Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Więcej
2013/01/07 20:59 - 2013/01/07 21:00 #10724 przez SNIP

SNIP odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Przed edycją 2012 w naszej skodzie zrobiliśmy duży przegląd (płyny, filtry, kable wn, świece) w miedzy czasie zrobiliśmy 4 000 km a po drodze wyszły rzeczy do poprawienia:
-pompa wody
-hamulce
-cieknący gaźnik
-przerdzewiały wydech

przed samym wyjazdem kolejna kontrola stanu technicznego i w czasie wyjazdu tylko jedna awaria - cieknący wężyk paliwowy przy gaźniku gdzieś w środkowej Grecji, aha no i awaria koła na albańskiej drodze krajowej ale to już raczej tylko moja wina :whistle:

Załącznik _MG_9611.JPG nie został znaleziony

W czasie wyjazdu zrobiliśmy trochę ponad 7 000 km, jeśli chodzi o spalanie, to z bagażnikiem dachowym wychodzi ok 8 l/100km. Niestety nie można się spodziewać osiągów jak w polonezie ale 110km/h w trasie jest do zniesienia.

Z ekip które poznaliśmy i podróżowały favoritkami wynika że ciężko jest zamęczyć ten samochód. Jedna z ekip miała problem z gasnącym silnikiem, okazało się że zapchany był filtr paliwa:silly:
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2013/01/07 21:00 przez SNIP.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/07 21:06 #10725 przez ABUELA

ABUELA odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Witam wszystkich forumowiczów, często zaglądam na forum i rzadko piszę,
ale jak czytam te głupoty to nie wytrzymuje :angry: ja jeżdżę swoją favoritą od 17 lat, mam przebieg ok. 300 tys. i nie robiłem generalnego remontu (jedynie mała wymiana uszczelki pod głowicą oraz rozrząd po ok. 200 tys.) nieprawdą jest, że siadają półośki - dotyczy to raczej starszych modeli Skody takich jak 105 czy 120, a raz zdarzyła się wymiana przegubu. Co do liczników to faktycznie siadają (mój wysiadł w ubiegłym roku na samym starcie), blacharka jest w miarę dobra tylko trzeba o nią dbać, moje autko to rocznik '91, byłem już 2 razy na złombolu w towarzystwie dwóch innych favoritek i zawsze jechaliśmy bez większych awarii. Favority po prostu się nie psują :) Warto kupić skodę na gaźniku, a części jakie wziąć ze sobą to m.in.:
- pompa paliwa,
- moduł aparatu zapłonowego,
- cewka zapłonowa,
- drobne części np. łożyska
Załączniki:
Podziękowali: Amarena Racing Team

Więcej
2013/01/07 21:27 #10729 przez POLDJ

POLDJ odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

ale to dobrze że sie odezwałeś
dałeś sie sprowokować, ale dzieki temu temat jest bogatszy
i tak 3maj

:cheer:

Więcej
2013/01/07 21:53 #10731 przez ABUELA

ABUELA odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Musiałem się odezwać, bo skoda to dla mnie najlepsze auto. Miałem golfa, miałem poldka karo '92, ale do skody mam sentyment - to moje auto jeszcze z kawalerskich czasów. Wiadomo, że jak trafisz na zaniedbane to i merc nawali. Ja moją jeżdżę na co dzień dosłownie wszędzie, zapomniałem napisać, że zmieniałem jeszcze tarczę sprzęgła bo puściły nity.Co do spalania to w mieście 8 l/100 maks, a na trasie zejdzie nawet do 6.5
Podziękowali: POLDJ

Więcej
2013/01/07 22:02 #10732 przez janas_team

janas_team odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

moja na złombolu spaliła średnio 8.5l gazu. Ja przed wyjazdem wymieniłem hamulce opony rozżad aparat zapłonowy kable świece pompe wody sprzęgło. Faktycznie jak pisał poprzednik popsuły mi się wycieraczki i nawiew ale na szczęście już po złombolu. Myśle że warto na zapas wziąść łożyska kół i wszystkie uszczelki z uszczelką pod głowice włącznie. Zdarza się tez awaria silniczka wentylatora. Dla pocieszenia części do auta są śmiesznie tanie i bez problemu można dostać je w orginale pozdrawiam

