Problemy problemami, znaczy wyzwania wyzwaniami, ale te widoczki robią wrażenie.
pow 36
 
Zlomborki
 
Jest pięknie
 
IMG 2905IMG 2955
IMG 2954
 
 
 
 
Ekipa Drink and Dance truck vel. Perła z Lublina melduje się w domu
szybka wymiana świateł w Kostrzynie, puścili babę za kierownicę i jesteśmy
dziś odpoczywamy. Ale już były rozmowy na powrocie jak co zrobić na następnym Złombolu 
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM
Bez Was By Się Nie Udało
 
pow 35
 
 
 
Po przejechaniu 4813 kilometrów meldujemy się w domu. Nie odnotowaliśmy żadnej awarii, dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie 13 edycja ma na koncie ponad 1mln zł. Dziękujemy wszystkim załogom za super atmosferę i dobra zabawę. Życzymy bezpiecznego powrotu tym którzy jeszcze są w drodze
 
 
Agnieszka Kurcz‎
 
Załoga Bordopoldo po przejechaniu 4800km, ( jednorazowym strzale z Dunkierki do Wieliczki:-) zakończyła swój zlombolowy debiut.
Wielkie dzięki za pomoc Chłopakom z czerwonej nyski:-) KOS ...i z Pogotowia Alkoholowego za alternator
Nasza młodzież wymiękła, ale nam się spodobało.
 
pow 34
 
 
Michał Chmielewski‎
 
MISSION COMPLETE po pokonaniu 4664 km w 10 dni Poldon dotarł do Gorzowa . Jakieś 200 km przed granicą Polski padło ładowanie w Poldonie - czasami działało. Dzięki pomocy teamu HUSARIA Łada nr startowy 137 przerzucaliśmy akumulatory (mieliśmy 2 swoje) w czasie jazdy doładowywali nam ten który padał. 2 samochody 3 akumulatory daliśmy radę. Tiruriru 
 
pow 33
 
 
Pielat Dawid‎
 
Kiedy emocje i nerwy u nas już opadły, oraz odespaliśmy ostatnie dni i wydarzenia, razem z Katarzyna, chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim osobom, które się martwiły, oraz chciały nam pomóc podczas awarii naszej "zbłąkanej owieczki". Naprawdę wielki szacunek za odzew dla osób które oferowały nam pomoc! Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu i obrotu spraw. W dalszym ciągu nie potrafimy się nadziwić zjednoczenia polonii w UK. Szczególne podziękowania należą się dla Patryk Pat Druciarz Firlej za nieocenioną pomoc w załatwieniu wszystkiego, dobre rady i wskazówki gdzie uciec z autostrady, dla Maciek Serafin (Mac Trans) za załatwienie autolawety i zholowanie nas, oraz dla Piotr Urban i jego kolegów za tłumik wraz z częściami do niego, oraz szybką i sprawną wymianę go. Naprawdę ogromny szacunek i podziękowania dla Was, bo naprawdę nie wyobrażam sobie jakby się nasz dalszy los potoczył, gdyby nie Ci wspaniali ludzie wymienieni wyżej! Jeszcze raz wielkie dzięki Panowie, nigdy nie zapomnimy o Was i o tym co dla nas zrobiliście i jak będziemy ponownie w UK, to serdecznie zapraszamy Was na piwo! Powodzenia!
 
pow 32
 
 
Jakub Romanowski‎
 
Granitowyleopold już w domu
pow 31
 
 
Adam Wierzbowski‎
 
Skoda wraz ze swoją załogą dojechała do stacji końcowej ZŁOMBOL 2019.
Zrobiliśmy ponad 5 tyś. kilometrów przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję, Anglię, Walię i Irlandię. Zaparkowaliśmy pod Wieżą Eiffla. Nie obeszło się oczywiście bez awarii, ale "nie wpływały one na pracę silnika". ZŁOMBOL 2019 zebrał już 1 093 155zł!!! Wszystkim załogą w trasie życzymy bezpiecznego powrotu do domu bez awarii. Do zobaczenia za rok!!!
#jedziemyzpomoca
 
pow 30
 
 

Tak, zrobiliśmy to
Złombol 2019, Polska - Irlandia
13 szczęśliwą edycję, uznajemy za zakończoną. Wczoraj koło 2 w nocy dotarliśmy bezpiecznie do domów.

