Tak czy siak juz nie moge sie doczekac konca czerwca.
Pozdrowienia
Irlandia była by świetna.
Przykładowo finał w tym miejscu ;)
https://www.google.pl/maps/place/Kerry+Cliffs+Portmagee/ @51.8669871,-10.3928318,4132m/data=!3m1!1e3!4m13!1m7!3m6!1s0x45de3f6ae3f3e829:0x619c91674bfc3c5d!2sLofoty!3b1!8m2!3d67.9931452!4d13.6397069!3m4!1s0x484f94831385c18f:0xf8ffa871054644ae!8m2!3d51.868605!4d-10.385583?hl=pl
Takie ładne widoczki:

2800 km gdyby jechać przez irlandie północna
https://www.google.pl/maps/dir/Katowice/Kerry+Cliffs+Portmagee/ @53.2777685,-3.2690434,5.04z/data=!4m24!4m23!1m15!1m1!1s0x4716ce2336a1ccd1:0xb9af2a350559fabb!2m2!1d19.0237815!2d50.2648919!3m4!1m2!1d-5.9233125!2d54.6369022!3s0x486109d448c09cfb:0x75fd9b2cf7e63ed4!3m4!1m2!1d-6.9752547!2d54.2460449!3s0x48609f4288ef7709:0x2f126346d8a114af!1m5!1m1!1s0x484f94831385c18f:0xf8ffa871054644ae!2m2!1d-10.3855831!2d51.868605!3e0?hl=pl.
Jak Irlandia ;) to ja proponuję przenieść start na druga połowę maja, bo:
https://www.iomtt.com/tt-info
PS, a tak z ciekawości jak cenowo wyglądają promy Europa-Anglia, Anglia-Irlandia?
`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
`17 Noja + (nr. boczny 5)
`18 Chalkidiki + (nr. boczny 02)
`19 Dublin + (nr. boczny 444)
`20 Stay in home + (nr. boczny 312)
`21 Turcja + (nr. boczny 218)
`22 Albania + (nr. boczny 25)
`23 Nazzare + (nr. boczny 02)
`24 AtlanticRoad + (nr. boczny 58)
Na Irlandię musiałbym pomyśleć nad jakimś zestawem ekran + kamera cofania, tyle że zamontowana na prawym lusterku. Dałoby się chyba tak ogarnąć wyprzedzanie jadąc w pojedynkę.
Norwegia/Szwecja jest nieunikniona, jak nie w tym roku to przy następnej zimnej edycji. Nie wiem jakie wymówki orgowie musieliby wymyślić, żeby nas tam nie wysłać ;-)
Zacząłem się jednak też zastanawiać nad kolejnym, ciepłym kierunkiem - to wygląda na jeszcze trudniejszy temat...
A pojawiły się świeże tropy, że będzie
![]()
Grecja, Hiszpania była 2 razy.
Sycylia była niedawno, więc we Włoszech zostaje obcas - Apulia...
Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Odnośnie ciepłego kierunku:
coraz ciężej będzie wybrać, ja nie byłem w 2012 roku, ale po obecnej edycji uważam, że Bałkany są dużo bardziej gotowe i otwarte na Złombola od krajów "zachodniej" Europy. Pomimo hucznej imprezy, w Grecji wszyscy łącznie z właścicielami kempingu bawili się dobrze, Policji nie zauważyłem na żadnym z kempingów w tej edycji, a imprezy były porównywalne z poprzednimi edycjami. I wracając do 2017 roku do Noji - no to napisze tak - przepaść, brak otwartości na imprezę jak Nasza, męczyli się wszyscy, zarówno właściciele kempingu jak i my.
Tak więc reasumując, nie obraziłbym się jakby w 2020 roku ponownie były Bałkany, np Morze Czarne.
`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
`17 Noja + (nr. boczny 5)
`18 Chalkidiki + (nr. boczny 02)
`19 Dublin + (nr. boczny 444)
`20 Stay in home + (nr. boczny 312)
`21 Turcja + (nr. boczny 218)
`22 Albania + (nr. boczny 25)
`23 Nazzare + (nr. boczny 02)
`24 AtlanticRoad + (nr. boczny 58)
Popieram w całości. Na zachodzie jest zadyma na kempingu jak rozmawia się o 23.00 przy namiocie. Meta w Noji była totalną porażką, zdaję sobie sprawę z tego, że za sprawą naszych rodaków. Bałkany mają dla nas jeszcze mnóstwo dobrych miejsc na metę. I tak za kilka lat nasze złomy na zachód już nie wjadą, więc sprawa powoli staje się oczywista. Jeszcze Maroko mi się na Złombolu marzy. Mam nadzieję, że orgowie przeczytają mój post ;) i wezmą go na przyszłość pod uwagę.
Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
W temacie tego co pisał Gniotsa i Irlandii przypomniała mi się analiza którą zrobiłem w 2014 lub 2015 roku:
https://drive.google.com/open?id=1SavTFLisBTtiYQ0TfTVYNGuFZhI&usp=sharing
Tylko tu by nie pasowało to budowanie kempingu od zera...
Chyba że Organizatorzy wyszli po ostatnich edycjach do wniosku że łatwiej zbudować kemping na parę dni w szczerym polu niż dogadywać się z istniejącym :D za 20-30k euro które w tym roku przytulili Grecy da już chyba radę to ogarnąć...

