Przez te 14 wspólnych lat niejednokrotnie pokazywaliśmy na co nas stać, wychodząc na przeciw wszystkim problemom, kłopotom i sytuacjom, które zdawały się bez wyjścia.


Jednak wirus jaki nas zaatakował, nie dotyczy tylko nas, a całego świata! Choć go nie widać i nie słychać to rzucił on cień na wszystko co nas otacza.
Mimo wielkiego smutku z pokorą postanowiliśmy odwołać tegoroczny wyjazd i przełożyć XIV TRANSCONTINENTAL EDITION oraz ULTIMATE EDITION na przyszły rok.
To nie czas na wymyślanie metod „dookoła”, to czas izolacji, rygorów sanitarnych i zakazu imprez masowych - to też czas zamkniętych granic i przymusowej kwarantanny po jej przekroczeniu.

Zdajemy sobie sprawę jak wielu uczestników i członków ich rodzin straciło pracę lub jest w trudnej sytuacji finansowej. Jeśli jednak udał się utrzymać stanowisko pracy to pozostaje jeszcze kwestia urlopu, który to musieli poświęcić na izolację i nie mogą sobie pozwolić na wcześniej planowany wyjazd.
Wielu darczyńców jest w trudnej sytuacji finansowej, nie mogą sobie teraz pozwolić na wsparcie naszego celu bo sami są w ciężkiej sytuacji. Po odmrożeniu gospodarki będziemy musieli podwinąć rękawy i ratować co się da, a jedną z metod będzie wspieranie lokalnych przedsiębiorców.

Najmocniejszym argumentem na brak możliwości przejazdu Polska-Turcja są zamknięte granice na 47 dni przed startem, to zaledwie półtorej miesiąca. Nikt nie wie, kiedy ponownie je otworzą i na jakich warunkach, a nawet jeśli otworzą to czy nie zostanie wznowiona izolacja podczas naszego pobytu poza Polską?! Powrót może wtedy stać się niemożliwy - kwarantanny, przepisy i przejazdy przez granice. Sam wyjazd na dzień dzisiejszy zapowiadał się na 3000-4000 osób skumulowanych na trasie/campingach/przy naprawach. Jeśli chodzi o aspekt epidemiologiczny to prawdziwy raj dla wirusa. Wymaganie odstępu między załogami/załogantami na kempingach oraz pojazdach jest niemożliwy do wyegzekwowania. Natomiast meta i finał waszych zmagań nie może odbyć się w dotychczas ustalonych warunkach. Obawiamy się również o nastawienie ludzi, których mielibyśmy spotykać po drodze. Osoby z zewnątrz w dużych grupach mogą spotkać się z negatywnym przyjęciem, które może skutkować zakazem wjazdu, brakiem noclegu lub wrogim podejściem. Sami musimy się zastanowić jak zareagowalibyśmy na widok głośnego miasteczka obozowego rozbitego przy naszym domu podczas światowej walki z pandemią.
Przecież sam rajd jest podziękowaniem dla Was za poświęcenie i zaangażowanie w wspólny cel, a to wszystko brzmi nie przyjemnie prawda? A Złombol to radość, spełnione marzenia, przygoda, śmiech i #stanumysłu - nie chcemy, czuć strachu po drodze!

To nie czas, aby zgrywać bohaterów! Jesteśmy dobrej myśli, że niedługo uda się nam spotkać w Złombolowym składzie, żeby dalej #jechaćzpmocą. Na 20 czerwca czyli na planowany wcześniej dzień startu planujemy dla wszystkich Złombolowców pewną propozycję „wspólnego” spędzenia tego dnia w Złombolowych pojazdach.
Na pewno będziemy wtedy do Waszej dyspozycji, żeby wspólnie podnosić się na duchu. Tego dnia spodziewajcie się wiele śmiechu i radości! Odtworzymy atmosferę Złombolową i tego nikt nie odbierze! Powiemy Wam wszystko dokładnie za kilka dni.
Wiemy jak bardzo korci Was teraz, żeby zrobić coś na własną rękę na „małą skalę”! Apelujemy do Was o zaniechanie organizacji takich spotkań, rajdów i wyjazdów. Każde 20 aut to około 80 osób w jednym miejscu to potencjalnie niebezpieczna inicjatywa, która dodatkowo może odbić się czkawką Złombolowi - prosimy Was bardzo , żebyście wzięli to pod uwagę.

