Zaznacz stronę
Notifications
Clear all

Tips&Tricks

7 Posty
5 Users
0 Likes
155 Widok
(@pegazy)
Honorable Member
Topic starter  

W związku z tym, że wyjazd nieubłaganie się zbliża chciałbym prosić Was o jakie porady odnośnie poruszania się po Skandynawii,

Na autostrady Norwegii kupiłem czipa na Skytell, ale czy macie doświadczenie jak to wygląda nap w Szwecji, Finlandii - tzn opłaty za drogi?, czy Policja wymaga jakiegoś specjalnego wyposażenia np? kamizelki, łańcuchy czy coś podobnego?

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
`17 Noja + (nr. boczny 5)
`18 Chalkidiki + (nr. boczny 02)
`19 Dublin + (nr. boczny 444)
`20 Stay in home + (nr. boczny 312)
`21 Turcja + (nr. boczny 218)
`22 Albania + (nr. boczny 25)
`23 Nazzare + (nr. boczny 02)

Cytat
(@eja_graba_lux)
Trusted Member

Pamiętam, że jadąc na Nordkapp w 2013 nie było możliwości zatankowania LPG w Finlandii, a w Szwecji i Norwegii trzeba było się naszukać stacji z dystrybutorem żeby zatankować.

Swoją drogą, zastanawia mnie cisza i spokój na forum. Kiedyś na miesiąc przed startem to aż kipiało.

OdpowiedzCytat
(@pegazy)
Honorable Member
Topic starter  

Też mile wspominam ruch na forum przed wyjazdami, ilość postów skokowo wzrastała w raz z zbliżaniem się terminu forum, potem była cisz do Sylwestra 😀

Odnośnie LPG, to jakieś przejściówki do tankowania z Butli gdzieś widziałem, i nawet Kantyna jakiś patent pokazywała.

Koleżanka mieszkająca na północy Szwecji pisze, że zaczęły się już u nich białe noce, ciekawy jestem tego, mam nadzieję że uda nam się północ dojechać, żeby tę ciekawostkę zaliczyć.

"W tym roku udało się zachować płynność z biegowek wskoczyłam natychmiast na rowerek. Wiosny jako takiej w tym roku nie było. Natychmiast lato i od 2,5 tyg mamy tylko cieplutko. Aktualnie 28,5 st.
Białe cudowne noce"

tak więc będzie widno i ciepło 😀

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
`17 Noja + (nr. boczny 5)
`18 Chalkidiki + (nr. boczny 02)
`19 Dublin + (nr. boczny 444)
`20 Stay in home + (nr. boczny 312)
`21 Turcja + (nr. boczny 218)
`22 Albania + (nr. boczny 25)
`23 Nazzare + (nr. boczny 02)

OdpowiedzCytat
(@no-name-team)
Reputable Member

No dokładnie cisza i spokój. Co do poruszania się to na pewno zgodnie z ograniczeniami. A co do opłat to przyjdą raczej do domu na adres z dowodu rejestracyjnego. Co do białych nocy to mój przyjaciel mieszka jakieś 200 km od mety na południe i u niego jest może z 2h „nocy” 🙂 

`14 LLoret + (nr. boczny 189)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny24 )
`16 Palermo + (nr. boczny 16)
'17 Kraj Basków + (nr boczny 40)
'18 Chalkidiki + ( nr boczny 03)
'19 Irlandia + ( nr boczny 15)
’20 stay In Home
'21 Burhaniye nr boczny 79
’22 Albania nr boczny 74
'23 Nazare nr boczny 323

OdpowiedzCytat
Ala montana
(@11-zlomboli)
Honorable Member

Może to cisza przed burzą 😉

Kto z nowych Memberów tu w ogóle zagląda ?  🤔

Ale zobaczycie,  to Forum kiedyś odżyje, jak Fejsbunio się zapcha na dobre a  wszelkie komunikaty znowu będą proste i przejrzyste.

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

OdpowiedzCytat
(@no-name-team)
Reputable Member

@11-zlomboli ja mam dość FB dlatego chociażby nie miałem ochoty na Koguta w tym roku. U nas na grupie jest jeszcze w miarę bo jednak na Złombol trochę inni ludzie jadą. Ale kiedyś trochę tak się zastanawiałem po co  Poganiacze Bydła tak mocno opierdzielał tu świeżaków. Dziś już to rozumiem 😉 

`14 LLoret + (nr. boczny 189)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny24 )
`16 Palermo + (nr. boczny 16)
'17 Kraj Basków + (nr boczny 40)
'18 Chalkidiki + ( nr boczny 03)
'19 Irlandia + ( nr boczny 15)
’20 stay In Home
'21 Burhaniye nr boczny 79
’22 Albania nr boczny 74
'23 Nazare nr boczny 323

OdpowiedzCytat
(@silent-a)
Eminent Member

Nic nie trzeba przygotowywać z opłatami na Norwegię, nagrają samochód na kamerach i fakturka przyjdzie sama grzecznie na adres rejestracji samochodu. Bez dodatkowych opłat i dopłat. Można się zarejestrować na jakiejś tam stronie i wtedy tam będzie ta faktura widoczna trochę wcześniej. Żadnych chipów nie ma potrzeby kupować.

Na promach w Norwegii jest różnie - na jednych doliczają do opłat za drogi na innych chodzą i kasują przed promem lub na promie - ogólnie zero stresu - sami przyjdą jeśli trzeba będzie zapłacić. 

Finlandia i Szwecja wszystkie drogi są bezpłatne.

Do Oslo nie warto wjeżdżać i zatrzymywać się samochodem bo opłaty za parking wyrywają z butów. Mają fioła na punkcie ekologii i specjalnie utrudniają parkowanie samochodów w Oslo - nawet mieszkańcom!

OdpowiedzCytat
Share: