Zaznacz stronę
Notifications
Clear all

szukamy chetnych na zwiedzanie - ciekawe miejsca

71 Posty
27 Users
0 Likes
32.2 K Widok
(@polderari)
Noble Member
Dołączył: 13 lat temu
Posty: 910
Topic starter  

Jak co roku zaczynam wątek o zwiedzaniu po drodze :)
tu proponujemy swoje trasy oraz zamieszczamy ciekawe miejsca, które warto odwiedzić po drodze :P


   
Cytat
(@poganiacze-bydla)
Noble Member
Dołączył: 15 lat temu
Posty: 1064
 

Jak co roku zaczynam wątek o zwiedzaniu po drodze :)
tu proponujemy swoje trasy oraz zamieszczamy ciekawe miejsca, które warto odwiedzić po drodze :P

No, co? Nikt nie jest przygotowany??? :woohoo:

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO


   
OdpowiedzCytat
(@brunatni)
Estimable Member
Dołączył: 11 lat temu
Posty: 169
 

https://www.google.pl/maps/dir/Katowice/Balaton/Wenecja,+W%C5%82ochy/Rimini,+Prowincja+Rimini,+W%C5%82ochy/Rzym,+W%C5%82ochy/Neapol,+W%C5%82ochy/Palermo,+W%C5%82ochy/Tunezja/ @42.4415199,12.6106979,5.14z/data=!4m55!4m54!1m5!1m1!1s0x4716ce2336a1ccd1:0xb9af2a350559fabb!2m2!1d19.0237815!2d50.2648919!1m5!1m1!1s0x4769956da86885a3:0x730e7eaccdcb2779!2m2!1d17.7340438!2d46.8302679!1m10!1m1!1s0x477eb1daf1d63d89:0x7ba3c6f0bd92102f!2m2!1d12.3155151!2d45.4408474!3m4!1m2!1d12.2435887!2d44.6245961!3s0x477de08eb857cf7f:0x6209ed5ed6031922!1m5!1m1!1s0x132cc3a48fa6592b:0xc1f284db17f1449d!2m2!1d12.5695158!2d44.0678288!1m5!1m1!1s0x132f6196f9928ebb:0xb90f770693656e38!2m2!1d12.4963655!2d41.9027835!1m5!1m1!1s0x133b084f6a6c7e99:0x3df52cc13b78191d!2m2!1d14.2163411!2d40.8571548!1m5!1m1!1s0x1319e8c9814ed099:0xa0b042c233bd880!2m2!1d13.3612671!2d38.1156879!1m5!1m1!1s0x125595448316a4e1:0x3a84333aaa019bef!2m2!1d9.537499!2d33.886917!3e0?hl=pl

Trasa poglądowa mniej więcej coś takiego. Miejsc do zwiedzania naprawdę wiele jeżeli chodzi o Włochy, na pewno wiele osób uderzy do Rzymu i Watykanu, Neapol. Wenecja po drodze, tak naprawdę w tej edycji można zwiedzić całe Włochy :) No i Tunezja, ale to jeszcze musimy się przespać z tym ;p

www.facebook.com/BrunatniTeam/


   
OdpowiedzCytat
PREVENT
(@prevent)
Prominent Member
Dołączył: 15 lat temu
Posty: 918
 

Może mało ciekawe, ale ja planuję odwiedzić Bojano we Włoszech. Dlaczego Bojano? Bo mieszkam w Bojanie w Polsce :D

Prevent-Złombol Stowarzyszenie FSO Pomorze


   
OdpowiedzCytat
(@semtox)
Honorable Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 637
 

