Pytania dotyczące szukania darczyńców:

Liczy się każda złotówka, bo 100% zostaje wykorzystane na zakupy i wycieczki dla dzieci. Jeżeli uzbieracie 1500 złotych, będzie wystarczający wkład z waszej strony, aby wystartować. Oczywiście chodzi o to, żeby uzbierać jak najwięcej...

Pytania dotyczące szukania darczyńców:

Liczy się każda złotówka, bo 100% zostaje wykorzystane na zakupy i wycieczki dla dzieci. Jeżeli uzbieracie 1500 złotych, będzie wystarczający wkład z waszej strony, aby wystartować. Oczywiście chodzi o to, żeby uzbierać jak najwięcej...

1. Gdzie szukać darczyńców?

Znajomi z firmami, znajome firmy z życia codziennego jak piekarnia, myjnia samochodów, nauka jazdy, sklepik osiedlowy, uczelnia, szkoła językowa (...), osoby prywatne (mogą się podpisywać za parę złotych na masce, naklejać zdjęcia, obwieszać was maskotkami (...), firmy, które się mocno u Was reklamują (tramwaje, plakaty, auta obklejone) mają kasę na reklamę, fantazja... Dajcie małym firmom możliwość reklamy za małą kasę np. 10 naklejek po 80 zł to 800 zł, a to jest już kwota, za którą można kupić np. mp3, radyjka i sprawić dzieciom dużo radości...

2. W jaki sposób najlepiej sie kontaktować?

Kontakty osobiste i "z bomby" wszędzie, gdzie jesteście... wydrukujcie sobie parę informacji z strony i rozdawajcie zainteresowanym kartki, piszcie listy, maile....

3. Jakich argumentów używać?

Bardzo duże zainteresowanie medialne (zobaczcie na naszej stronie), jeżeli jest to możliwe zaoferujcie, że reklamy zostaną przez cały rok na Waszym aucie i że będziecie się pokazywać w centrum, przed dyskoteką, uczelnią....!

Darczyńcy mogą, po za dobrym uczynkiem i Waszymi pomysłami, cieszyć się dużym zainteresowaniem medialnym (TVN, TVP3, Teleexpres, TVN Turbo, TV Silesia,Gazeta Wyborcza, Dziennik Zachodni, Dziennik Polska, EchoMiasta, Metro, ClassicAuto, WRC, RMF FM, Antyradio, Radio Eska, Wirtualna Polska, KMH, Interia itd.)

Zaproponujcie, że po akcji ustawicie auto z daną reklamą przed salonem darczyńcy... znajdźcie na forum ekipy, które przejmą naklejki Waszego darczyńcy, który pojawi się na więcej niż jednym aucie... pomysłów jest tysiąc...

4. Jak potwierdzać wiarygodność przedsięwzięcia?

Naszym patronem są "FUNDACJA NASZ ŚLĄSK im. gen. Jerzego Ziętka" i Urząd Miasta Katowice.

Wiarygodność daje nam współpraca z głównymi mediami Polskimi. Wiarygodność dają nam darczyńcy, którzy nam już zaufali (lista na stronie www.zlombol.pl – Darczyńcy) Od 2007r. zaufało nam ponad 11.000 darczyńców!

Pełen wgląd w sprawozdanie finansowe. 100% kasy idzie na dzieci, wszystkie zakupy są robione po porównaniu ofert i wybraniu najlepszej. Wszystko jest "szklane" i na życzenie do wglądu. Po przekazaniu darów zlecamy kontrole czy dary nie dostały sie w inne miejsce niż dom dziecka. Z tego mamy również protokoły do wglądu!

5. Czy proponować jakąś sumę?

Zależy.

My się godzimy na różne sumy. Jeżeli ktoś chce pomóc dzieciom to trudno odmówić...więc na niektórych autach mamy równocześnie darczyńców za 50zl i 6000zl... mały sklepik da wam 50 zł, ale czym więcej darczyńców, tym większa wiarygodność przy dalszym poszukiwaniu....