Złombol'18 - Statystyki stan na 01.09.2018
Semtox, dzięki za link :)
Widać na nim jedną ważną rzeczy - do Dover można płynąć z Calais i Dunkirk, więc oprócz tunelu są dwie możliwe przeprawy co trochę zmniejsza wąskie gardło.
Ze względu na swoją niechęć do Francji, myślałem na czymś takim ;-)
![]()
ale nie widzę takiego połączenia promowego. W rezerwie mam
- Rotterdam - Harwich
- Rotterdam - Hull...
Na ostatnim Live'e Martyna mówiła, że są świadomi, że przyszłoroczna edycja przyciągnie zdecydowanie mniej chętnych, nie wyczułem jednak czy ze względu na lokalizację, czy ceny (czy jedno i drugie).
Mniejsza liczba uczestników trochę ułatwi zadanie temu tajemniczemu dżentelmenowi których chce nas ugościć... A w całym planie gość wydaje się być kluczowy - wszystko oparte jest na jego obietnicy.
Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Ciekawe czy budowa tego campingu obejmuje też zaangażowanie w samą budowę załóg, które dojadą na metę. Jeżeli tak to oby orgowie o tym uprzedzili - trzeba będzie spakować kilka desek, ze dwa toi toi'e na dach i paczkę wkrętów... :D
"Robim co możem! Mocy przybywaj!"
Złombol '18 Katowice-Chalkidiki, całe 0 awarii ;)
Namierzyłem gościa!
Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
...Na ostatnim Live'e Martyna mówiła, że są świadomi, że przyszłoroczna edycja przyciągnie zdecydowanie mniej chętnych, nie wyczułem jednak czy ze względu na lokalizację, czy ceny (czy jedno i drugie).
Po tym ostatnim Live obstawiam Skandynawie. Norwegia? A moze start 29.06.2019 i prom 02.07.2019 z Hirtshals do Seydisfjordur ? Tylko 03.07.2019 jako meta nie pasuje :/
Gniotsa - byłem w UK dwa raz autem i terminale zapamiętałem jako bezkresne połacie asfaltu. Moim zdaniem Złombol 2018 mógłby startować z terminala w Calais, Dunkierce lub Dover i nie zakłóciło by to pracy żadnego z tych miejsc. Pójdę nawet dalej Złombol 2018 prawdopodobnie zmieścił by się na dwa promy. Wiec Złombol byłby raczej atrakcją o której szybko by zapomniano przy najbliższej złej pogodzie która powoduje tam większe zamieszanie.

Złombol'18 - Statystyki stan na 01.09.2018
swietna trasa zwazywszy ze startowalem w 2011 i nie dojechlem :-( awaria mnie powstrzymala ale ja jestem za :-)
UK ze względu na brexit nie brałbym w ogóle pod uwagę. Wydaje mi się, że jednak Skandynawia może jakaś Finlandia tym razem? No i frekwencja będzie pewnie mniejsza ze względu na termin, ale jak życie pokazuje po dużym wzroście (a taki był w tym roku) spadek liczby załóg w kolejnym nie będzie aż tak wielki, jak się wydaje. Patrząc w necie na zainteresowanie zakupem aut na Złombol z 700 załóg się zapisze.
Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
Brexit zwiększa tylko atrakcyjniość, bo ile można jeździć po UE i schengen :)
Ja osobiście chciał bym Złombola na wschód (Rosja, a jeszcze lepiej Gruzja), ale to raczej mało prawdopodobne.