W tydzień przejechaliśmy przez 7 państw, zrobiliśmy około 5000 km, starym Polonezem, który spisał się na medal
Dzięki tej wyprawie poznaliśmy świetnych ludzi, dla których drugi człowiek nie jest obojętny. Nawiązaliśmy nowe przyjaźnie, znajomości, zdobyliśmy mnóstwo kontaktów do pozytywnie zakręconych osób. Dostaliśmy niezłą lekcję pokory ale też i ogrom satysfakcji oraz doświadczenia.
Co najważniejsze tegoroczna edycja Złombol, zebrała już ponad 1 milion zł, a cała suma będzie przeznaczona na potrzebujące dzieci.

Nie możemy oczywiście przejść obojętnie bez podziękowań. Przede wszystkim dla naszych rodzin, które nas wspierały. Dziękujemy naszym żonom Agacie, Monice i Kasi, które super dawały sobie radę, kiedy nas nie było. Pamiętajcie, że jesteście częścią naszej złombolowej ekipy "My się bojam PANY". Kochamy Was i dziękujemy za wsparcie 

Raz jeszcze dziękujemy naszym wspaniałym darczyńcom bo bez Was byśmy nie mogli wystartować:

Katarzyna Kurpiewska
Piotr Słowik
Albinex - Etui z myślą o Tobie
Zakład optyczny Radość s.c.
Zakład Rowerowy
Billennium
English in Joy
SBC Europe
Agroturystyka Żabi Raj
Stacja Motoryzacja
Sandkat 4x4

Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki, wspierali nas w komentarzach i mentalnie.

Co będzie w przyszłym roku?

Jedno jest pewne:
Złombol to stan umysłu, a my jesteśmy już zainfekowani 

pow 29
 
 
Adam Piotrowski

Ta przygoda dobiega końca
A może właśnie zaczyna się coś nowego?
Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi
Spełniajcie marzenia - ograniczenia są tylko w naszej głowie

Dziękujemy za wspólna podróż
NieHejtuj - Lada Niva
Swimer Girlzzz Power - Perełka 125p
Novol 40for40 - Fiat 125p
Oraz naszemu Pieszczochowi 125p
Do zobaczenia za rok

pow 28
 
 

Jeszcze tylko 2 godziny na promie, 1500km i w domu

pow 27

 

Przemysław Dzioba‎

Zderzenie z dzikiem na A4 k/Drezna kończy naszą przygodę z tegoroczną edycją #złombol

pow 26

 

Wojtek Siuta‎

Łiliams melduje się w domu!
Trzy godziny temu zajechaliśmy pod garaż, przejechaliśmy około 4800km, spaliliśmy ok. 410 litrów ropy i 25 litrów oleju silnikowego (co daje całkiem dobry wynik jeśli chodzi o spalanie ok 9/100 - ropy oczywiście, oleju nie do końca.

Cała trasę przejechaliśmy w sumie bez awarii... Tylko kilka małych usterek,
Dziękujemy wszystkim za wspólny wyjazd i pierwsza nasza złombolową przygodę.
PS. Już zamawiamy części do remontu silnika, także widzimy się za rok 

pow 25

 

Marcin Szczygielski‎

Jeszcze złombol się nie kończy!

pow 24

 

Pielat Dawid‎

Trytytka i taśma chyba już tutaj nie pomogą

pow 23

 

