Jak co roku zaczynam wątek o zwiedzaniu po drodze :)
tu proponujemy swoje trasy oraz zamieszczamy ciekawe miejsca, które warto odwiedzić po drodze :P
Jak co roku zaczynam wątek o zwiedzaniu po drodze :)
tu proponujemy swoje trasy oraz zamieszczamy ciekawe miejsca, które warto odwiedzić po drodze :P
No, co? Nikt nie jest przygotowany??? :woohoo:
Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO
https://www.google.pl/maps/dir/Katowice/Balaton/Wenecja,+W%C5%82ochy/Rimini,+Prowincja+Rimini,+W%C5%82ochy/Rzym,+W%C5%82ochy/Neapol,+W%C5%82ochy/Palermo,+W%C5%82ochy/Tunezja/ @42.4415199,12.6106979,5.14z/data=!4m55!4m54!1m5!1m1!1s0x4716ce2336a1ccd1:0xb9af2a350559fabb!2m2!1d19.0237815!2d50.2648919!1m5!1m1!1s0x4769956da86885a3:0x730e7eaccdcb2779!2m2!1d17.7340438!2d46.8302679!1m10!1m1!1s0x477eb1daf1d63d89:0x7ba3c6f0bd92102f!2m2!1d12.3155151!2d45.4408474!3m4!1m2!1d12.2435887!2d44.6245961!3s0x477de08eb857cf7f:0x6209ed5ed6031922!1m5!1m1!1s0x132cc3a48fa6592b:0xc1f284db17f1449d!2m2!1d12.5695158!2d44.0678288!1m5!1m1!1s0x132f6196f9928ebb:0xb90f770693656e38!2m2!1d12.4963655!2d41.9027835!1m5!1m1!1s0x133b084f6a6c7e99:0x3df52cc13b78191d!2m2!1d14.2163411!2d40.8571548!1m5!1m1!1s0x1319e8c9814ed099:0xa0b042c233bd880!2m2!1d13.3612671!2d38.1156879!1m5!1m1!1s0x125595448316a4e1:0x3a84333aaa019bef!2m2!1d9.537499!2d33.886917!3e0?hl=pl
Trasa poglądowa mniej więcej coś takiego. Miejsc do zwiedzania naprawdę wiele jeżeli chodzi o Włochy, na pewno wiele osób uderzy do Rzymu i Watykanu, Neapol. Wenecja po drodze, tak naprawdę w tej edycji można zwiedzić całe Włochy :) No i Tunezja, ale to jeszcze musimy się przespać z tym ;p
www.facebook.com/BrunatniTeam/
Może mało ciekawe, ale ja planuję odwiedzić Bojano we Włoszech. Dlaczego Bojano? Bo mieszkam w Bojanie w Polsce :D
https://www.google.pl/maps/dir/Katowice/Balaton/Wenecja,+W%C5%82ochy/Rimini,+Prowincja+Rimini,+W%C5%82ochy/Rzym,+W%C5%82ochy/Neapol,+W%C5%82ochy/Palermo,+W%C5%82ochy/Tunezja/ @42.4415199,12.6106979,5.14z/data=!4m55!4m54!1m5!1m1!1s0x4716ce2336a1ccd1:0xb9af2a350559fabb!2m2!1d19.0237815!2d50.2648919!1m5!1m1!1s0x4769956da86885a3:0x730e7eaccdcb2779!2m2!1d17.7340438!2d46.8302679!1m10!1m1!1s0x477eb1daf1d63d89:0x7ba3c6f0bd92102f!2m2!1d12.3155151!2d45.4408474!3m4!1m2!1d12.2435887!2d44.6245961!3s0x477de08eb857cf7f:0x6209ed5ed6031922!1m5!1m1!1s0x132cc3a48fa6592b:0xc1f284db17f1449d!2m2!1d12.5695158!2d44.0678288!1m5!1m1!1s0x132f6196f9928ebb:0xb90f770693656e38!2m2!1d12.4963655!2d41.9027835!1m5!1m1!1s0x133b084f6a6c7e99:0x3df52cc13b78191d!2m2!1d14.2163411!2d40.8571548!1m5!1m1!1s0x1319e8c9814ed099:0xa0b042c233bd880!2m2!1d13.3612671!2d38.1156879!1m5!1m1!1s0x125595448316a4e1:0x3a84333aaa019bef!2m2!1d9.537499!2d33.886917!3e0?hl=pl
Trasa poglądowa mniej więcej coś takiego. Miejsc do zwiedzania naprawdę wiele jeżeli chodzi o Włochy, na pewno wiele osób uderzy do Rzymu i Watykanu, Neapol. Wenecja po drodze, tak naprawdę w tej edycji można zwiedzić całe Włochy :) No i Tunezja, ale to jeszcze musimy się przespać z tym ;p
Pierwsza meta w Neapolu i podróż promem dają duże możliwości świętowania ;) :)
Więc o ile dobrze kminie dwa dość długie promy :)

Złombol'18 - Statystyki stan na 01.09.2018
hmmm właśnie teraz rozkminiam że albo jest mały błąd albo ja coś źle myślę.
Raz Orgowie piszą
W Palermo rozpoczyna się nasz OS (odcinek specjalny), wsiadamy na prom i po przepłynięciu Cieśniny Sycylijskiej zjeżdżamy na ziemię Afrykańską. Pierwszy raz w historii Złombolu!
