Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Więcej
2019/10/28 21:43 #50958 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Sentyment zostaje zawsze - też miło wspominam 27 lat z moją Fav91 :)

Sonda jednoprzewodowa + woltomierz to grosze, a jaka wygoda - każdemu, kto ma Fav polecam takaie rozwiazanie - zresztą pisałem o tym pewnie już kilka razy.

Zawiecha - miałem spreżyny o 1.9D - było wyżej i twardziej. Tył od kombi też dobry pomysł.

Kapcie wejdą bez problemu 175/70/13 zamiast fabrycznych 165. Tu można kombinować z różnymi felgami, może jakieś 14stki albo 15 od biedy.

LPG też by się przydało, w końcu dwa paliwa, czyli w razie czego auto jedzie dalej, zasięg większy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/28 22:13 #50961 przez 100 twarzy złomiarzy

100 twarzy złomiarzy odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Czyli ten wtrysk nie taki straszny. Właśnie dlatego chcialem zaczerpnąć opinii użytkowników. Osprzęt pewnie i tak będę wymieniał na nowy tak jak w poprzedniej typu kable, swiece, węże itd. mam nadzieję, ze części dalej kosztują grosze jak 4 lata temu :-) (stare poszły na zapas i nic sie nie przydały na szczęście, poszły z samochodem)

Dodatkowy zbiornik planowalem w miejscu koła zapasowego ale na benzynę :-) dlatego zapas lub dwa na kalpie albo wymodzic mocowanie koła na tylnym haku (o ile trafi się wersja z hakiem).

Czasu dużo może znowu będę miał farta do Fretki i coś godnego się trafi :-)

Więcej
2019/11/03 09:33 #50987 przez Wine_Directions

Wine_Directions odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Cześć,
Poszukuję sprężyn go gaźnika Jikov.
Dwie w górnej połowie gaźnika przy ssaniu - jak na zdjęciu.
Chcę kupić 3 komplety (6szt) do 3 gaźników.

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam,
Przemek
Załączniki:

Więcej
2019/11/03 09:36 #50988 przez Wine_Directions

Wine_Directions odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Cześć,
Czy mógłbyś podesłać link do przykładowej sondy?
Z góry dziękuję, pozdrawiam,
Przemek

Więcej
2019/11/03 13:17 #50990 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Jako, że to jest dodatek, a nie element współpracujący z ECU, to generalnie podpasuje "co podanie, co w rączki wpadnie" :)
Generalnie sonda 1-przewodowa uniwersalna 0-1v. Może też być x-przewodowa.
Z dobrych firm to NGK (NTK), Bosch.

Sugerowałbym wycieczkę na szrot i wykręcenie takowej z jakiegoś auta. Ja miałem z Poloneza :)
Możesz też pokusić się o sondę i dwururkę z Felicji - z tym, że trzeba będzie dorobić kawałek łącznika między dwururką i pierwszym tłumikiem.
Podziękowali: Wine_Directions

Więcej
2019/11/03 22:04 #50992 przez 100 twarzy złomiarzy

100 twarzy złomiarzy odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Wiecie moze jakas jest nośność dachu favoritki? Czy np 70kg namiot dachowy nie narobi szkód podczas jazdy a na postoju jeszcze 2 chłopa po 100kg go nie wgniecie? :-)
Dopasowywal ktoś z Was kiedys relingi od UNO?

Więcej
2019/11/04 06:49 #50993 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Więcej
2019/11/04 20:53 #50999 przez Mądry Polak po Skodzie

Mądry Polak po Skodzie odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Katalogowo to jest 50 kg, też mnie to martwi jako że również zastanawiam się nad namiotem dachowym. U nas o tyle lepiej że na górze spałbym z dziewczyną więc jednak znacznie mniej niż 2x100 kg ;)

Więcej
2019/11/04 22:17 #51003 przez Wine_Directions

Można zwiększyć wagę rozkładając ciężar, tylko wtedy skończycie na najmniej 4 poprzeczkach

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008