Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Więcej
2019/06/15 22:35 #50645 przez Klamot

Klamot odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Zostałbym przy mineralnym 15W40, jeździł, obserwował... A dużo przejechałeś na nowym oleju i ile jeździła na starym? Jesli dawno /niewiadomokiedy/ wymieniany to polecam wymiane oleju i filtra po kilkuset kilometrach, zrobienie trasy i może ustapi dymienie.... Zobacz też czy odma drożna i czy bardzo brudzi.... Pozdro. B.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/06/16 07:09 #50646 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Moja Fav przejeździła ponad 230tys. km na 15W40.

Kwestia, jak było użytkowane to auto, jak się mają pierścienie, uszczelniacze.
Jeżeli masz możliwość, to zrób próbę olejową - będzie wówczas coś wiadomo o stanie pierścieni oraz tulei cylindrycznych.

Więcej
2019/06/16 11:18 #50650 przez Squirtle

Squirtle odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Na starym oleju to nie mam pojęcia ile zrobiła, to jeszcze za kadencji poprzedniego właściciela, Nowy olej jest świeży, praktycznie nowy. Odmę sprawdzę.

Co do próby olejowej, nawet jeśli wyszłoby ż jest źle, to do Złombola zostały niecałe dwa tygodnie, więc nie ma już czasu na większe naprawy. Auto użytkowane przed dwie starsze osoby, raczej nie pałowane. Może to kwestia zapieczonych pierścieni? Może spróbować się pobawić z naftą?

Więcej
2019/06/16 14:09 #50657 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Aby wyczyścić / "odblokować" pierścienie to by trzeba tłoki wyjąć, więc skoro czsau brak, to najlepiej będzie wrzucić bańkę z olejem do bagażnika i w drogę :)
Ew. rozbieranie silnika po powrocie.

Więcej
2019/10/28 19:48 #50951 przez 100 twarzy złomiarzy

100 twarzy złomiarzy odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Cześć :)

ponieważ noszę się z zamiarem ponownego startu w 2020 i byłem bardzo zadowolony ze swojej Skody (którą niestety sprzedałem) szukam znowu Favoritki. Moja ex była z 91 na gaźniku, po większym przeglądzie zamykała licznik, świetnie się zbierała, AFR po ustawieniu gaźnika książkowy, Stelvio łyknęła bez mrugnięcia.

Do brzegu: gaźnik vs. wtrysk
oglądałem egzemplarze z końcówki produkcji na wtrysku. Czy ktoś z użytkowników może się wypowiedzieć czy wtrysk w tych samochodach płata figle czy nie ma się czego bać? Raczej nie jestem zainteresowany LPG. Pytam bo akurat te na wtrysku trafiają mi się zdrowsze blacharsko ale jak lepiej tego nie tykać to poszukam zdrowego gaźnikowca.

Myślę o edycji specjalnej więc wyjazd do Azji i tamtejsze paliwo (benzyna) jeśli ma to jakieś znaczenie.

Pozdrawiam
Załączniki:

Więcej
2019/10/28 20:38 #50953 przez Mądry Polak po Skodzie

Mądry Polak po Skodzie odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Ja szukając swojej przed 12 edycją szukałem jednak gaźnikowej, jak wtedy się naczytałem miała być mniej awaryjna. Auto i tak rozebrałem przed startem i bez mrugnięcia (okay, wydmuchana uszczelka między kolektorem a dwururką) obleciała prawie 6000 km wliczając w to Transfogar. Na szczęście dalej ją mam ;D

Więcej
2019/10/28 20:46 #50954 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Z gaźnikiem o tyle prościej, że w razie czego to idzie poprzez odpowiednią płytkę (adapter) przykręcić gaźnik od Łady, 125p i innych tego typu aut. A to może mieć znaczenie na odludziu.

Więcej
2019/10/28 20:48 #50955 przez Mądry Polak po Skodzie

Mądry Polak po Skodzie odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Ja dlatego patrząc przez pryzmat trasy Ultimate myślę o Ładzie Nivie, choć Favorytka jest wg mnie świetna.

Więcej
2019/10/28 21:37 #50956 przez 100 twarzy złomiarzy

100 twarzy złomiarzy odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Czyli Gaźnik, dzięki! :)

Nigdy nie byłem w tamtej części świata i zastanawiam się jak to na serio jest z tym paliwem. Myślicie, że lepiej założyć sondę i podglądać AFR czy na czuja w razie czego kręcić gaźnikiem?

Za jako taką Nivke nadającą się do ogarnięcia trzeba dać 4k+ jak patrzyłem po ogłoszeniach. W grę wchodził jeszcze Polonez w Dieslu ale mam sentyment do tych Favoritek chociaż jest sporo mniejsza od Poldka. Jak znowu uda się zamknąć w zakupie w 1,5k to za pozostałą kasę zrobię spokojnie remont, oświetlenie, opony...
myślałem jeszcze o jakiejś płycie pod silnik, mocowanie zapasu na klapie, namiot na dachu i zabudowie bagażnika/kanapy.

Co myślicie o takiej kombinacji, żeby nieco zyskać prześwitu: amortyzator Favoritka+sprężyna felicia diesel przód a tył spręzyny forman plus ciut większy profil opon na obu osiach?

Więcej
2019/10/28 21:42 - 2019/10/28 21:44 #50957 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Moje dwa ostatnie Złombole przejechałem Formanką na wtrysku i tak naprawdę to niezawodne cholerstwo. Aparat i tak masz. A w Favorce/Formanie sterownik nie ma immo więc jakbyś miał obawy bierzesz na zapas sterownik za 50 zł (jeszcze wciąż bywają na allegro), ewentualnie jak boisz się jeszcze bardziej bierzesz zapasowy zespół wtrysku za kolejne grosze no i czujnik położenia wału. Do tego cewka którą i tak warto mieć a jak jeszcze dobierzesz do tego aparat zapłonowy z kopułką, świecami i przewodami to już tak naprawdę nie wiem czy jest sens brać coś jeszcze. Powyższe graty mieszczą się w małym pudełku w bagażniku. Moja Formana pali na strzała nawet po 2-3 miesiącach postoju. Uważam, że te na wtrysku z końca produkcji są naprawdę świetne i bezawaryjne, o ile nie kupisz jakiegoś śmietnika. Co do paliwa to bym się tak nie stresował. Kolega śmignął w tym roku na Krym dookoła nieco przez Kazachstan Sharanem w dieslu i nigdzie nie trafił na syfiaste paliwo. Tym bardziej z benzyniakiem nie ma się co stresować.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
Ostatnio zmieniany: 2019/10/28 21:44 przez Chłopcy z PRL.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008