https://www.google.pl/maps/dir/Katowice/Balaton/Wenecja,+W%C5%82ochy/Rimini,+Prowincja+Rimini,+W%C5%82ochy/Rzym,+W%C5%82ochy/Neapol,+W%C5%82ochy/Palermo,+W%C5%82ochy/Tunezja/ @42.4415199,12.6106979,5.14z/data=!4m55!4m54!1m5!1m1!1s0x4716ce2336a1ccd1:0xb9af2a350559fabb!2m2!1d19.0237815!2d50.2648919!1m5!1m1!1s0x4769956da86885a3:0x730e7eaccdcb2779!2m2!1d17.7340438!2d46.8302679!1m10!1m1!1s0x477eb1daf1d63d89:0x7ba3c6f0bd92102f!2m2!1d12.3155151!2d45.4408474!3m4!1m2!1d12.2435887!2d44.6245961!3s0x477de08eb857cf7f:0x6209ed5ed6031922!1m5!1m1!1s0x132cc3a48fa6592b:0xc1f284db17f1449d!2m2!1d12.5695158!2d44.0678288!1m5!1m1!1s0x132f6196f9928ebb:0xb90f770693656e38!2m2!1d12.4963655!2d41.9027835!1m5!1m1!1s0x133b084f6a6c7e99:0x3df52cc13b78191d!2m2!1d14.2163411!2d40.8571548!1m5!1m1!1s0x1319e8c9814ed099:0xa0b042c233bd880!2m2!1d13.3612671!2d38.1156879!1m5!1m1!1s0x125595448316a4e1:0x3a84333aaa019bef!2m2!1d9.537499!2d33.886917!3e0?hl=pl

Trasa poglądowa mniej więcej coś takiego. Miejsc do zwiedzania naprawdę wiele jeżeli chodzi o Włochy, na pewno wiele osób uderzy do Rzymu i Watykanu, Neapol. Wenecja po drodze, tak naprawdę w tej edycji można zwiedzić całe Włochy :) No i Tunezja, ale to jeszcze musimy się przespać z tym ;p

Pierwsza meta w Neapolu i podróż promem dają duże możliwości świętowania ;) :)

Więc o ile dobrze kminie dwa dość długie promy :)


Złombol'18 - Statystyki stan na 01.09.2018


   
OdpowiedzCytat
(@brunatni)
Estimable Member
Dołączył: 11 lat temu
Posty: 169
 

hmmm właśnie teraz rozkminiam że albo jest mały błąd albo ja coś źle myślę.
Raz Orgowie piszą

W Palermo rozpoczyna się nasz OS (odcinek specjalny), wsiadamy na prom i po przepłynięciu Cieśniny Sycylijskiej zjeżdżamy na ziemię Afrykańską. Pierwszy raz w historii Złombolu!

Na co wychodzi że pierwsza meta powinna być w Palermo i dopiero z Palermo do Tunisu , a drugim razem napisane mamy iż

Pierwsza meta w Neapolu ipodróż promem dają duże możliwości świętowania ;) :)

z tego wynika że I meta w Neapolu i albo z Neapolu promem do Tunisu, albo z Neapolu na Sycylię i dopiero promem do Tunisu. Chyba lepszym rozwiązaniem jest jazda od Neapolu na dół do Villa san Giovani i promem na Sycylie, krótszy odcinek promem, tańsze połączenie i częstsze promy.Jeżeli coś źle rozmyślam to proszę o sprostowanie.

www.facebook.com/BrunatniTeam/


   
OdpowiedzCytat
(@stasiu)
Reputable Member
Dołączył: 15 lat temu
Posty: 248
 

taki mały off topic trzeba się spieszyć ze zwiedzaniem Włoch ---> Od 2019 r. do Włoch nie wjedziesz starym autem http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/od-2019-r-do-wloch-nie-wjedziesz-starym-autem/m4hq8h#fp=as

stasiu


   
OdpowiedzCytat
(@babcia-wladzia)
Estimable Member
Dołączył: 11 lat temu
Posty: 195
 

taki mały off topic trzeba się spieszyć ze zwiedzaniem Włoch ---> Od 2019 r. do Włoch nie wjedziesz starym autem http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/od-2019-r-do-wloch-nie-wjedziesz-starym-autem/m4hq8h#fp=as

Przepraszam bo kontynuuje offtop, ale jak rząd może zabronić mi jeździć moim samochodem. Samochodem, który może być jakąś pamiątką rodzinną, czymś mającym większą wartość niż tylko materialną. A oni zakażą jazdy pod pretekstem norm emisji spalin. W momencie w którym nie kwalifikuje się on pod rejestracje na zabytek zostaje tylko albo postój w garażu albo złommowanie. Mam wrażenie, że dużo spraw idzie w złą stronę w "dzisiejszym świecie"

