Pojazd "specjalny" - rejestracja,ubezpieczenie,etc

Więcej
2013/07/16 05:58 #12866 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Pojazd "specjalny" - rejestracja,ubezpieczenie,etc

podejdź do WK, powinni ci powiedzieć gdzie najprędzej takie info znajdziesz, a jak nie to szukaj w rozporządzeniach ministra transportu.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/07/16 15:53 #12894 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Pojazd "specjalny" - rejestracja,ubezpieczenie,etc

W WK nie będą wiedzieli, ręczę za to.
Pisałem już kiedyś-program prawniczy LEX, tam należy szukać.

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2013/07/16 19:10 #12901 przez Lada Chwila

Lada Chwila odpowiedział w temacie: Pojazd "specjalny" - rejestracja,ubezpieczenie,etc

WK odpada, nic nie wiedzą nic ich to nie obchodzi. Do LEXa od jakiegoś czasu ni e mam już wjazdu... ale będę szukał.

Póki co nie przyciągam złych mocy i zasuwam sobie spokojnie po okolicy nie wzbudzając podejrzeń ;)

Więcej
2013/07/25 08:54 #13167 przez AQQ-ZEUM

AQQ-ZEUM odpowiedział w temacie: Odp: Pojazd "specjalny" - rejestracja,ubezpieczenie,etc

"Nie bardzo rozumiem podważanie, tego, co ustaliłem."
Przecież nic nie ustaliłeś , coś gdzieś słyszałeś ...Proponuje zastosować się do powiedzenia "Mowa jest srebrem a milczenie złotem " . Błogosławieni ci którzy nie mając nic do powiedzenia nie ubierają tego w słowa ;)

Więcej
2013/07/25 23:56 - 2013/07/25 23:58 #13172 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Odp: Pojazd "specjalny" - rejestracja,ubezpieczenie,etc

AQQ napisał: "Nie bardzo rozumiem podważanie, tego, co ustaliłem."
Przecież nic nie ustaliłeś , coś gdzieś słyszałeś ...Proponuje zastosować się do powiedzenia "Mowa jest srebrem a milczenie złotem " . Błogosławieni ci którzy nie mając nic do powiedzenia nie ubierają tego w słowa ;)

Krzywa droga, pierwszy post i od razu pieprzy.
Więc podaję Ci co ustaliłem, a następnym razem czytaj wątek od początku i ze zrozumieniem. Masz pojazd specjalny? To sam ustal więcej. Nie masz? To twarz w wiadro.
1.
Załoga Tarpaniątka wrote:
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś wystarczyło, że koguty były nakryte jakimś pokrowcem.
POGANIACZE BYDŁA:
Wg Policji musi być zdemontowane na stałe, czyli do pokrowca się przyczepią...
2.
LumpeksSquad wrote:
Na co się powołujesz i gdzie to usłyszałeś/przeczytałeś?
POGANIACZE BYDŁA:
Na jednej ze stacji diagnostycznych, od szefa drogówki, od prawnika...

3. POGANIACZE BYDŁA:
Powyższe wiadomości zebrałem z kilku stacji diagnostycznych, od Policji, dziś na dodatek byłem u prawnika.
Oprócz wcześniejszych informacji dodam, że napisy też muszą być usunięte, są na odpowiednie paragrafy.
I na koniec:
-posiadanie oznaczeń, kogutów itp. podlega karze grzywny
-posiadanie i używanie oznaczeń, kogutów itp. podlega karze grzywny lub aresztu do 14 dni.
Pozdrawiam!

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO
Ostatnio zmieniany: 2013/07/25 23:58 przez POGANIACZE BYDŁA.

Więcej
2013/07/26 09:50 #13173 przez LumpeksSquad - Pieszczochy

LumpeksSquad - Pieszczochy odpowiedział w temacie: Odp: Pojazd "specjalny" - rejestracja,ubezpieczenie,etc

Można zamienić koguty na pomarańczowe, my i tak mamy na nich pokrowce. W tym roku rogi w końcu jedziemy do krainy wikingów.

Myślę, że nie ma się co spinać. Podróżuję często żukiem (od roku), wielokrotnie wywoływałem uśmiech na twarzy drogówki, niektórzy nawet do mnie machali.

A tak całkiem poważnie - na starcie gdyby policja chciała zamiast eskorty zrobić przegląd naszej Złombolowej floty, to większa połowa z nas (pamiętajmy, że połowy są zawsze równe:)) nie przejechałaby znaku start. Jednak nas eskortują do autostrady i nie pytają, dlaczego już na starcie panowie pchacie tego fiata 125p, aby zapalił. Jeśli nie przyczepi się do samochodu specjalnego a będzie szukał to i tak coś znajdzie, prawda? Zawsze na pojazd specjalny można podrywać niewiasty, tym bardziej te, które lubią zapach oleju!

