Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Więcej
2020/02/16 18:03 #51603 przez Malgorzata_Nikołajewna

Malgorzata_Nikołajewna odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Na dach Favorita można pewnie i ze 250 kg zapakować - przyjmie to bez stęknięcia. Na postoju.

Kochani, pamiętajcie o tym, że nośność dachu nie jest podawana jako wartość statyczna, bo takiego obciążenia auto zniesie dużo (wiadomo, że np. takie Disco przyjmie więcej niż Favka, ale i tak każde z nich dźwignie z powodzeniem duużo więcej niż deklarowana nośność). Tu chodzi o to, że jeśli przekroczy się wartość dopuszczalną, to producent nie bierze odpowiedzialności co się stanie z bagażem, kiedy auto się z czymś zderzy. Wtedy coś się może urwać. Ta prawidłowość ma zastosowanie dla każdego auta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/02/17 17:30 #51608 przez nieškodzianka

nieškodzianka odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Ja zakupiłem jakiś uniwersalny uzywany bagażnik za 40zl, przed samym wyjazdem dołożę box i będzie ok, ale mam pytanie, czy wam też podwijaja się uszczelki po jego zamocowaniu? Wydaje mi się ze przez to z prawej strony z tyłu podczas ulewy przecieka na tej uszczelce drzwi.
Załączniki:

Więcej
2020/02/17 19:07 #51610 przez Škoda że rdzewieje

Škoda że rdzewieje odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Niestety łapy bagażnika chwytają też uszczelkę, ale nie miałem z tego tytułu przecieków.

Więcej
2020/02/21 18:46 #51668 przez nieškodzianka

Jako ze chce mieć 2 akumulatory i to cały czas ładowane a oprócz tego lodówka i telefony to pomyslalem o większym alternatorze, w favorit jest chyba 55A, dziś wyciągnąłem z felicji 70A, czy wystarczy zamiana ? Bez dodatkowych modów.

Więcej
2020/02/21 19:16 #51669 przez DEMkO

DEMkO odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Drugi aku najlepiej rozwiazac jak w przyczepach... Sa gotowe schematy. I tam wpinac lodowke. Zrobilem tak w zafirze z przyczepa. Co do alternatora... Tak zrobilem zalozylem 70A a 55A na zapas nam. Oczywiscie rozebrac i nowe lozyska ewentualnie bieznie/slizgi szczotek... Jak i same szczotki... Co ciekawe jak regulator sprawny lepiej w nim wymienic niz kupowac nowy ktory szybko pada

Więcej
2020/02/21 20:13 #51670 przez nieškodzianka

Wcześniej chciałem zrobić coś takiego zeby wstawić przekaźnik żeby ładował aku po zapłonie, ale jaki musiałby być przekaźnik żeby to pociągnąć.. wiec stwierdziłem ze obok aku na podszybiu wstawię drugi aku-mniejszy a między nimi hebel, na noc będę go wyłączać a rano załączac.

Więcej
2020/02/23 11:26 #51687 przez Wine_Directions

Wine_Directions odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Od 3 Złomboli mam 2 baterie. Dodatkowa z silnika zaburtowego od mojego pontonu.
Mocowanie na pas z regulacją na śrubę. Pokrywa silnika nad dodatkową baterią wyklejona gąbką, żeby w razie "W" nie było zagrożenia.
Załączniki:

Więcej
2020/02/23 21:37 #51688 przez nieškodzianka

Wszystko fajnie ale jak to podlączyles?

Więcej
2020/02/23 23:01 #51691 przez DEMkO

DEMkO odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Aby bylo bezpiecznie to jedynie przez separator akumulatorow tylko koszty pod 200zl

Więcej
2020/02/25 08:46 #51704 przez Daniel Włuka

Daniel Włuka odpowiedział w temacie: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

ale po co w favoritce drugi aku ??

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008