× Tu możecie dyskutować na temat tegorocznego wyjazdu, podzielić się doświadczeniami z ostatnich edycji i obgadać wiele innych tematów!

home sweet home

Więcej
2011/08/07 22:40 #5377 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: home sweet home

Tarpan wczoraj około godziny 1 w nocy przekroczył granicę Polski. W drodze powrotnej zwiedziliśmy zachodnie wybrzeże wysp, Brukselę, Amsterdam, Berlin. W drodze powrotnej znaleźliśmy pozostawionego żuka "Żunio" gdzieś na niemieckim parkingu.

Z całej trasy wywnioskowałem że na przyszły rok należy:

Wymienić/wyremontować skrzynię.
Zreanimować most
powyższe zalać DOBRYM olejem a nie hipolem bo nie daje rady przy naszych prędkościach.
Dołożyć drugą chłodnicę i w końcu wyciszyć to pudło bo dalej mi dzwoni w uszach....

Z pozdrowieniami "Załoga Tarpaniątka"

Ps. foty/filmiki pojawią się z pewnym opóźnieniem ponieważ musimy najpierw wszystko ogarnąć.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/08 08:15 #5382 przez Zastav Sie A Postav Sie

Zastav Sie A Postav Sie odpowiedział w temacie: Odp: home sweet home

08.08 godzina 2.30 w nocy Zastava dotarła do domu po woodstocku

Więcej
2011/08/14 20:25 #5459 przez Warcząca Wanda

Warcząca Wanda odpowiedział w temacie: Odp: home sweet home

Załoga Warczącej Wandy dotarła do domu w całości, niestety tylko załoga :( Nasz wspaniały Wartburg 353 spoczywa teraz gdzieś na szrocie w Szkocji. Przyczyną pęknięty pierścień na drugim tłoku co poskutkowało zatarciem silnika. Jak powiedzieli mi ludzie którzy przejechali dwusuwami tysiące kilometrów w czasach gdy te auta były popularne, nasze kłopoty wynikały najpewniej ze zbyt dobrej jakości paliwa na zachodzie i zbyt małej dawki oleju. 1:40 to była prawdopodobnie zbyt uboga mieszanka. Jadąc na zachód dwusuwem dolewajcie więcej oleju, będziecie bardziej kopcić, ale jest większa szansa na bezpieczny powrót w komplecie.

Więcej
2011/08/14 20:31 - 2011/08/14 20:32 #5460 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: home sweet home

Jeśli jechaliście na Mixolu to to zdecydowanie za mała dawka :unsure: Ja jeżdżąc na Quakre State lałem 1:30, mikxol zawsze 1:25

Ja osobiście na takie wypady polecałbym oleje typu Quaker State. Kosztują około 30-40zł za litr ale silnik idzie o niebo lepiej.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2011/08/14 20:32 przez Załoga Tarpaniątka.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008