6. Jakie są reguły na wpłaty

np: Zobaczcie punkt 5 - wpłaty układały się pomiędzy 50zł i powyżej 20000zł.

50zł to były jakieś malutkie firmy typu mały sklepik, większe sklepy, hurtownie dawały od 500zł do 2000zł, kluby, dyskoteki 500zł do 1000zł, salony duże od 500zł do 2000zł, firma handlująca maszynami dała prawie 10.000zł!!

Firma Otto ponad 20.000zł! Osoby prywatne dawały od 5zł za podpis na masce do 5000zł bez umieszczania czegokolwiek!

7. Do kiedy mogę zbierać kwotę minimalną 1 500 zł?

Ostatnia wpłata musi być zaksięgowana na naszym koncie 3 dni przed startem.

8. Jak udokumentować kwotę przez Was uzbieraną?

8.1. Kwoty wpłacane tradycyjnym przelewem na konto Fundacji, aktualizowane są raz w tygodniu. Jest bardzo dużo źle opisanych przelewów:

  • brak nazwy załogi,
  • brak ID,
  • zły nr ID,

Jeżeli wiecie lub podejrzewacie, że ktoś wpłacił na "Wasze" konto, dajcie znać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Postaramy się odszukać wpłatę.

 

8.2. Wpłaty ze strony zlombol.pl dokonane przed 01.08. 2018 dopisywane są na podstawie potwierdzenia przelewu lub informacji, że taka wpłata została wykonana (Imię i nazwisko darczyńcy). Mail na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wpłaty po 01.08.2018 dopisywane są "automatycznie" do załóg (o ile darczyńca podał nr ID załogi).

 

8.3. Kwota ze zbiórki na FB dopisywana jest po zakończeniu zbiórki i przesłanym przez załogę potwierdzeniu, w postaci zrzutu ekranu z widoczną zbiórką i kwotą. Mail na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

8.4. Kwoty z 1% dopisywane są po przesłaniu skanu / zdjęcia PITu z widoczną rubryką dotyczącą 1% (kwota i cel szczegółowy Złombol - najlepiej dodatkowo z nazwą Waszej załogi). Fundacja otrzymuje info z US pod koniec września, więc nie mamy możliwości automatycznego dopisania 1% przed startem. Reszta informacji z PITu jest dla nas nieistotna. Mail na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

8.5. Kwoty z charytatywni.allegro.pl dopisywane są do załogi "automatycznie" (czytaj ręcznie ;) ) jeżeli w tytule aukcji znajduje się nazwa załogi lub jej nr ID (kwotę dopisujemy po otrzymaniu info od allegro o wpłacie środków). W każdym innym przypadku, kwoty zebrane na aukcjach dopisywane są po otrzymaniu info od załogi. Mail na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

9. Czy jest coś w rodzaju "listu do darczyńców"?

Tak: (prosimy o dostosowanie do własnych potrzeb)

Zwracam się z prośbą o wsparcie finansowe wyprawy charytatywnej Złombol.

Szanowny Panie/Pani......

Zwracam się z ogromną prośbą do … o wsparcie akcji charytatywnej Złombol w roku 2017.

Złombol jest wyprawą samochodów produkcji komunistycznej o orientacyjnej wartości pojazdu do 1000zł i ma na celu uzbieranie środków pieniężnych na zakup rzeczy dla domów dziecka.

W latach 2007-2008 celem wyprawy było Monako, w 2009 roku zdobyliśmy koło podbiegunowe, w 2010 aż 121 aut wystartowało do Istambułu a w 2011 roku pojechało niemal 130 ekip aby odwiedzić Loch Ness w szkockich Highlands. Złombol 2012 dotarł do Olimpii: Katowice - Archaia Olympia a Złombol 2013 pokonał niesamowitą trasę aż na NORDKAP!

W 2014 dojechaliśmy do Lloret de mar, w 2015r na szczyt Europy na Passo dello Stelvio, w 2016 r dotarliśmy do Afryki, a w tym roku pędzimy na/do......................

