Polonez Caro

Więcej
2013/11/02 19:00 - 2013/11/02 19:02 #14175 przez autOszołomy

autOszołomy stworzył temat: Polonez Caro

Witam po wyprawie na złombol 2013 czas na odbudowe naszego poldka:) I tu będe miał kilka pytań.
1. Od razu po złombolu siadł wtrysk auto jedzie na gazie ale na paliwie nie :( i z tym sie wiąze moje pytanie podobno da się zamienić wtrysk na raczej mniej awaryjny gaźnik. Od jednych słyszałęm że trza kolektor wymieniać od drugich zaś że nie trzeba nic bo mają te same mocowania. Może jest wśród użytkowników forum ktoś kto miał z takim problem doczynienia?? Pytam dlatego że już wtrysk był zakupiony za 100 zł ze złomu ale po miesiącu powtórka z rozrywki :( Pozdrawiam Kuba reszte pytań napisze później to jest dla mnie priorytet

4xZłombol 2xPolonez i 2xŻuk

www.facebook.com/autOszolomy/
Ostatnio zmieniany: 2013/11/02 19:02 przez autOszołomy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/02 23:41 #14177 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: Polonez Caro

Jaki by to wtrysk nie był, to kolektor trzeba założyć gaźnikowy. Jeżeli jest to wtrysk Abimex, to będzi łatwiej, ponieważ blok silnika jest przystosowany do montażu mechanicznej pompki paliwa, aparat zapłonowy w każdym silniku można bez problemu zamontować. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ jazda na gaźniku jest o wiele bezpieczniejsza.

Więcej
2013/11/02 23:52 #14178 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Polonez Caro

Dokładnie jak pisze przedmówca. A co do siadającego wtrysku. A może kolega nie ma odcięcia wtrysku benzyny gdy pracuje na gazie i wtrysk pracuje na sucho aż się zatrze i spali ? ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/11/03 09:11 #14180 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Polonez Caro

Dlatego gaźnik górą jest i basta :) Tak jak piszą koledzy... aparat zapłonowy, moduł zapłonowy, kolektor ssący + gaźnik oraz popmpa paliwa mocowana do bloku. Oczywiście jeśli jest to typowy Abimex, a jak nie to można kupić cały silnik pod gaźnik za +/- 300 zł. Pozdrawiam

Więcej
2013/11/03 10:51 #14181 przez autOszołomy

autOszołomy odpowiedział w temacie: Polonez Caro

Fakt zapomniałem napisać o najważniejszym jest to abimex a może fakt że nie ma odciecia jak idzie na gazie i sie zaciera ale po prostu tak jak piszecie gaźnik moim zdaniem jest bezpieczniejszy ale mi tu chodzi o samą techniczną strone tej przekładki i o zdanie czy warto. Na trasie też holowaliśmy poldka w Finlandii bo mu wtrysk siadł.

Więcej
2013/11/03 10:54 #14182 przez autOszołomy

A to musze wymieniać wszystko cewke moduł itd.? Pompke też? Silnik fakt tani ale przed złombolem 2013 robiłem kape z panewkami i wszystkim teraz musze jeszcze pierscienie w nim wymieniac. Więc ten motor to jest ok.

Więcej
2013/11/03 20:08 #14183 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Polonez Caro

Cewka w gaźniku jest inna ( butelka) więc moduł wywalasz. Wtrysk oraz jego komp również nie będzie potrzebny. Po prostu zdejmujesz z tego słupka cały kolektor dolotowy, montujesz ten pod gaźnik, wkładasz gaźnik, zdejmujesz zaślepkę na aparat, montujesz aparat i to samo robisz z pompą paliwa na bloku. Ewentualnie możesz dać elektryczną zewnętrzną ( wtedy dobrze jest mieć przelew w gaźniku, bo któraś tam seria gaźników nie miała przelewu, nie pamiętam dokładnie która, tu by się musiał wypowiedzieć ktoś kto bardziej ogarnia historię tych aut).

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/11/03 20:40 #14185 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Polonez Caro

moim zdaniem szkoda tej całej kombinacji
bo i mikser do gazu też jest inny
daj dwa przekaźniki do odcięcia wtryskiwacza i pompy paliwa, tak żeby na gazie nie pracowały ...

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2013/11/03 21:28 #14186 przez autOszołomy

Chyba tak właśnie zrobie no może ktoś bedzie dawał z okolic poldka na złom to powykręcam co trzeba i wtedy pozamieniam :) A mam takie małe pytanko do Załogi Tarpaniątka jeśli moge wiedzieć ty jesteś z Mikołowa??

Więcej
2013/11/03 21:53 #14187 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Polonez Caro

Załoga Tarpaniątka ( Sebek) jest z Mikołowa, ja(angi) jestem z Jastrzębia Zdroju, jak masz blisko daj znać zawsze można poszukać cześci czy cuś.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008