Stworki z Favorki - Złombol Team

Dzisiaj ciężki, ale przepiękny dzień. Odwiedziliśmy Tullamore Distillery, Kilbeggan Distillery wraz ze zwiedzaniem i jedzeniem na trawie. Następnie Poulnabrone Dolmen, zamek Dunguaire i na koniec Klify Moheru, co jest nie lada przeżyciem. Nasza Favoritka dała radę. Obecnie zatrzymaliśmy się w Merriman Hotel bo było dość ciężko i dużo, ale warto po stokroć!! #jedziemyzpomoca #stworkizfavorki #zlombolstanumyslu Baron TF Arczi Polska Piotr Sz

pow 22

 

Szpons team Złombol

Była awaria i nie ma. Wczoraj po 9 godz czekania przyjechał on - Wiesio laweciarz. Człowiek 'złota rączka'. Przyjechał i... naprawił Zgredka Części dojechały od niezawodnych Trolonez Złombol Team. Uśmiech i komfort spania zapewnił nam Jarek, nakarmiła Gosia z Radkiem. Tyle dobra i serca jest tutaj że można obdarować nim cały świat

pow 21

 

Czech Terminator

Dzisiejszą noc spędziłem w takim przytulnym motelu. Potem kierunek Conor Pass, nie było tak strasznie. Widoki super. I na koniec pożegnanie z Atlantykiem. Teraz wjeżdżam do portu. Prom do Anglii.

pow 20

 

Bękarty Proboszcza Złombol

2h w Irlandii
19h prom
26h kontynent

Bękarty meldują się w domu

pow 19

 

GREEN POWER Team KONIN

Dojechaliśmy szczęśliwie do domu...
Przejechaliśmy drogą lądową 4300 km, na promach spędziliśmy ponad 24 godziny.
W ramach 13 rajdu ZŁOMBOL udało się na dzień dzisiejszy zebrać 1 093 155 zł. Ostatni etap rajdu czyli 1700 km przejechaliśmy jadąc nieprzerwanie 24 godziny. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli jako darczyńcy ale także tym, którzy wsparli nas w drodze i na odległość!
@zlombol_official to stan umysłu i my już to wiemy!
Niesamowita przygoda i ludzie, którzy każdego dnia Cię otaczają i niosą bezinteresowną pomoc. ZŁOMBOL to niesamowite wyzwanie fizyczne i wiele miesięcy przygotowań, a i tak w trakcie rajdu jak i na samej mecie dochodzi się do wniosku że można było zrobić coś lepiej.
Przepiękne jest także to, że jeśli ktoś nas zobaczy w innym kraju, podchodzi i pyta co to rajd i z jakiej okazji i prawie w 100% na koniec pada stwierdzenie "jesteście wspaniałymi ludźmi". Chyba to wystarczy, żeby w kolejnych latach wspierać tak szczytny cel. Na koniec, ale najważniejsze podziękowania ślę do naszych rodzin, które żyły naszą przygodą, wspierały nas, tęskniły i po prostu wytrzymały tak długą rozłąkę z nami

Pozdrawiamy WAS serdecznie wszystkich z całego serca Green_power_team_konin.

pow 18

 

Anna Popińska‎

Woda w oceanie Atlantyckim cieplejsza niż w Bałtyku...

a miała być zimna edycja
pow 17

 

 

Trolonez Złombol Team

Niecałe 24 godziny po rozstaniu ze Szpons team Złombol znowu się spotkaliśmy! Chłopakom wypadła półoś, a my takową mieliśmy. Odpuszczamy zwiedzanie Belfastu i ratujemy chłopaków!

