Zaznacz stronę
Notifications
Clear all

Spanie na dziko?

29 Posty
19 Users
0 Likes
16.2 K Widok
(@zukoskoczki)
Trusted Member
Dołączył: 14 lat temu
Posty: 50
Topic starter  

Hej,

zbytnio nie przywiązujemy wagi do planowania noclegów powrotnych, a tym bardziej do robienia rezerwacji, z których możemy nie korzystać, więc myśleliśmy o spaniu na dziko, gdzie akurat nas droga znuży. Jest takie coś dozwolone w krajach po drodze (Francja, Włochy, a może Niemcy)? I jak z bezpieczeństwem? 2 lata temu na Bałkanach ponad 10 noclegów na dziko i zawsze było spokojnie, bezpiecznie i bez problemu...


   
Cytat
(@grzmiacy-rydwan)
Noble Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 2043
 

Świetne pytanie, też mnie to ciekawi. Planujemy w drodze powrotnej spać na campingach, albo gdzie popadnie jak się da;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

http://husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)


   
OdpowiedzCytat
(@yugottobekidding)
Trusted Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 49
 

My też chcemy tak spać chociaż mam dziwne przeczucie, że wbrew pozorom na Bałkanach jest z tym bezpieczniej niż np. na południu Francji...

https://www.facebook.com/YUGOttobekidding


   
OdpowiedzCytat
(@grzmiacy-rydwan)
Noble Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 2043
 

Poguglałem i oto wyniki:

http://africatwin.com.pl/archive/index.php/t-18070.html

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

http://husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)


   
OdpowiedzCytat
(@poganiacze-bydla)
Noble Member
Dołączył: 15 lat temu
Posty: 1064
 

Poguglałem i oto wyniki:

http://africatwin.com.pl/archive/index.php/t-18070.html

Dzięki za linka. Nie są to dobre wieści...
Od łebka koszty wzrosną o kilkadziesiąt euro... :angry:

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO


   
OdpowiedzCytat
(@druzyna-tlokowego-pierscienia)
Reputable Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 362
 

No też słyszałem właśnie, że Hiszpania i Francja nie zbyt bezpieczne pod tym względem. Potrafią okradać na parkingach. Zdarzają się nawet akcje, że wpuszczają gaz do auta i kradną wszystko jak leci :/

https://www.facebook.com/dtp.zlombol


   
OdpowiedzCytat
(@limbowa-najlepsza-ulica-w-gdyni)
Noble Member
Dołączył: 14 lat temu
Posty: 1443
 

wyluzujcie kalesony
oni tam raczej pisza o jednym pojeździe
w kupie razniej i kupy nikt nie ruszy, dlatego proponuję stworzyć małe konwoje i wzajemnie sie pilnować :lol:

Podstawą elektryki są dobre styki !


   
OdpowiedzCytat
(@grzmiacy-rydwan)
Noble Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 2043
 

Poczytałem jeszcze parę innych źródeł i konkluzje są takie:
- raczej nikt się nie czepia z władz, nawet we Francji czy Hiszpanii
- raczej nie należy na dziko w Niemczech, bo lokalesi lubią podpierdolić.
- wskazane jest oddalenie się od głównej drogi gdzieś w bok, na dystans minimum 300-400 metrów. Wówczas można na dziko na luzie. Znaczy - ciężko wyłapać to i ciężko się przyczepić.
- wskazane jest własnie poruszanie się w konwojach - pamiętajcie że zgodnie z prawem to max 5 aut.

My chcemy i będziemy później spać na dziko. Cokolwiek by się miało stać - to obozując w czystości, na uboczu, pozostawiając po sobie porządek - nie przewidujemy problemów. No chyba że trafimy na jakiegoś chuja, ale to niestety nie do przewidzenia;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

http://husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)


   
OdpowiedzCytat
(@yugottobekidding)
Trusted Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 49
 

w kupie raźniej, kupy nikt nie ruszy

https://www.youtube.com/watch?v=EnJEeHND_lQ

https://www.facebook.com/YUGOttobekidding


   
OdpowiedzCytat
(@czerwony-team)
Prominent Member
Dołączył: 13 lat temu
Posty: 870
 

Mam Wam przypomnieć jak spaliśmy zabarykadowani w Albanii na stacji benzynowej... :evil:

FSO Sekcja Śląsk
http://www.forum.sekcja-slask.pl/index.php
Blog załogi:
http://www.czerwonyteam.blogspot.com/


   
OdpowiedzCytat
(@zukoskoczki)
Trusted Member
Dołączył: 14 lat temu
Posty: 50
Topic starter  

Mam Wam przypomnieć jak spaliśmy zabarykadowani w Albanii na stacji benzynowej... :evil:

My takiej opcji chcieliśmy uniknąć i skończyło się na nocce przez Albanię i nocleg od razu za granicą w Grecji :lol:


   
OdpowiedzCytat
(@prudenter-team)
Reputable Member
Dołączył: 15 lat temu
Posty: 423
 

.. my też mieliśmy taki plan .. ale musieliśmy się wracać do Sarrande i szukać turbomechaników po nocach ... i przespać się kilka godzin czekając aż otworzą warsztat..


   
OdpowiedzCytat
(@putin)
Eminent Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 26
 

No właśnie, bardzo miło że pojawił się taki temat. Jestem zapewne rodzynkiem na skale całego Złombolu, ale postanowiłem jechać autem zupełnie sam. Jednak, podobnie jak Wy chcę "ciąć" koszty i nie być uwiązany rezerwacjami, dlatego spanie na dziko...
Mam nadzieje, że na CB będzie można się dogadać z jakimś ekipami i spać w kilka aut/ekip. Wiem że planowanie czegokolwiek w tym momencie nie ma sensu. Zatem ja się pytam:
Kto planuje spanie na dziko?


   
OdpowiedzCytat
(@white-truck)
Estimable Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 102
 

My planujemy spać tam gdzie nas zmorzy. A i wynikające z tego oszczędności na pewno zostaną odpowiednio skonsumowane :)


   
OdpowiedzCytat
(@czerwony-team)
Prominent Member
Dołączył: 13 lat temu
Posty: 870
 

Zobaczymy na trasie... Może....

FSO Sekcja Śląsk
http://www.forum.sekcja-slask.pl/index.php
Blog załogi:
http://www.czerwonyteam.blogspot.com/


   
OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2
Share: