Skrupulatnie to sprawdzą tylko tych co na ostatnią chwilę mieli wpłaty.
Nie masz racji...
Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO
Skrupulatnie to sprawdzą tylko tych co na ostatnią chwilę mieli wpłaty.
Nie masz racji...
Może i nie mam, mówię co dwa razy przerabiałem, mając wszystkie wpłąty wykonane minimum miesiąc przed startem. Orgowie na liści mieli zapisane że minimum osiągnięte i naprawdę nic ich nie interesowało czy mam tam coś więcej czy nie.
Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel
http://husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)
Ja też nie miałem sprawdzanych wpłat przy wydawaniu naklejek, wszystko było odnotowane, tym niemniej, pewnie wcześniej wszystko jest skrupulatnie sprawdzane :)
`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
`17 Noja + (nr. boczny 5)
`18 Chalkidiki + (nr. boczny 02)
`19 Dublin + (nr. boczny 444)
`20 Stay in home + (nr. boczny 312)
`21 Turcja + (nr. boczny 218)
`22 Albania + (nr. boczny 25)
`23 Nazzare + (nr. boczny 02)
`24 AtlanticRoad + (nr. boczny 58)
No sory, Panowie, ile trwał by start jakby WSZYSTKIM sprawdzali kwity i naklejki na aucie? biorąc pod uwagę że robi to JEDNA osoba (w sumie trzy ale każda zajmuje się innym etapem)??? niech każdemu autu poświęcą 5 min, to w ubiegłym roku zajęło by to około 2000 min... doba ma 1440 minut :P Więc oczywiste jest że robią to wyrywkowo...
Pozdrawiam :D

Złombol'18 - Statystyki stan na 01.09.2018
A ja myślę, że jak wpłaty są odpowiednio opisane i dotrą w miarę wcześniej, są zaksięgowane, to dana załoga na liście świeci "na zielono" i nie ma potrzeby sprawdzania "teczek" ;) Pewnie orgowie mają zaznaczone załogi których wpłaty są niezaksięgowane (bo np wpłynęły kilka dni przed startem), albo źle opisane i właśnie te załogi muszą się wypapierować. Tak przynajmniej myślę, może się mylę? ale faktycznie sprawdzanie każdemu kwitów, to czasu do niedzielnego obiadku by brakło, (w tym roku do poniedziałkowej pomidorowej) :)
`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
`17 Noja + (nr. boczny 5)
`18 Chalkidiki + (nr. boczny 02)
`19 Dublin + (nr. boczny 444)
`20 Stay in home + (nr. boczny 312)
`21 Turcja + (nr. boczny 218)
`22 Albania + (nr. boczny 25)
`23 Nazzare + (nr. boczny 02)
`24 AtlanticRoad + (nr. boczny 58)
Pegazy - o tym właśnie mówię - tak dokładnie jest. Załogi z wczesnymi wpłatami są "zielone" i nikt im kwitów nie bada, bo nie ma na to czasu.
Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel
http://husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)
W zeszłym roku nasz ostatni darczyńca wpłacił miesiąc przed startem. Naszej teczki z kwitami też nikt nie chciał oglądać.
BTW, jaki mieliście czas reakcji orgów na formularz zgłoszeniowy? Wysłałem formularz w zeszły poniedziałek i od tej pory ani widu, ani słychu. W połowie tygodnia zapytałem mailowo czy na pewno wszystko ok i też jeszcze nie dostałem odpowiedzi.
WAZ 2106 - radziecka księżniczka tym razem dojedzie do mety:)
(chyba)
www.fb.me/SPRT2016
Spokojnie, wyczekuj :)
www.Zuk-Kazik.pl
A ja myślę, że jak wpłaty są odpowiednio opisane i dotrą w miarę wcześniej, są zaksięgowane, to dana załoga na liście świeci "na zielono" i nie ma potrzeby sprawdzania "teczek" ;) Pewnie orgowie mają zaznaczone załogi których wpłaty są niezaksięgowane (bo np wpłynęły kilka dni przed startem), albo źle opisane i właśnie te załogi muszą się wypapierować. Tak przynajmniej myślę, może się mylę? ale faktycznie sprawdzanie każdemu kwitów, to czasu do niedzielnego obiadku by brakło, (w tym roku do poniedziałkowej pomidorowej) :)
Oczywiście masz rację ale jeśli zdarzy się sytuacja, że organizator będzie chciał (choćby wyrywkowo) sprawdzić czy darczyńcy z auta mają pokrycie w dokonanych wpłatach to bez teczki z papierami zrobi się mały problem.
Dla obu stron bezpieczniej jest mieć wszystkie potwierdzenia ze sobą.
Po starcie można ich użyć jako rozpałki pod ognisko lub zostawić na pamiątkę.
Ja na każdy Złom zabieram teczkę z kwitami startowymi do której w czasie podróży wrzucamy wszystkie rachunki i po powrocie dzielimy się solidarnie kosztami. Święty spokój i wszystko w jednym miejscu.
4 Złombole, 4 bezpieczne powroty
www.facebook.com/zukieta
W 2014 sprawdzali wszystkich i porównywali wpłaty z naklejkami na aucie
W 2014 na starcie przy stawach przyszli, spojrzeli w listę że mam wsio, postawili ptaka i poszli. Mówiłem przecież. Fizyczne sprawdzenie wszystkiego jest niewykonalne czasowo.
Aha - ja nie mówię że nie warto mieć tych kwitów, mówię tylko że kontrola szczegółowa jest awykonalna...
Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel
http://husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)
Trochę dyskusja o niczym.
Na żądanie orgów należy udokumentować wpłaty i tyle. Nie wymaga to jakiegoś wielkiego wysiłku więc należy wydrukować te kilka kartek i zabrać do Katowic.
Kto nie chce nie musi ale żeby potem nie było marudzenia że nie będzie naklejek startowych.
http://czarnyjastrzab.blogspot.com/
Zostań przyjacielem Żuka :)
facebook.com/Zuk.Czarny.Jastrzab
W 2014 sprawdzali wszystkich i porównywali wpłaty z naklejkami na aucie
niieee...e, ja pomimo iż miałem dowody wpłaty nie musiałem ich pokazywać, jedyne co sprawdzono to to czy samochód kwalifikuje się do kategorii Złombolowej. Choć z drugiej strony na samochodzie nie miałem zbyt dużo naklejek, to i nie było co sprawdzać.
Ale i tak tylko tutaj teoryzujemy, i tak większość z Nas te papiery ma przy sobie, a nawet jeśli nie, to w obecnej erze dostępności smartfonów, tabletów, e-bankowości dotarcie do kopii przelewu jest dość proste
Trochę dyskusja o niczym.
Na żądanie orgów należy udokumentować wpłaty i tyle. Nie wymaga to jakiegoś wielkiego wysiłku więc należy wydrukować te kilka kartek i zabrać do Katowic.
Kto nie chce nie musi ale żeby potem nie było marudzenia że nie będzie naklejek startowych.
Dokładnie tak.
`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
`17 Noja + (nr. boczny 5)
`18 Chalkidiki + (nr. boczny 02)
`19 Dublin + (nr. boczny 444)
`20 Stay in home + (nr. boczny 312)
`21 Turcja + (nr. boczny 218)
`22 Albania + (nr. boczny 25)
`23 Nazzare + (nr. boczny 02)
`24 AtlanticRoad + (nr. boczny 58)
U mnie też sprawdzali potwierdzenia przelewów... :)
Dlatego warto je mieć ze sobą!
www.Zuk-Kazik.pl
Po co ta dyskusja - trzeba mieć wydrukowane potwierdzenia przelewów i tyle.