Wspierające akcje firmy lub osoby mogą wykupić powierzchnie na startujących

samochodach i umieścić tam logo firmy, obrazki, zdjęcia. 100% uzbieranych środków będzie przekazana na zakup potrzebnych rzeczy dla dzieci z domów dziecka. Drużyny pokrywają koszt wyprawy i zakupu pojazdów we własnym zakresie. Wszelkie inne koszty jak strona www są pokrywane prywatnie przez organizatorów imprezy. Możemy pochwalić się wsparcie wielu firm i instytucji (m.in. Olmet, Renault Pietrzak, Hotel Monopol Katowice, Likus Hotele & Restauracje, Biuro Rachunkowe Bożena Rudnicka, Inter-Druk Bis 2, Dziecko.sklep.pl, eneduerabe.pl, Ośrodek szkolenia kierowców Liro, Myjnia samochodowa w Silesia City Center, Impera International, JunJin Sp.Z o.o., Tucher, Eneduerabe.pl , Starter, Driver, Mr. Cook, Medicina Sp.z o.o, onet.pl) oraz wielu osób prywatnych. Pełna lista darczyńców dostępna jest na naszej stronie internetowej.

Darczyńcy mogą się po za dobrym uczynkiem i waszymi pomysłami cieszyć dużym zainteresowaniem medialnym (TVN, TVP3, Teleexpres, TVN Turbo, TV Silesia, Gazeta Wyborcza, Dziennik Zachodni, Dziennik Polska, EchoMiasta, Metro, Classic Auto, WRC, RMF FM, Antyradio, Radio Eska, Wirtualna Polska, KMH, Interia.........)

W roku 2007 podczas I edycji rajdu zostało zebrane ponad 15 000,00, za które zostały zakupione sprzęty RTV i AGD, zabawki, wyposażenie wnętrz dla dzieci z domów dziecka z Katowic. W roku 2008 uzbierane zostało blisko 40 000 zł, w 2009r blisko 44 000 zł, w 2010 ponad 170 000 zł, w 2011 roku ponad 230.000 zł, w roku 2012 ponad 340.000 zł ,w 2013r. ponad 302.000zł w 2014r. ponad 676.000zł , w 2015r. ponad 734.000 zł, a w 2016 r ponad 1 070 000,00 zł!!!. Dzieci dostały m.in. sprzęt komputerowy,XBoxy, gry, programy edukacyjne, TV, pościele, rowery i akcesoria rowerowe, zabawki, artykuły plastyczne i wiele innych rzeczy, które wywołały uśmiech na ich twarzach.

Dalsze informacje o akcji Złombol z dokładną trasą znajdą Państwo na

stronie www.zlombol.pl

Z wyrazami szacunku

Uczestnik akcji Złombol

10. Czy można wesprzeć Akcję Złombol przekazując 1%?

Tak.

Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka

KRS 0000198194

Cel szczegółowy 1%: ZŁOMBOL

11. Czy "1%" wliczany jest do kwoty minimalnej?

Tak.

 Wyniki Szukania w Grafice Google dla http doktorpit pl druki pit pit 37 3 jpg images google de 2017 01 03

Wystarczy, że będziecie mieli skan/ zdjęcie/ kopię formularza (cokolwiek) PIT z widocznymi informacjami z rubryk : WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) oraz INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE z wpisanym w rubrykę "Cel szczegółowy 1%" ZŁOMBOL (NAZWA TEAMU).  

Kwoty z 1% dopisywane są po przesłaniu skanu / zdjęcia PITu z widoczną rubryką dotyczącą 1% (kwota i cel szczegółowy Złombol - najlepiej dodatkowo z nazwą Waszej załogi). Fundacja otrzymuje info z US pod koniec września, więc nie mamy możliwości automatycznego dopisania 1% przed startem. Reszta informacji z PITu jest dla nas nieistotna. Mail na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008