Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Więcej
2013/01/10 14:27 #10853 przez Likwidatorzy Szkody

Likwidatorzy Szkody odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

To ja dorzucę od siebie parę rzeczy.

My akurat kupiliśmy skodę w bardzo dobrym stanie, co też okazało się na trasie, która przejechaliśmy bez usterek.

Co trzeba sprawdzić przed wyjazdem:

Na pewno wszystkie części eksploatacyjne,

Przewody, zapłon oraz co uważam za konieczne przeguby.

Posiadam rozrząd nowy jak by ktoś potrzebował to oddam za free

Przy wymianie okazało się, że poprzedni właściciel wymienił:)

Jeśli ktoś chce żeby troszkę lepiej favo śmigała to jest fajny patent:
Trzeba pociągnąć grubą rurę pod grill przedniego( koło chłodnicy) i połączyć z wlotem powierza (tam gdzie filtr).
Efekt jest taki, że im szybciej jedziesz tym więcej powietrza wpada do gaźnika nam się udało osiągnąć prędkość w granicach 165 km/h – na pewno do tego trzeba gaźnik podregulować.
Przy czym nie zanotowaliśmy dużego wzrostu paliwa. Na trasie wyszło nas w okolicy 7-8l

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/10 14:49 #10855 przez Favoryci

Favoryci odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

8 l przy 165??? Nie ma szans.

Ja moją osiągnąłem 160 bez żadnych patentów ale już było tak głośno że nawet na maxa głośnej mp3 w słuchawkach nie słyszałem (ale miny ludzi na autostradzie bezcenne jak oklejona rajdowo favoritka ich wyprzedza :D). No i spalanie to chyba pod 15 litrów podeszło jak nie więcej bo wskazówka to szybciutko w dół poleciała.

Więcej
2013/01/10 15:15 - 2013/01/10 15:25 #10856 przez Likwidatorzy Szkody

Likwidatorzy Szkody odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Patent nie tylko daje większy speed, ale szybciej przyspiesza na te 160 nie trzeba specjalnie długo czekać:)

Fiaciory nie mają szans B)

Spalanie oczywiście ze średniej z trasy .

A propos wskazówki spalania przerabiam już chyba trzeci pływak z tym ustrojstwem do mierzenia poziomu paliwa i po jakimś czasie pokazuje głupoty.

Czy ktoś u siebie ma podobne problemy i je rozwiązał?
Ostatnio zmieniany: 2013/01/10 15:25 przez Likwidatorzy Szkody.

Więcej
2013/01/10 15:27 #10857 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Likwidatorzy Szkody napisał: Efekt jest taki, że im szybciej jedziesz tym więcej powietrza wpada do gaźnika

Turbo Złombol Stajl :D

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2013/01/10 19:40 #10864 przez Zemsta Krecika

Zemsta Krecika odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Likwidatorzy Szkody napisał: A propos wskazówki spalania przerabiam już chyba trzeci pływak z tym ustrojstwem do mierzenia poziomu paliwa i po jakimś czasie pokazuje głupoty.

Czy ktoś u siebie ma podobne problemy i je rozwiązał?

Mam to samo w favoritce u siostry i zaczyna mnie to wkur...ć a od jakiegoś czasu pokazuje mi poziom tylko do ćwiartki a potem na pałę trzeba jeździć - braknie, nie braknie?

Więcej
2013/01/11 08:12 #10873 przez Favoryci

Favoryci odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

No ja mam podobnie, po kilku miesiącach się nauczyłem że jak już jest blisko czerwonego pola to trzeba lać. Oczywiście nigdy mi się rezerwa nie zaświeciła :/ a na początku to średnio raz w miesiącu stawałem gdzieś bo brakło w baku. Teraz się nie zdarza bo już jestem nauczony.

Ja jeszcze przyznam że mi padł kiedyś przerywacz kierunkowskazów, wyjechałem z przeglądu i pod domem już nie było kierunków, no i przełącznik kierunków i świateł lubi się zepsuć. Ja miałem tak że przy przełączeniu na prawy kierunek mrugałem długimi, już kilka razy to naprawiałem.

No ale jakby nie patrzeć to tylko takie pierdoły.

Więcej
2013/01/11 08:47 #10877 przez Likwidatorzy Szkody

U mnie na szczęście kontrolka rezerwy działa wiec jak juz nie mruga to wiem że czas na dolewkę .

Jeśli chodzi o te pompki paliwa z miernikiem stanu do tej pory miałem 2 podróby które szybko przestawały działać spróbuje kupić oryginał i najwyżej będę reklamował .

Myślę że problem jest w tym rezystorze ( to taki nawinięty drut dla nie wtajemniczonych po którym chodzi wskaźnik spięty z pływakiem)

Lubi się to ustrojstwo zawieszać na tych drucikach lub nie kontaktować przez co pomiar jest do kitu.

W kolejnych modelach (felicja ,fabia) zastosowali już rezystor w którym wskaźnik chodzi po takiej ścieżce oporowej a nie po nawinętych drucikach.

Więcej
2013/04/06 10:30 #11925 przez janusz

janusz odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Witam,
W naszej Złombolowej Skodzie trzeba wymienić poduchę amortyzatorów.
To trzeba ściągać sprężynę żeby to wymienić, czy wystarczy amora od góry odczepić i już można wymieniać?

Więcej
2013/04/06 13:38 #11927 przez ABUELA

ABUELA odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Więcej
2013/04/08 07:55 #11940 przez janusz

janusz odpowiedział w temacie: Odp: Skoda Favorit-kilka pytan do posiadaczy

Dzieki, bardzo się przyda :)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008