Więcej
2013/01/08 00:18 - 2013/01/08 00:21 #10745 przez skodniki

skodniki odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Witam, w naszej skodzie nie poprawialiśmy nic. (poza wycięciem dachu i wstawieniu szmaty z renault twingo) Po prostu jak jedzie nic nie ruszaj. Kupiliśmy naszą za 500 zł z 3/4 baku czyli za jakies 350 zł. Nie wymieniłem nawet oleju. Jedynie co się stało to w albani zagotowały się hamulce bo był stary płyn. Po wymianie i odpowietrzeniu u albańca na kanale w nocy pojechaliśmy dalej. Jechaliśmy trochę inaczej niż większość bo lubimy zwiedzać i poznawać. Po 7000 km raport= spalanie około 7l/100km w 4 osoby + 2l oleju na całą trasę. Po drodze naprawialiśmy i pomagaliśmy różne wehikuły np. w chorwacji Opla z 2009 roku - rozerwany wąż wody z chłodnicy. Pełna wygoda podczas podróży i cisza-czego niema w 125p i innych. Moja jest z 1993 i jest na gaźniku z mechaniczną pompą paliwa. Teraz mam do zrobienia łożyska z tyłu bo jak się hamulce rozgrzały z tyłu to smar wytopiło. Generalnie bałbym się jechać nową A6 bo jak coś pierdyknie to koniec a w skodzie ? wszystko jest tak proste że hej, Słyszałem o koleżankach którym padła skrzynia czy sprzęgło - nie pamiętam i co? po 3 godzinach były już na trasie, każdy mechanik w jakimś garażu da radę. Padły jeszcze wycieraczki z przodu ale z naszej winy bo upchaliśmy pod maską przy podszybiu zapas paliwa w kanisterku i przypadkiem włączyłem wycieraczki i cięgno się zablokowało i spalił się silniczek. W grecji nadszedł deszcz i po prostu zamieniliśmy wycieraczkę z tyłu na przód i ogień do przodu. Mega prosta konstrukcja za niewielką kasę i można znaleźć egzemplarze w naprawdę dobrym stanie. Moim zdaniem przebieg 180 tysi to nic takiego. Polecam jak najbardziej nawet jeśli jesteś laikiem ktoś na trasie z podstawowymi narzędziami da radę przywrócić do życia. Chciałem przed wyjazdem zabrać aparat zapłonowy z kopułką bo palec był przytarty, ale nie zdążyłem kupić przed wyjazdem w katowicach. Na północ warto mieć zapas dezodorantu do odpalenia rano (nie tylko do skodników problem bardziej dotyczy aut z gazem) najlepszy jest axe- sprawdzone :P
Pozdrowionka dla wszystkich
Ostatnio zmieniany: 2013/01/08 00:21 przez skodniki.

Więcej
2013/01/08 07:27 #10751 przez Zemsta Krecika

Zemsta Krecika odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Załoga Tarpaniątka napisał: na pewno nie z aluminium. A to że łańcuszki się rozciągają to nic nadzwyczajnego. Najszybciej ten proces w Maluchu zawsze postępował ;)

Z tym aluminium to taka przenośnia była żeby podkreślić powagę sytuacji ;) a w maluszku to faktycznie dość szybko to leciało chociaż słyszałem że nawet po 80 tyś wytrzymywały :lol:

Więcej
2013/01/08 08:00 - 2013/01/08 08:02 #10752 przez Zemsta Krecika

Zemsta Krecika odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

ABUELA napisał: Witam wszystkich forumowiczów, często zaglądam na forum i rzadko piszę,
ale jak czytam te głupoty to nie wytrzymuje :angry: ja jeżdżę swoją favoritą od 17 lat, mam przebieg ok. 300 tys. i nie robiłem generalnego remontu (jedynie mała wymiana uszczelki pod głowicą oraz rozrząd po ok. 200 tys.)

