.
Zasada "100% idzie na dzieci" pozostaje niezmienna, aż do ostatniej kropli ropy na ziemi
Może Wy macie jakieś pomysły i sugestie? Zajrzyjcie na FB/ ZŁOMBOL i
FORUM

Ps. Gdy w głowie kotłują się wspomnienia z poprzednich wyjazdów, polecamy lekturę i piękne zdjęcia --> The Perfection of the Deep north