W ramach rekompensaty, myślę, że to ciekawe miejsce do zobaczenia: Corleone

Śladami Ojca Chrzestnego można też odwiedzić Chiesa di San Nicolo w Savoca. Kościół w którym Michael Corleone wziął ślub z Apollonią

http://babcia-wladzia.blogspot.com/
https://www.facebook.com/BabciawLadzia


   
OdpowiedzCytat
(@grzmiacy-rydwan)
Noble Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 2043
 

Mnie nie dotyczy;-) Euro 1 spełniamy, auto zarejestrowane po raz pierwszy w 1998 roku;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

http://husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)


   
OdpowiedzCytat
(@gwiezdny-patol)
Reputable Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 255
 

A to przypadkiem nie będzie dotyczyć tylko aut zarejestrowanych we Włoszech?
Nasz Żuk, rocznik '93, to - jak go poskładamy - nawet Euro 3 będzie spełniał, i to na Andorii ;)


   
OdpowiedzCytat
(@babcia-wladzia)
Estimable Member
Dołączył: 11 lat temu
Posty: 195
 

Tak czy inaczej. Nikt mi nie będzie mówił czy mogę jeździć moim samochodem czy nie (mógłby pomyśleć jakiś Włoch)

http://babcia-wladzia.blogspot.com/
https://www.facebook.com/BabciawLadzia


   
OdpowiedzCytat
(@chlopcy-z-prl)
Honorable Member
Dołączył: 15 lat temu
Posty: 631
 

Będą dostosowywać do normy euro i tyle poprzez włożenie katalizatora. Gdy u nas obowiązywały cła i nie wolno było sprowadzać pojazdów nie spełniających normy euro 2 w Niemczech dokonywali legalnych przeróbek na euro 2. Polegało to na założeniu katalizatora trójdrożnego i jakiegoś gówna podciśnieniowego przy gaźniku. Pojazd jechał na TUV i dostawał zaświadczenie oraz wpis do briefu, że spełnia euro 2. Włosi pójdą tym samym tropem. Wbrew pozorom rynek pojazdów zabytkowych jest na zachodzie ogromny i kolekcjonerzy posiadający nierzadko grubą kasę i wpływy nie dopuszczą do uziemienia swoich pojazdów. A co będzie z zagraniczniakami to trudno powiedzieć.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.


   
OdpowiedzCytat
(@zuczek-morski)
Trusted Member
Dołączył: 12 lat temu
Posty: 78
 

bo plan mówi że z Neapolu do Palermo mamy płynąć promem


   
OdpowiedzCytat
(@prudenter-team)
Reputable Member
Dołączył: 15 lat temu
Posty: 423
 

Droga SS163 jest warta uwagi.


   
OdpowiedzCytat
(@polderari)
Noble Member
Dołączył: 13 lat temu
Posty: 910
Topic starter  

No to prezentuję moją trasę:)

Link poglądowy do trasy https://goo.gl/maps/8KsMdCwLpxE2

Winiety i promy:

KrajCzasPLN
Czechymiesięczna83.5
Austria10 dni52.5
PROMCZASPLN
Villa San Giovani - Mesyna RT20 min307

Plan i zwiedzanie

dzieńKMmiejscezdjęcia
23.09Warszawa-Katowice289
24.09odpoczynek0
25.09987Wenecja
26.09327Piza
27.09572Pompeje
28.09463Villa San giovani
29.09234palermo
30.090Palermo
01.10100Trapani Segesta
02.10170Agrigento
03.10172Cavagrande del Cassibile
04.1070Noto + Syrakuzyhttp://italia-by-natalia.pl/wp-content/uploads/2013/06/5-620x413.jp g" alt="">
05.10100Etna - kolejka + bus 49 Euro + parking
06.1052Parco Alcantara : http://www.parcoalcantara.it/Eindex.php + Fiume Alcantara
07.10771rzym
08.10200Pienza i smotne cyprysy
09.1025Bagni San Filipo
10.10288Fosdinovo
11.10304Mirabilandia - wersja optymistyczna - hotel+wejscie 39.9 EUR :)
12.100wolne
13.101171kudowa
14.10346łódź
15.10130warszawa

   
OdpowiedzCytat
Strona 1 / 5
Share: