Tak wiemy, że po wczorajszym ogłoszeniu Edycja Specjalna //złombol Ultimate the Kazachstan edition wasze serce ma prawo bić szybciej, ale czas stanąć twardo na ziemi i pomyśleć o sprawie konkretnie.
Po pierwsze ten wyjazd wiążę się z bardzo długa nieobecnością w pracy/domu/uczelni/pod prysznicem. Udział w edycji specjalnej (dalej zwanej es) liczymy na co najmniej 4 tygodnie, ale może to równie dobrze być 5 tygodni zależnie od tego co ustalimy w grupie zakwalifikowanych uczestników es.

Jeśli dostaniecie urlop (#najlepszyszefnaświecie)lub stwierdzicie, że sesję, możecie zdać w wrześniu (służymy pismem potwierdzającym Wasz udział w rajdzie charytatywnym w razie problemów z tłumaczeniem się przed dziekanem/wykładowcą) to trzeba przemyśleć kwestię opuszczenia domu na tak długi czas bo pod hasłem dom kryje się również: RODZINA, dziewczyna, zwierzak i przyjaciele.
5 tygodni to 35 dni to 840 godzin. Z tych 35 es tylko 1/3 może okazać się cywilizowana (zasięg, prysznic, łóżko) i przyjemna.
Tu właśnie warto poruszyć temat wytrzymałości! To NIE JEST "wycieczka" dla każdego, właściwie mało kto się do tego nadaje. Przepędźcie na moment piękne widoki z przed oczu i niech ukażą się wam kłopoty i minusy tej podróż, to bardzo ważny krok, który trzeba popełnić przy podejmowaniu decyzji o wyjeździe. Dyskomfort związany z podróżowaniem bolidami Złombolowymi jest niektórym znany. To stare, zmęczone auta bez dzisiejszych udogodnień. Są niewygodne, 4litery bolą jak szlak! Są za małe, żeby zmieścić wszystkie słoiki i t-shirty jakie chcielibyście zabrać, trzeba zacisnąć pasa! Kasa jaką trzeba odłożyć na ten wyjazd jest nie mała i trzeba mieć spory zapas #jakbyco! Jesteś uzależniony od telefonu? To nawet nie rozpędzaj się w myślach, że to coś dla Ciebie - ta trasa ma wielką czarną dziurę kresek zasięgu! Prysznic MUSISZ wziąć codziennie? Co powiesz na suchy szampon, mokre chustki i duży zapas dezodorantu?
Długo tak można wymieniać, można też nam zarzuci, że straszymy was niepotrzebnie. Jesteśmy zdania, że trzeba wami wstrząsnąć i wyłuszczyć co i jak bo jak widzimy pytanie "poszukuję dwóch osób do załogi na es" to mamy ciarki!
SERIO chcecie przejechać 12 tysięcy kilometrów, spędzić 35 dni w trasie z osobą, której nie znacie? Nie idźcie tą drogą! Ona nie jest dla uczestników es (ona często nie jest dla uczestników Złombolu)!
Polonezem Za Kanta, czyli Kasia i Sławek dwa lata temu dokonali czegoś wspaniałego i przeżyli rok marzeń i streścili go tak:

Wielkie projekty wymagają wielkich poświęceń i jeszcze więcej czasu, by je zrealizować. Pomysł tkwił w naszych głowach blisko 3 lata, a równo rok temu naprawdę rozpoczęliśmy jego realizację. 4 stycznia wyjechaliśmy do angielskiego Plymouth, by zarobić środki na realizację naszego marzenia. 5 miesięcy pracy, kilkanaście lotów do Polski na Kasi studia, pierwsze święta za granicą bez rodziny. Organizowaliśmy wiele rzeczy zdalnie, dzięki pomocy rodziny i przyjaciół. 1 czerwca przeżyliśmy najlepszy Dzień Dziecka w życiu rozpoczynając drogę powrotną z emigracji do domu. 1,5 miesiąca przygotowań ekwipunku, poloneza, wiz, obrona Kasi magisterki oraz zbieranie środków, by charytatywnie pomóc Mateuszowi wykorzystując zainteresowanie naszym wyjazdem. Wszystko po to, aby 23 lipca postawić naszego Poloneza Za Kanta pod Słupskim Ratuszem. Przemierzyliśmy Litwę, Łotwę oraz całą Rosję. Nie straszna była nam Syberia, Niedźwiedzie oraz Ruski Bimber. Polonez często się psuł, ale potrafiliśmy go naprawić. Spaliśmy w krzakach, aucie i najtańszych hostelach. Jedliśmy nagminnie chleb z pasztetem, puszki rybne i słoiki, sami gotowaliśmy żeby nie zbankrutować. Wszystko po to, żeby spełnić
Marzenie i dotrzeć Polonezem do Władywostoku nad Morze Japońskie.
Blisko 23 tysiące kilometrów, prawie 2 miesiące w podróży, mnóstwo awarii, by osiągnąć ten cel. Jednocześnie móc pomóc potrzebującemu Mateuszowi.

Piękna historia prawda?
Mamy teraz okazję wraz z nimi tworzyć edycję specjalną, aby spełnili kolejne podróżnicze marzenia tym razem w większym gronie.
Aktualnie spotkać możecie ich na Złombol na Retro Motor Show 2019 w Poznaniu. Czekają na Was!

Ogłoszenie celu Złombol 2020 // XIV edycja już 1 stycznia, za 67 dni dowiecie się gdzie jedziemy na ZŁOMBOL. To będzie piękna, niezapomniana i pełna wyzwań trasa. Będzie równie wymagająca jak es, ale dla większości bardziej możliwa do zrealizowania.
Obu imprezom przyświeca ten sam szczytny cel zbiórki dla dzieci z domów dziecka w całej Polsce. Nie ma co porównywać tych dwóch wyzwań bo oba będą równie ekscytujące!
Spotkamy się wszyscy na starcie pod Spodek w Katowicach 20.06 2020 i wspólnie wyruszymy! Każdy w swoją stronę, popychany przez ZŁOMBOLOWĄ MOC do celu

#złomboltostanumysłu
#ZŁOMBOLultimateEDITION
#therealgamble

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008