1. ZŁOMBOL?? CO TO?

Impreza ma charakter charytatywny. Celem jest zebranie jak największej kwoty pieniędzy, która zostanie wykorzystana w 100% na zakup dóbr oraz wycieczek dla dzieci z domów dziecka.

Uczestnicy udostępniają darczyńcom powierzchnię reklamową na swoich pojazdach, w których podejmują się wyprawy w ustalone miejsce.

Z reguły są to cele w odległości od 2000km - 3000km od Katowic. Brzmi dość oficjalnie i sucho ale kto był ten wie swoje :-)

2. DOPUSZCZONE POJAZDY

W rajdzie mogą wziąć udział tylko samochody komunistycznej koncepcji lub produkcji. Dopuszczone są pojazdy osobowe, ciężarowe, autobusy, motocykle i motorynki ;-)

W przypadku pojazdów z okresu przełomowego (1990) liczy się  powiązanie z komunizmem pod kątem koncepcyjnym/technicznym.

(Przykładowo Maluch z 1998 pod kątem techn. jak najbardziej się kwalifikuje, Skoda Felicia nie).

SWAPy silników dopuszczone! Od pierwszych edycji są wśród nas i dalej będą :-)

Dopuszczone pojazdy:

ARO M461, AutosanAvia A21, BarkasDacia (przed Renault),Fiat 125P, Fiat 126P (wszystkie roczniki i BIS), Fiat 127P, Fiat 131P, Fiat 132P, GAZ, GAZ 2705 I seria, HonkerIkarusJelcz, Łada 1300, 2101, 2104, 2106, 2107, Niva, Samara, LUBLIN 1, LUBLIN 2, LUBLIN 3, Moskwicz, Nysa, Oltcit Club, Polonezy wszystkie (od Złombolu 2012), Skoda 1000MB, 100, 105, 120, 130, Favorit, Forman, Rapid 135, 136, TAZ 1203, Star, Syrena, Tarpan, TavriaTrabant, UAZ, Wartburg, WAZ 2131, WAZ 2329, Wołga, Warszawa, Zaporożec, Zastava, Zastava Yugo Florida, Yugo Koral (do 1999), Żuk


Motocykle: Dniepr, ETZ, Jawa, Junak, Komar ;-), MZ, OSA, SHL M11, Simson, Simson Duo, Ural, WSK ...
 

NIEDOPUSZCZONE POJAZDY:

Mercedes, Volkswagen, Opel, Volvo, BMW, Isuzu, Mitsubishi, Nissan, FIAT Panda i nowsze, Toyota, Renault, Peugeot, Yugo UNO, Citroen i wszystkie inne zachodnie marki!! CINQUECENTO, MULTIPLA!! również NIE

3. DARCZYŃCY

Na ten temat poświęciliśmy cały dział. Prosimy o przejście na następujący LINK

4. SPONSORING

NIE DOZWOLONY! NIE DOZWOLONY! NIE DOZWOLONY! Naszą żelazną regułą jest 100% dla dzieci!

Przyjęcie sponsoringu prowadzi do natychmiastowej dyskwalifikacji lub do niedopuszczenia do rajdu.

5. NAKLEJKI

Organizator drukuje dla uczestników numery startowe, naklejki z napisem www.zlombol.pl i „odznakę” z danego roku.

Koszt wynosi około 60zł. Naklejki swoich darczyńców załogi organizują we własnym zakresie. Zarezerwowane na naklejki Złombolu są drzwi przednie i górny pasek tylnej szyby. Dokładna instrukcja: LINK

Nie ma możliwości odbioru naklejek wcześniej, bez pojazdu lub bez spełnienia wszystkich kryteriów (uzbieranie 1500 zł dla dzieci)! Kryteria są następujące: 

A. Przyjęcie przez Złombol jako uczestnika w danym roku

B. Wpłata określonej kwoty za naklejki

C. Uzbieranie wyznaczonej kwoty dla dzieci

D. Przyjazd na start i okazanie regulaminowego pojazdu

W każdym innym przypadku wpłata za naklejki przepada bezzwrotnie! Nie wydajemy naklejek bez spełnienia pow. punktów.

6. TERMINY / Harmonogram

Termin ogłaszamy pod koniec roku zgodnie z harmonogramem. Unikamy terminów w lipcu i sierpniu ze względu na brak miejsc noclegowych.

Jedzie z nami 1500-2000 osób....tylko w lipcu i wrześniu jest szansa (a nawet wtedy nie zawsze się to udaje) na wolne miejsca do spania.

7. CEL

Cel imprezy ogłaszamy 1 stycznia do godziny 18:00 zgodnie z harmonogramem. Odległość z reguły nie przekracza 3000km.

Trasa wraz z powrotem jest do zrobienia w jeden tydzień z weekendem.

Unikamy miejsc bez bazy noclegowej (to jest powód dlaczego Złombol nie ruszył jeszcze na wschód) oraz miejsc z "skomplikowaną" sytuacją polityczną i prawną (to jest drugi powód dlaczego nie ruszyliśmy na wschód). 