Czyżby kolega na mój wpis się tak oburzył :huh: ja tylko opisuje według swojego egzemplarza - wiadomo że jak masz od 17 lat jedno auto to będzie naprawdę zadbane ale średnia wieku frytki to 20 lat więc pewnie po trzech właścicieli większość z nich już miała a każdy wychodził z założenia "ja jeszcze objeżdżę - niech się następny martwi" a konserwacje czy zabezpieczenie profili to chyba nieliczni robili i to przez pomyłkę. Ja swoją miałem po starszym gościu który zmarł tylko że po śmierci przejął ją wnuczek właściciela i rok mu wystarczył żeby ją z lekka zajechać a ja przez kolejne dwa doprowadzałem ją do stanu perfekt ;) a obecnie jest już tylko w stanie jeżdżącym
Ostatnio zmieniany: 2013/01/08 08:02 przez Zemsta Krecika.

Więcej
2013/01/08 11:38 - 2013/01/08 11:38 #10758 przez Favoryci

Favoryci odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Witam,
Ja swoją skodą byłem na 2 złombolach a mam ją od 5 lat. kupiłem ją już mega zaniedbaną ale jeszcze nic się w niej nie stało.
Po zakupie tylko naprawa gaźnika (brał lewe powietrze). Jeśli ktoś obejrzy zdjęcia na moim blgu to zobaczy co znaczy ZŁOMbol :P bo tyle rdzy na żandej frytce nie ma co na mojej. Rok przed tym złombolem wymieniłem jeden próg bo już nie chcieli mi nawet opon zmienić :P. Ale przejechalem 2 złombole i tylko lekkie prolemy z wydechem miałem a części które kupiłem na złombol 2010 wróciły ze mną i w 2012 (w 11 byłem żukiem ale skoda ciągle w użytku na codzień jest). Mój znajmoy któy jeździ felicjią z 2000 roku patrzy z zazdrością że nic się u mnie nie dzieje mimo braku wkładu finansowego w auto.

Z drugiej strony ludzie w fiatach mówią że to już nie złombol w takich luksusach :P (no musze przyznać czasem w fiacie jest głośniej niż we frytce z dziurą w wydechu)
Ostatnio zmieniany: 2013/01/08 11:38 przez Favoryci.

Więcej
2013/01/08 15:17 #10762 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

ABUELA napisał: Witam wszystkich forumowiczów, często zaglądam na forum i rzadko piszę,
ale jak czytam te głupoty to nie wytrzymuje :angry: ja jeżdżę swoją favoritą od 17 lat, mam przebieg ok. 300 tys. i nie robiłem generalnego remontu (jedynie mała wymiana uszczelki pod głowicą oraz rozrząd po ok. 200 tys.) nieprawdą jest, że siadają półośki - dotyczy to raczej starszych modeli Skody takich jak 105 czy 120, a raz zdarzyła się wymiana przegubu. Co do liczników to faktycznie siadają (mój wysiadł w ubiegłym roku na samym starcie), blacharka jest w miarę dobra tylko trzeba o nią dbać, moje autko to rocznik '91, byłem już 2 razy na złombolu w towarzystwie dwóch innych favoritek i zawsze jechaliśmy bez większych awarii. Favority po prostu się nie psują :) Warto kupić skodę na gaźniku, a części jakie wziąć ze sobą to m.in.:
- pompa paliwa,
- moduł aparatu zapłonowego,
- cewka zapłonowa,
- drobne części np. łożyska

Jeździsz swoją Śkodą od 17 lat .... i od tych 17 lat dbasz jak o swoje więc nie porównuj Twojego samochodu, do takiego, który miał już nie wiadomo ilu właścicieli i każdy kolejny coraz mniej inwestował w samochód a coraz bardziej go ciorał, bo wartość auta mizerna. Też mam auto, które ma już ponad 30 lat i wygląda o niebo lepiej, niż ten sam samochód, który przez 10 lat służył na co dzień.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008