Zdajemy sobie sprawę jak wiele wysiłku włożyliście przez te kilka miesięcy w szukanie darczyńców, nic nie pójdzie na marne! Wrócimy do pracy jak tylko będzie to bezpieczne i zrealizujemy finał jakiego jeszcze nie było! W 16 województwach odwiedzimy kilkanaście domów dziecka, żeby spełnić dziecięce marzenia!
Tegoroczne wpłaty darczyńców, zalicza się do Waszego minimum w roku 2021, wpisowe zostanie przepisane, a Duocolor już ma dla Was rozwiązanie odnośnie naklejki, które publikujemy poniżej.
Pamiętajcie, aby poinformować Waszych darczyńców o naszej decyzji oraz pomaganie im za pomocą Waszych social media! Każda pomoc się liczy, a #człowiekczłowiekowiczłowiekiem .
Termin przyszłorocznego rajdu nie jest jeszcze znany, musimy poczekać jeszcze chwilę i spotkać się z UM miasta Katowice, aby ustalić szczegóły.

Widzimy Wasze prośby o brak imprezy startowej i imprezy na mecie, żeby tylko Złombol się odbył. Na 100% nie chcemy organizować rajdu, w którym wolność będzie musiała poddać się sztywnym zasadom.
Wiemy jak to przeżywacie, czujemy to! Sami jesteśmy zdruzgotani bo można powiedzieć, że mieliśmy wszystko dopięte, ustalone, załatwione - a teraz musimy wszystko odłożyć na przyszły rok. Najbardziej jest nam żal tego przepełnionego emocjami startu, spotkań z wami, zgiełku i radości towarzyszącemu ekscytacji na chwilę przed wyruszeniem w wielką Złombolowo-niewiadomą podróż.

Złombol dla każdego znaczy coś innego i to jest super! Koniec końców łączy nas wspólny cel zbierania pieniędzy dla dzieci z domów dziecka. Pamiętajcie, że można pomagać na wiem sposobów!

Team Złombol
Martyna&Marcin
………………………………………

OŚWIADCZENIE NBPE/DUOCOLOR w sprawie naklejek startowyh złombol 2020

Kochani, sytuacja związana z pandemią COVID19 na świecie i w Polsce, wymusiła przeniesienie startu 14 edycji na następny rok. Co bardzo skomplikowało naszą sytuację, ponieważ poczyniliśmy już duże inwestycje związane z przygotowaniem materiałów na start Złombol np. produkcja koszulek, zakup materiałów związanych z drukiem naklejek itd.. Nie ukrywajmy też, że branża poligraficzna jest teraz w b. trudnej sytuacji i liczymy mocno na wasza wyrozumiałość. Regulamin złombol paragrafie 6 mówi, że wpłata za naklejki jest bezzwrotna, lecz nie czulibyśmy się dobrze w takiej sytuacji dlatego mamy dla Was następujące propozycje odnośnie naklejek startowych z pakietu startowego :

1. Przepisanie wpłaconej kwoty za naklejki na poczet startu 14 edycji rajdu Złombol w roku 2021 (terminie ustalonym przez organizatorów)..�
Daje to gwarancję utrzymania ceny za arkusz naklejek, bez względu na ich cenę w kolejnych latach.
2. Voucher do sklepu NBPE na kwotę 60zł +10zł czyli 70zł - na cały asortyment, min.koszulki Złombolowe 14 edycji bo przecież się odbędzie! Kierunek będzie ten sam i zgodnie z ustaleniami organizatorów koszulka się nie zmienią�

Decyzję możecie podjąć do 30.10 wypełniając formularz.
https://www.nbpe.pl/info/6-zlombol-2020
Jeśli nie dostaniemy innej informacji automatycznie przepiszemy wpłacona kwotę zgodnie z punktem pierwszym.

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt mailowy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008