Złombol to stan umysłu!

pow 16

 

Filip Bartczak‎

niektórzy mówili ,że mz-tki się nie psują...

pow 15

 

Kipersi Travel

Daleko nie ujechaliśmy. Bardzo grzał się bęben prawego tylnego koła, winowajczynią była sprężyna ściągająca szczęki hamulcowe. Sprężyna, którą każda pani domu ma w swojej spiżarni i używa takich sprężyn przy składaniu weków 

Całe szczęście, że w skrzynce A2 (ta sekcja po lewej stronie bagażnika) znajdowały się dwie takie. Ząb czasu dotknął je co prawda swoim palcem, ale się nadają (wzięliśmy tą mniej zardzewiałą). Ostatnią mamy w zapasie. W związku z powyższym ruszamy dalej, licząc na to, że kolejna relacja będzie rzadziej niż co 20 km.

pow 14

 

Grzegorz Pe‎

Szefowo, kaj tyn lejt najt czek?
Pieruńskie Gizdy som w doma

pow 13

 

Kurczak Truck w podróży

Irlandia nas pięknie żegna....

pow 12

 

RDZbygg Złombol team

Awaria usunięta!
Diagnoza: mało mocy, pedał non stop w podłodze i nie wytrzymał

pow 11

 

Zróbmy To Po Czesku Złombol Team

Dzisiaj opuszczamy metę. Oficjalnie złombol zakończony, ale dla nas jeszcze nie. Musimy jeszcze wrócić na powrót zaplanowaliśmy sobie mały objazd po Irlandii i właśnie grzejemy do Limerick.
Natomiast 3dniowy finisz to był dla nas czas na odpoczynek po codziennej jeździe, relaks, naprawy Favority, ale również integracja z innymi uczestnikami największego rajdu charytatywnego.
Przedwczoraj zorganizowana została impreza wieńcząca Złombol podczas której trwała licytacja. Udało się zebrać ponad 15 000 złotych które w całości zostaną przekazane na dzieciaki z domów dziecka. Należy też wspomnieć że w ramach ZŁOMBOL uzbierano ponad 1 000 000 złotych

#jedziemyzpomocą

A w ramach ciekawostki napiszemy że nasza Skoda od Skierniewic do mety w Irlandii zrobiła już 2733 km! A licznik kręcimy dalej

pow 10

 

RDZbygg Złombol team

Kolejna zagadka: Czy pęknięty pedał gazu wpływa na pracę silnika??
pow 9

 

Patryk Franek‎

Z mety na Nurburgring w 24h

pow 8

 

Mariusz Mon‎

Jeden z piękniejszych złomboli. Świetna organizacja i piękne widoki. #jademydruh vel Żukole na złombol

pow 7

 

Praska Strona Miasta Złombol Team

Studzenie hamulców to podstawa w takich terenach... Przy tych wzniesieniach Wicklow to co najwyżej pagórki

pow 6

 

Ruda Team Złombol 2019

Chcieliśmy zrobić Irlandię wszerz i wzdłuż ale okazało się, że 500km po tych drogach zajmuje 12 godzin i na wszerz zabrakło czasu. Dziś do Szkocji!

pow 4

 

Praska Strona Miasta Złombol Team

Choć Złombol już zakończony - my jedziemy dalej!
Poproszę bilet do Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

pow 3

 

Agrodex Rally Team

Go beyond-wykraczać poza, przekraczać coś. Meta w górach Wicklow to nie jest szczyt możliwości Stara 744 oraz jego załogi. Ale Klify Moheru już tak, bowiem nie mamy jeszcze zainstalowanej opcji pływania. Bardzo prawdopodobne, ze żaden Star nie był w tym miejscu, a 744 na pewno. Ten fakt uległ zmianie 4 lipca 2019 roku o godzinie 19.30. I tak już zostanie na wieki wieków!

pow 2

 

Mike MT‎ 

A my dalej i dalej, jeszcze nie wracamy

pow 1

 

 

W tych pięknych okolicznościach przyrody, wręcz niepowtarzalnych, przyszło nam się pożegnać z Górami Wicklow, metą Złombol, oraz wspaniałymi ludźmi których poznaliśmy na polu oraz w drodze.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą przygodę, naszym darczyńcom za wsparcie, oraz wszystkim, z którymi "integrowaliśmy" się na kempingu za gościnność
Jeszce tylko 2500km, 2 przed6 4prawy promowe i jesteśmy w domu

Kipersi Travel
zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008