8. START

Impreza startowa odbywa się w Katowicach. Odprawę Waszych teamów robimy w dniu imprezy oraz w procedurze Late Night Check In dzień przed. Dokładne instrukcje oraz godziny i opis dojazdu znajdziecie w STREFIE UCZESTNIKA

 

9. STREFA UCZESTNIKA

Po przejściu rejestracji na stronie, zgłoszenia LINK, oraz po naszej akceptacji (brzmi to wszystko dramatycznie skomplikowanie i niestety nie tylko tak brzmi :-)) dostaniecie dostęp do tej magicznej strefy pełnej kolejnych instrukcji i informacji na temat noclegów, wyjazdu i innych tam. A jak się tam dostać? Wystarczy się ZALOGOWAĆ na stronie i pojawi się nowy punkt w górnym menu.   

10. JAZDA

Są ustalone punkty noclegowe (kempingi) wzdłuż trasy. Wybór punktów noclegowych oraz dobranie trasy pomiędzy danymi punktami uczestnicy wybierają wg własnego uznania i możliwości. Nie ma jazdy w konwoju (pomijając start w Katowicach i jazdę z mediami na pierwszych kilometrach). Załogi między sobą ustalają, kto z kim, gdzie i którędy jedzie. Nie ma zorganizowanej pomocy, nie ma mechaników, nie ma lawety, nie ma assistance, nie ma psychologa, niani ani gwarancji, że dojedziecie!

11. CHECK POINTY / KAMIENIE MILOWE

Nie ma obowiązkowych Check Pointów ani pieczątek. Dlaczego tak jest? Złombol jest miejscem dla indywidualistów, którzy szukają wolności w wyborze trasy, dat, miejsc noclegowych i atrakcji do zwiedzania. Jesteśmy zdania, że w czasach gdzie wszystko jest zorganizowane, rozplanowane i ma swój dokładny plan jazdy, taka oaza wolności jest czymś bardzo ważnym i nadaję Złombolowi swój specyficzny charakter.

 

12. NOCLEGI

Załogi organizują noclegi we własnym zakresie, w tym: wybór oraz rezerwacja kempingów, zorganizowanie sprzętu np. namiot, śpiwór, opłaty.

Organizator podaje uczestnikom w odpowiednim czasie namiary na wybrane noclegi wzdłuż trasy. Dostępne są  one w STREFIE UCZESTNIKA. Dla kierowców polecamy korki do uszu....;-)

13. META

Ze względów bezpieczeństwa rezygnujemy z zorganizowanej imprezy grupowej na mecie.

Będziemy w jednej miejscowości, ale każdy sam sobie wybiera miejsce noclegu. Nie ma komitetu powitalnego ani czerwonego dywanu.

Za to jest wiele uśmiechniętych i zadowolonych Złombolowiczów. Wielka satysfakcja, że osiągnęliście cel (co wcale nie jest takie proste) i pomogliście dzieciom (jeszcze trudniejsze). Dokładne informacje znajdziecie w STREFIE UCZESTNIKA.  

14. DYPLOMY

Dyplomy wydajemy już na starcie. W zależności dokąd dojedziecie, możecie wstawić sobie odznakę w formie wklejenia pamiątki z danego miejsca.

Nie ma drugiego dyplomu po dojeździe na metę.

Dlaczego tak jest? Organizacyjnie nie jesteśmy w stanie ogarnąć wszystkich kempingów na mecie (czasami są nawet 3, plus ekipy, co śpią na dziko) oraz różnych godzin/dat dojazdu na metę.

Wcześniej wielu z Was nie odbierało dyplomów, bo kolejki były za długie lub przyjazd nie w tym czasie, ulewa...!

Po drugie, mamy takie przekonanie, że każdy zasługuje na dyplom, obojętnie czy do mety dojedzie czy na A4 za Wrocławiem będzie musiał organizować lawetę do domu...!

15. POWRÓT

Po przejechaniu na metę, kończy się Złombol i załogi wracają w grupkach lub samotnie, bezpośrednio lub robiąc dodatkowe 4000 km, do domu!

16. KTO MOŻE

Przynajmniej jedna osoba powinna posiadać prawo jazdy ;-)

Nie ma ograniczenia ilości osób! Kto chce może nawet jechać Maluchem w czterech....

17. KTO NIE MOŻE

Ze względów bezpieczeństwa i specyfiki pojazdów (brak mocowań ISO....i nie tylko) nie dopuszczamy dzieci, które muszą jeszcze jeździć w fotelikach.

Polskie przepisy w myśl UPoRD w art. 39 w punkcie 3 jasno określają zasady przewozu dzieci. Artykuł ten mówi, że  „W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym”. 

Nie dopuszczamy zwierząt ze względów oczywistych... 5x12 godzin w aucie i do tego powrót, to tylko i wyłącznie męczarnia!

18. ZGŁOSZENIE

Jeden pojazd = Jedno zgłoszenie

Jedno zgłoszenie = Jeden pojazd

Nie ma możliwości zgłaszania 2 pojazdów na jedną załogę! Ani 3 :)

Ani nie ma możliwości zgłaszać kilka załóg na jeden pojazd

Jak się zgłosić: LINK nieaktywny - zgłoszeń już nie przyjmujemy 

19. KOSZTY

Organizator nie odpowiada na takie pytanie, iż jest to bardzo indywidualna kwestia. Trasa i zatem odległość jest znana, obliczenie zużycia paliwa, sprawdzenie kosztów paliwa za granica, sprawdzenie stacji LPG, opłaty za autostrady, promy, wizy i sprawdzenie wielu innych punktów należy do obowiązków uczestników i każdego podróżnika. Leniwym proponujemy zapytania innych uczestników na forum... ;-)

20. WYJĄTKI

Nie robimy ;-)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008