Wyluzujcie.

W tym roku za przedłużenie OC dla Żuka (2120cm3) z 1987 roku wraz zieloną kartą zapłaciliśmy 408 zł. Samochód w dowód ma wbite "Pojazd specjalny", "Pożarniczy".

Więcej
2013/07/26 10:39 #13174 przez Lada Chwila

Lada Chwila odpowiedział w temacie: Pojazd "specjalny" - rejestracja,ubezpieczenie,etc

Tu nikt sie nie spina na punkcie wyjazdu. Na zloma pojedzie sie oby nawet na trzech kolach albo na linie holowniczej od samego startu. Co innego codzienny dojazd do pracy albo wyjazd na wakacje w granicach Polski. Nie robie auta tylko na ten tegorocznego zloma.

Co do OC, to jak liczylem z agentem PZU, to pojazd specjalny wychodzi nawet drozej niz standard.

Peace!

Więcej
2013/07/28 18:37 #13204 przez AQQ-ZEUM

AQQ-ZEUM odpowiedział w temacie: Odp: Pojazd "specjalny" - rejestracja,ubezpieczenie,etc

"Krzywa droga, pierwszy post i od razu pieprzy.
Więc podaję Ci co ustaliłem, a następnym razem czytaj wątek od początku i ze zrozumieniem. Masz pojazd specjalny? To sam ustal więcej. Nie masz? To twarz w wiadro."
Zbastuj , radzę i waż słowa. Tyle.

Więcej
2013/07/29 19:39 #13240 przez LumpeksSquad - Pieszczochy

LumpeksSquad - Pieszczochy odpowiedział w temacie: Odp: Pojazd "specjalny" - rejestracja,ubezpieczenie,etc

AQQ napisał: To twarz w wiadro."
Zbastuj , radzę i waż słowa. Tyle.

zluzuj majciochy! To ma być fun i dobra zabawa!

peace!

Więcej
2013/10/19 10:43 - 2013/10/19 10:47 #14101 przez sebolekosa

sebolekosa odpowiedział w temacie: Pojazd "specjalny" - rejestracja,ubezpieczenie,etc

A WIĘĆ TAK MOI DRODZY:

Jestem w posiadaniu Poloneza Caro Plus zarejestrowany jako pojazd uprzywilejowany sanitarny w tak jak został zakupiony z kolumny transportu sanitarnego.

1. Przegląd robię bez problemu, ponieważ ten pojazdy musi mieć sprawne oświetlenie oraz sygnały i diagnosty to nie obchodzi kto tym przyjedzie, jeśli nie chce zrobić przeglądu moja rada, żeby pismo wystawili z pieczątką, że odmawiają wykonania przeglądu, ponieważ....
2. Ubezpieczenie bez problemu wykupujesz w ubezpieczalni(moja to axa)
3. Jeśli chodzi o poruszanie się takim pojazdem, to tylko i wyłącznie należy rozłączyć koguty czyli tzn. wyjąć przekaźniki, wyjąć żarówki, rozłączyć modulator dźwięku. Chodzi o to żebyś nie miał możliwości załączenia ich podczas jazdy tym pojazdem.
4. Jeśli chodzi o rejestrację, to będę dopiero to przerabiał, ale wydaje mi się, że nie powinno być problemu, bo kolumny transportu są prywatne, więc w wydziale komunikacji nie powinni robić żadnego problemu, ponieważ samochód wyszedł fabrycznie tak przeznaczony i tak musi zrobić nowy dowód na podstawie starego, bo ona nie widzi jak to auto wygląda, potwierdza to tylko diagnosta.
5.No i ostatnie co bardzo mnie irytuje czytając na tym forum na kierowanie POJAZDEM SPECJALNYM UPRZYWILEJOWANYM NIE TRZEBA MIEĆ UPRAWNIEŃ !!!! Na używanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych należy je posiadać, ale osoba fizyczna ich nie zdobędzie. One są wydawane przez Ministra Transportu tylko i wyłącznie na instytucje.

Jeśli macie jakieś pytania zapraszam na meila badz na gadu, ten temat jest mi bardzo znany, z racji tego, że od 3 lat chodziłem, dzwoniłem jeździłem, pytałem z miłą chęcią pomogę.

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
gadu: 1401858
Ostatnio zmieniany: 2013/10/19 10:47 przez sebolekosa.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008