Na co wychodzi że pierwsza meta powinna być w Palermo i dopiero z Palermo do Tunisu , a drugim razem napisane mamy iż
Pierwsza meta w Neapolu ipodróż promem dają duże możliwości świętowania ;) :)
z tego wynika że I meta w Neapolu i albo z Neapolu promem do Tunisu, albo z Neapolu na Sycylię i dopiero promem do Tunisu. Chyba lepszym rozwiązaniem jest jazda od Neapolu na dół do Villa san Giovani i promem na Sycylie, krótszy odcinek promem, tańsze połączenie i częstsze promy.Jeżeli coś źle rozmyślam to proszę o sprostowanie.
www.facebook.com/BrunatniTeam/
taki mały off topic trzeba się spieszyć ze zwiedzaniem Włoch ---> Od 2019 r. do Włoch nie wjedziesz starym autem http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/od-2019-r-do-wloch-nie-wjedziesz-starym-autem/m4hq8h#fp=as
stasiu
taki mały off topic trzeba się spieszyć ze zwiedzaniem Włoch ---> Od 2019 r. do Włoch nie wjedziesz starym autem http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/od-2019-r-do-wloch-nie-wjedziesz-starym-autem/m4hq8h#fp=as
Przepraszam bo kontynuuje offtop, ale jak rząd może zabronić mi jeździć moim samochodem. Samochodem, który może być jakąś pamiątką rodzinną, czymś mającym większą wartość niż tylko materialną. A oni zakażą jazdy pod pretekstem norm emisji spalin. W momencie w którym nie kwalifikuje się on pod rejestracje na zabytek zostaje tylko albo postój w garażu albo złommowanie. Mam wrażenie, że dużo spraw idzie w złą stronę w "dzisiejszym świecie"
W ramach rekompensaty, myślę, że to ciekawe miejsce do zobaczenia: Corleone
Śladami Ojca Chrzestnego można też odwiedzić Chiesa di San Nicolo w Savoca. Kościół w którym Michael Corleone wziął ślub z Apollonią
http://babcia-wladzia.blogspot.com/
https://www.facebook.com/BabciawLadzia
Mnie nie dotyczy;-) Euro 1 spełniamy, auto zarejestrowane po raz pierwszy w 1998 roku;-)
Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel
http://husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)
A to przypadkiem nie będzie dotyczyć tylko aut zarejestrowanych we Włoszech?
Nasz Żuk, rocznik '93, to - jak go poskładamy - nawet Euro 3 będzie spełniał, i to na Andorii ;)
Tak czy inaczej. Nikt mi nie będzie mówił czy mogę jeździć moim samochodem czy nie (mógłby pomyśleć jakiś Włoch)
http://babcia-wladzia.blogspot.com/
https://www.facebook.com/BabciawLadzia
Będą dostosowywać do normy euro i tyle poprzez włożenie katalizatora. Gdy u nas obowiązywały cła i nie wolno było sprowadzać pojazdów nie spełniających normy euro 2 w Niemczech dokonywali legalnych przeróbek na euro 2. Polegało to na założeniu katalizatora trójdrożnego i jakiegoś gówna podciśnieniowego przy gaźniku. Pojazd jechał na TUV i dostawał zaświadczenie oraz wpis do briefu, że spełnia euro 2. Włosi pójdą tym samym tropem. Wbrew pozorom rynek pojazdów zabytkowych jest na zachodzie ogromny i kolekcjonerzy posiadający nierzadko grubą kasę i wpływy nie dopuszczą do uziemienia swoich pojazdów. A co będzie z zagraniczniakami to trudno powiedzieć.
Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
bo plan mówi że z Neapolu do Palermo mamy płynąć promem
Droga SS163 jest warta uwagi.
No to prezentuję moją trasę:)
Link poglądowy do trasy https://goo.gl/maps/8KsMdCwLpxE2
Winiety i promy:
| Kraj | Czas | PLN |
| Czechy | miesięczna | 83.5 |
| Austria | 10 dni | 52.5 |
| PROM | CZAS | PLN |
| Villa San Giovani - Mesyna RT | 20 min | 307 |
Plan i zwiedzanie
| dzień | KM | miejsce | zdjęcia |
| 23.09 | Warszawa-Katowice | 289 | |
| 24.09 | odpoczynek | 0 | |
| 25.09 | 987 | Wenecja | ![]() |
| 26.09 | 327 | Piza | ![]() |
| 27.09 | 572 | Pompeje | ![]() |
| 28.09 | 463 | Villa San giovani | |
| 29.09 | 234 | palermo | |
| 30.09 | 0 | Palermo | |
| 01.10 | 100 | Trapani Segesta | ![]() |
| 02.10 | 170 | Agrigento | ![]() |
| 03.10 | 172 | Cavagrande del Cassibile | ![]() |
| 04.10 | 70 | Noto + Syrakuzy | http://italia-by-natalia.pl/wp-content/uploads/2013/06/5-620x413.jp g" alt=""> |
| 05.10 | 100 | Etna - kolejka + bus 49 Euro + parking | ![]() |
| 06.10 | 52 | Parco Alcantara : http://www.parcoalcantara.it/Eindex.php + Fiume Alcantara | ![]() |
| 07.10 | 771 | rzym | |
| 08.10 | 200 | Pienza i smotne cyprysy | |
| 09.10 | 25 | Bagni San Filipo | ![]() |
| 10.10 | 288 | Fosdinovo | ![]() |
| 11.10 | 304 | Mirabilandia - wersja optymistyczna - hotel+wejscie 39.9 EUR :) | ![]() |
| 12.10 | 0 | wolne | |
| 13.10 | 1171 | kudowa | |
| 14.10 | 346 | łódź | |
| 15.10 | 130 | warszawa |






http://italia-by-natalia.pl/wp-content/uploads/2013/06/5-620x413.jp g" alt="">



