Zaznacz stronę
Notifications
Clear all

Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

184 Posty
34 Users
0 Likes
58.5 K Widok
(@majschi)
Eminent Member
Dołączył: 11 lat temu
Posty: 46
 

Jak wygląda taki test i czy można go zrobić samemu ?


   
OdpowiedzCytat
(@tlw-team)
Reputable Member
Dołączył: 10 lat temu
Posty: 267
 

Musisz mieć specjalny przyżąd który nie mam pojęcia jak się nazywa;P zaklada sie go szczelnie na wlew płynu przy zbiorniczku wyrównawczym. Poprzez parowanie chemiczny tester tego urządzenia pokazuje czy płyn jest ok czy dostają sie do niego niepotrzebne rzeczy - spaliny olej itp. Przynajmniej tak to wygladalo gdy ja robiłem taki test.

TLW - Tylko Lublinem Wrócę :P


   
OdpowiedzCytat
(@zuk-kazik)
Reputable Member
Dołączył: 11 lat temu
Posty: 407
 

Takie coś?
https://m.youtube.com/watch?v=PauMu9pteyY

www.Zuk-Kazik.pl


   
OdpowiedzCytat
(@semtox)
Honorable Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 637
 

szukasz: "tester szczelności uszczelki głowicy CO2"
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=tester+szczelno%C5%9Bci+uszczelki+g%C5%82owicy+CO2&search_scope=category-252541&bmatch=s0-aut-1-4-0113

np. taki (pierwszy z góry z popularnego portalu aukcyjnego):
http://allegro.pl/tester-szczelnosci-uszczelki-glowicy-co2-tanio-i5612739567.html

PS. nie jestem sprzedawcą ani dystrybutorem tego ustrojstwa, ba nawet nie jestem mechanikiem tylko informatykiem :)


Złombol'18 - Statystyki stan na 01.09.2018


   
OdpowiedzCytat
(@majschi)
Eminent Member
Dołączył: 11 lat temu
Posty: 46
 

Dzięki koledzy :)

Warto zrobić taki test przed kolejnym złombolem


   
OdpowiedzCytat
(@zukolaki)
Reputable Member
Dołączył: 11 lat temu
Posty: 256
 

Ja miałem wykonywany takim czymś:
http://allegro.pl/tester-co2-szczelnosci-uszczelki-glowicy-jonnesway-i5910477360.html
Bo w warsztacie znajomego ale zasada jest taka sama.
Pamiętajcie tylko żeby wykonać go na starym płynie!
Nie po wymianie bo nic nie pokaże nawet jeśli spaliny przedostają się do układu.

www.facebook.com/zukolak/


   
OdpowiedzCytat
(@juke-team)
Eminent Member
Dołączył: 10 lat temu
Posty: 20
 

Gdzie możemy kupić uszczelki do okien i drzwi do Żuka?


   
OdpowiedzCytat
(@zuczek-morski)
Trusted Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 78
 

http://www.moto-trans.koszalin.pl/
ja tam kupowałem
dzwońcie gość ma wszystko i bardzo miła obsługa


   
OdpowiedzCytat
(@grzmiacy-rydwan)
Noble Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 2043
Topic starter  

A komuś się udało wymienić flokowane uszczelki szyb suwanych bez rozbierania ramek?

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

http://husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)


   
OdpowiedzCytat
Pegazy
(@pegazy)
Honorable Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 617
 

Ja zadam Wam pytanie z czystej ciekawości. Jaką podłogę robicie w Żuku. Oryginalnie jest drewniana, czy po remoncie wstawiacie też deski, czy macie inne patenty? i czy wstawiacie jakieś dodatkowe wzmocnienia?

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
`17 Noja + (nr. boczny 5)
`18 Chalkidiki + (nr. boczny 02)
`19 Dublin + (nr. boczny 444)
`20 Stay in home + (nr. boczny 312)
`21 Turcja + (nr. boczny 218)
`22 Albania + (nr. boczny 25)
`23 Nazzare + (nr. boczny 02)
`24 AtlanticRoad + (nr. boczny 58)


   
OdpowiedzCytat
(@juke-team)
Eminent Member
Dołączył: 10 lat temu
Posty: 20
 

My mamy dodatkowe wzmocnienia zamiast desek poprzecznych mamy profile zamkniete i oprócz tego dodatkowe belki które posłużą do kotwiczenia foteli podłogę mieliśmy robić z desek ale wczoraj była rozmowa i chyba bedzie płyta OSB klasy 3 i tutaj z kolei moje pytanie co myslicie o takiej płycie? piszą że 3ka i 4ka są wodoodporne poza tym zawsze można je barankiem od spodu przejechać. Na naszej facebookowej stronie masz fotki jak rozmieszczone są wzmocnienia trochę podniesie nam się chyba podłoga i trzeba bedzie trochę pokombinować z nadkolami https://web.facebook.com/JUKETEAM/photos/pcb.190328691326200/190328574659545/?type=3&theater zdjęcie z przedwczoraj :) żuk juz stoi na moście ma zamontowany wał i bak. Czy ktoś wyważał wał?


   
OdpowiedzCytat
(@grzmiacy-rydwan)
Noble Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 2043
Topic starter  

U nas została oryginalna drewniana, z gumą na wierzchu. Na nią dałem poroso 8mm i płytę MFP 12mm, a na to wykładzinę dywanową gumowaną od spodu. Jest ciszej i wygodniej;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

http://husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)


   
OdpowiedzCytat
(@zuk-kazik)
Reputable Member
Dołączył: 11 lat temu
Posty: 407
 

Ja na 90% będę kładł:
"Sklejka antypoślizgowa 24mm"

Tylko muszę jeszcze dobrą cenę na to znaleźć :)

www.Zuk-Kazik.pl


   
OdpowiedzCytat
(@juke-team)
Eminent Member
Dołączył: 10 lat temu
Posty: 20
 

No właśnie cena tej antypoślizgowej jest dość duża na dzień dzisiejszy kładziemy płytę osb jak położymy wrzucę fotki


   
OdpowiedzCytat
(@chlopcy-z-prl)
Honorable Member
Dołączył: 15 lat temu
Posty: 631
 

Takie coś?
https://m.youtube.com/watch?v=PauMu9pteyY

Pamiętajcie tylko, że o ile w benzynowych silnikach jest to bardzo miarodajny test, o tyle w dieslu niekoniecznie. Wiem, bo takie cudo od lat mam.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.


   
OdpowiedzCytat
Strona 6 / 13
Share: