Katowice – Kraj Basków 

THE BISKAYA EDITION

Czechy, Niemcy, Francja, Hiszpania

11. edycja

Start: 02.09.2017

Meta: 06.09.2017

Zatoka Biskajska oraz Kraj Basków od dawna siedzą w naszych głowach! Nie możemy się doczekać aż nasze bolidy będą mogły eksplorować te złombolowo nieodkryte tereny. Zatoka ciągnie się od ujścia Loary aż do pięknych kurortów w krainie Basków. Przez całą tą niesamowitą trasę będzie nam towarzyszył potężny wietrzny Atlantyk i jego ogromne fale. Po drodze zwiedzimy Bordeaux w ramach uzupełnienia zapasów wina :-), będziemy mogli wspinać się na "Dune du Pyla" (największa wydma w Europie pod kątem objętości piasku, ponad 60.000.000 kubików co brzmi dość imponująco), aby później relaksować się w pięknych lasach sosnowych lub skoczyć na kite'a na jednej z nielicznych plaż. Przepełnia nas zachwyt na myśl o miejscu gdzie znajduje się meta, ale nie zapominajmy, że jeszcze tam trzeba dojechać...więc cofnijmy się i jedźmy po kolei. 

Droga będzie się składała z północnej i południowej części, które połączą się dopiero w Bordeaux. Północna trasa jest bardziej „romantyczna” i nastawiona na zwiedzenie . Dla tych , którzy nie chcą pominąć Paryża i po drodze będą mieli dodatkowe bonusy w postaci Drezna, Frankfurtu, Saarbrucken, Reims oraz po zwiedzeniu stolicy Francji piękny Orlean i La Rochelle. Dla ekip, którym spieszy się na plażę proponujemy Pragę, Heidelberg, Strasburg, przelot przez malowniczy rejon "Rhone-Alpes", wulkany w parku narodowym Auvergne i w końcu połączenie się z resztą ekip na wspólnej trasie do tajemniczej krainy Basków! Meta znajduje się w pięknej miejscowości Noja, która mieści się pomiędzy Bilbao i Santander . Rejon ten słynie ze swoich krabów "Necora de Noja"

Układając dwie trasy będziemy zawsze w zasięgu innych ekip, mając jednak dużą swobodę (a o to nam podróżnikom chodzi) w układaniu trasy i modułów z bazą noclegów. To wszystko pozwoli uniknąć tłoków na kempingach. 

Będziemy w jednej miejscowości ale każdy sam sobie wybiera miejsce noclegu. Na miejscu mamy kontakt z bardzo dużym kempingiem z 1000 parcel. Może uda nam się zamieszkać w jednym miejscu, ale nie ma gwarancji. Jesteśmy największym rajdem charytatywnym w Europie...to ma pewne plusy i wielkie minusy :-). Po prostu nikt się z czymś takim nie liczył....

Co do formuły wyjazdu, najważniejsza zasada – 100% uzbieranych środków przeznaczamy na zakup rzeczy , podyższenie poziomu edukacji i przygotowania do dorosłości. Nazwaliśmy ten projekt „wyrównaniem szans” .

Organizatorzy wyjazdu nie zarabiają na akacji Złombol , poświecamy swój wolny czas na jego organizację. Ta zasada pozostanie taka sama aż do ostatniej kropli ropy na ziemi ^_^ .

Aktualnie jesteśmy na etapie wielkich zmian o których nie możemy jeszcze was poinformować, ponieważ z urzędu są one objęte tajemnicą. Trzymajcie mocno kciuki! Jeśli uda nam się zrealizować chociaż 50% założeń będzie to miało ogromny wpływ na przejrzystość i przepływ informacji, zwiększenia atrakcyjności imprezy dla darczyńców.

Trasa:

Trasa północna

Trasa południowa

Czego możecie oczekiwać:

- Że pomożecie dzieciom

- Że zrobicie coś niesamowitego i wyjątkowego

- Pięknych widoków nad Atlantykiem

- Możliwość zwiedzenia niezliczonej ilości interesujących miast i miasteczek

- Dużo piasku na dywanikach

- Dobrego wina w Bordeaux (i nie tylko tam :-))

- Rozmaitych awarii, załamań nerwowych, napraw oraz nieudanych napraw, zatartych mostów i nie tylko

- Problemów wszelkiej maści w różnych wersjach

- Bycia częścią Złombolowej rodziny! (dość dziwnej, dużej, głośnej ale bardzo fajnej)

- Oderwania się od rzeczywistości (z reguły mniej kolorowej niż na Złombolu)

- Dobrego pretekstu na wyjazd z kumplami/koleżankami ;-)

 

Czego NIE możecie oczekiwać: (to naprawdę nie jest tylko chwyt marketingowy!!)

- Pomocy mechaników

- Pomocy Assistance

- Usług Lawety

- Pomocy psychologa

- Części zamiennych

- Wodzireja

- Niańczenia

- Rozpatrywania skarg i zażaleń

- Demokracji

- Wygodnych noclegów ani dobrej pogody!

- Wystarczających miejsc noclegowych :-)

- Czerwonego dywanu

- 5 gwiazdek (ani czterech, ani jednej)

- Serwisu Concierge

- Fizycznego wypoczynku

- Ergonomicznych foteli/materacy/mebli

- Jedzenia bezglutenowego 

 

Złombol nigdy nie dotarł do kraju Basków!

Będzie extremalnie!

Będą zagotowane silniki!

Będzie wielki wyczyn!

Nie będzie pomocy!

Będzie wielka przygoda! 

Złombol – the real gamble!

Copyright © 2017 Złombol. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wdrożenie: Dajnowiec.pl