× Tu możecie dyskutować na temat tegorocznego wyjazdu, podzielić się doświadczeniami z ostatnich edycji i obgadać wiele innych tematów!

Przygotowania 2012 - Załoga Tarpaniątka

Więcej
2011/11/06 18:44 - 2011/11/06 18:48 #5780 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka stworzył temat: Przygotowania 2012 - Załoga Tarpaniątka

Jako że w tym roku przeżyłem trochę stresów po trasie ( gwałtowne ujście ciśnienia z obiegu chłodzenia - na szczęście bez wycieku, rozsadzenie nagrzewnicy w wyniku przegrzania obiegu chłodzenia na jednym z podjazdów, przypalenie sprzęgła podczas próby ruszenia w leju na jednym ze Szkockich szczytów, wyjący most oraz wysypane - najprawdopodobniej - łożysko w skrzyni z powodu oleju jakim zostały zalane - Hipol 15F , rozsadzona osłona wielowypustu wału przy około 145km/h za Londynem) Postanowiłem jeszcze lepiej przygotować samochód na przyszły rok. Tym oto sposobem w garażu pojawiły się:

- druga chłodnica + dodatkowy wentylator
- 4 skrzynie biegów

Na więcej chwilowo nie pozwalają finanse ( straciłem pracę jakieś 2 miesiące temu).

Dodatkowo, jako że w planach ( lecz raczej nie na przyszły rok z racji braku kasy) jest wymiana silnika na mocniejszy i odbudowany na nowych częściach, postanowiłem obniżyć środek ciężkości samochodu. Po pierwszych pomiarach w stanie spoczynku silnika oraz po pomierzeniu jego wychyłów w trakcie ekstremalnego przyspieszania i hamowania silnikiem okazuje się, że mogę obniżyć cały zespół napędowy jeszcze o jakieś 5 cm w dół. Misa olejowa powinna być wtedy jakieś 1,5 cm nad kołyską pod silnikiem. Dodatkowo pozwoli mi to na skasowanie obudowy skrzyni biegów w kabinie i podłoga będzie płaska. Pozostaje jeszcze kwestia przerobienia wybieraka skrzyni biegów pod cięgna ale to się prędzej czy później opanuje. Jedyny mankament to to, że znów będzie trzeba przerabiać ramę samochodu :lol:

W miarę postępów prac będę wklejał jakąś fotorelację ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2011/11/06 18:48 przez Załoga Tarpaniątka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/06 19:53 #5784 przez BOCIAN

BOCIAN odpowiedział w temacie: Odp: Przygotowania 2012 - Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka napisał: Jako że w tym roku przeżyłem trochę stresów po trasie ( gwałtowne ujście ciśnienia z obiegu chłodzenia - na szczęście bez wycieku, rozsadzenie nagrzewnicy w wyniku przegrzania obiegu chłodzenia na jednym z podjazdów, przypalenie sprzęgła podczas próby ruszenia w leju na jednym ze Szkockich szczytów, wyjący most oraz wysypane - najprawdopodobniej - łożysko w skrzyni z powodu oleju jakim zostały zalane - Hipol 15F , rozsadzona osłona wielowypustu wału przy około 145km/h za Londynem) Postanowiłem jeszcze lepiej przygotować samochód na przyszły rok. Tym oto sposobem w garażu pojawiły się:

- druga chłodnica + dodatkowy wentylator
- 4 skrzynie biegów

Na więcej chwilowo nie pozwalają finanse ( straciłem pracę jakieś 2 miesiące temu).

Dodatkowo, jako że w planach ( lecz raczej nie na przyszły rok z racji braku kasy) jest wymiana silnika na mocniejszy i odbudowany na nowych częściach, postanowiłem obniżyć środek ciężkości samochodu. Po pierwszych pomiarach w stanie spoczynku silnika oraz po pomierzeniu jego wychyłów w trakcie ekstremalnego przyspieszania i hamowania silnikiem okazuje się, że mogę obniżyć cały zespół napędowy jeszcze o jakieś 5 cm w dół. Misa olejowa powinna być wtedy jakieś 1,5 cm nad kołyską pod silnikiem. Dodatkowo pozwoli mi to na skasowanie obudowy skrzyni biegów w kabinie i podłoga będzie płaska. Pozostaje jeszcze kwestia przerobienia wybieraka skrzyni biegów pod cięgna ale to się prędzej czy później opanuje. Jedyny mankament to to, że znów będzie trzeba przerabiać ramę samochodu :lol:

W miarę postępów prac będę wklejał jakąś fotorelację ;)

Tia ... gdyby nie to, ze w Lipsku pomogles mi ustawic rozrzad .... kazalbym Ci sie leczyc... :-)

"Tu jest ZŁOMBOL, tu się szczy do baku i LPG "bąkiem" napełnia!"

Więcej
2011/11/06 20:05 #5789 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Przygotowania 2012 - Załoga Tarpaniątka

Ależ proszę bardzo, krytykę dzielnie znoszę, na pewnym forum mają mnie za wariata :P ale co tam, grunt to realizować swoje marzenia a przy tym dobrze się bawić.

A co do mej pomocy, na tyle na ile potrafię wg własnej wiedzy ( choć zdarzy mi się czasem pomylić) i na tyle na ile pozwalają mi dostępne pod ręką narzędzia, staram się pomagać ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2011/11/06 20:08 #5790 przez angi

angi odpowiedział w temacie: Odp: Przygotowania 2012 - Załoga Tarpaniątka

Że tak powiem: dobrze mieć blisko takiego Fariata :)

Więcej
2011/11/08 23:28 #5800 przez Jeźdźcy Czerwonej Bestii

Jeźdźcy Czerwonej Bestii odpowiedział w temacie: Odp: Przygotowania 2012 - Załoga Tarpaniątka

nie ja o tobie tez opowiadam znajomych takich ludzi jest zdecydowanie za malo w naszym kraju

wiec tylko powodzenia tobie zyczyc w pracach

Więcej
2011/11/09 15:34 #5802 przez Samozło

Samozło odpowiedział w temacie: Odp: Przygotowania 2012 - Załoga Tarpaniątka

Hipol okazał się za rzadki? Mi go wszyscy polecali do mostu i skrzyni biegów..

Więcej
2011/11/09 17:16 #5803 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Przygotowania 2012 - Załoga Tarpaniątka

No niestety Hipol dał dupy. Też myślałem że będzie OK bo jeździłem na nim od zawsze trasy do 300km bez postoju i było ok. No ale myśmy robili np trasę drugiego dnia bez postoju (jedynie tankowanie) prawie 1000km ( bo pomyliliśmy drogi i nadłożyliśmy około 100km) z prędkościami nie schodzącymi poniżej 110 km/h. Po wyspach też lataliśmy załadowani po 130-140km/h i tak przez prawie 2 godziny jazdy non stop. Dostał w tyłek i tyle. Na przyszły rok ( o ile uda mi się załapać pracę co będzie kasa) dostanie Volvoline albo coś tego pokroju do nowej skrzyni ( już części są w garażu pomijając łożyska które trzeba kupić).

Ogólnie jestem dobrej myśli, jedyne co to brak kasy strasznie mnie teraz docisnął ale co zrobić, takie życie.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008