wzmocnienie wywiewu z chłodnic

Więcej
2014/01/08 14:31 #15136 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: wzmocnienie wywiewu z chłodnic

FSO to
Fabryka
Samochodów
Osobliwych,
ale zawsze jakaś fabryka, nawet mieli Ośrodek badawczo rozwojowy, więc poprawianie fabryki to nie zawsze dobry pomysł...
w korku pod górę to jakaś nie najgorsza kombinacja, bo stoi a nie jedzie, pod obciążeniem,
w Grecji na terminalu promowym w pełnym słońcu udało mi się skutecznie obniżyć temperaturę w kabinie a mój PLUS jest ciemno zielony...
zawsze masz magiczny guziczek-wyłącznik :P
P.S. te blaszane kierownice były na śrubki - po co je rżnąć ???

Podstawą elektryki są dobre styki !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/08 15:55 #15139 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: wzmocnienie wywiewu z chłodnic

bo to dupa nie fachowcy dalem im klime do uszczelnienia i napelnienia

efekty:
- urzniete mocowania do kierownic powietrza - tak naprawde urznieta zala belka od spodu podtrzymujaca chlodnice klimy.
- pasek klinowy zalozony po skosie... bo inaczej sie wg nich nie da (czyt byl zalozony na pierwsze wyzlobienie a nie na drugie jak nalezy.)

- pozniej jeszcze odkrylem ze zle poskrecali i zgubilem dwie sruby jadac...

Pominę milczeniem fakt, że sprawdzili mi hamulce oleje plyny i podpisali się pod tym, że jest wszystko w porzadku itd... Najwyraźniej fachowcy pracujący w motoricus nie wiedzą co oznacza paląca się kontrolka : w polonezie

Więcej
2014/01/08 19:04 #15144 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: wzmocnienie wywiewu z chłodnic

Wsadź z przodu przed skraplacz wentylator z klimy z opla astry II. Praktycznie pasuje bez większych problemów. Mam taki (klimy co prawda nie mam) jako awaryjne chłodzenie w korkach. Powinien ci wejść.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2014/01/08 19:29 #15147 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: wzmocnienie wywiewu z chłodnic

Po pierwsze, na ciepłe rejony się wkłada termostat o niższej temperaturze otwarcia. Do tego dwa wentylatory wyciągające powietrze ( czyli montowane ZA chłodnicą) MUSZĄ wychłodzić silnik Poloneza. Jeśli tak nie ma, to należy szukać przyczyny choćby w zakamienionym układzie chłodzenia. U mnie w Tarpanie przy pałowaniu ( czytaj podjazdy pod górki ciągnąć po 4000-6000 obrotów non stop i mieszając tylko biegami) na dwóch wentylatorach wyrabiało (na jednym nie). A dodam tylko, że mam obieg, do którego nie wchodzi nawet 4 litry płynu.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/01/08 19:31 #15148 przez Polonez-team

Polonez-team odpowiedział w temacie: wzmocnienie wywiewu z chłodnic

ale czy tu coś termostat zmieni ?? bo przecież jak się domyslam auto przy tych upałach i tak ciągle pojedzie na wielkim obiegu .Sprostuj jeżeli się mylę

Więcej
2014/01/08 20:55 #15152 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: wzmocnienie wywiewu z chłodnic

Zmienia i to zasadniczo. Wcześniej się otworzy, to przy niższej temperaturze masz już wymianę całą chłodnicą. Spróbuj jechać latem w PL z załadowanym Polonezem na termostacie 87 stopni, a potem włóż 82 albo 83 i zobaczysz różnicę ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/01/08 21:00 #15154 przez Polonez-team

Polonez-team odpowiedział w temacie: wzmocnienie wywiewu z chłodnic

w tej materii niestety nie mam doświadczenia , napisałem tylko moje przemyslenia , tak jak piszesz może tak być , ja tylko myslałem skoro jadę 12h non stop to jak się otwoży po 15 min od staru to cały czas bedzie otwarty , ale jak ty masz doświadcvzenie to się nie będę z tobą kłóucił bo pewnie masz rację ;)

Więcej
2014/01/08 21:02 - 2014/01/08 21:12 #15155 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: wzmocnienie wywiewu z chłodnic

to dorzucę do pieca.

Autko z wyłączoną klimą w zeszłym roku po karkonoszach śmigało i nie grzało się przy 2 wiatrakach spokojnie utrzymywał temperaturę.

problem zaczyna się przy włączonej klimatyzacji która powoduje nadmuch ciepłego (gorącego) powietrza na chłodnicę wody
dodam ze chłodnica jest nowa
Ostatnio zmieniany: 2014/01/08 21:12 przez Polderari.

Więcej
2014/01/08 21:19 #15157 przez Greypol

Greypol odpowiedział w temacie: wzmocnienie wywiewu z chłodnic

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni napisał: pozdrawiam zazdrosnych "twardzieli" co nie mają klimy w aucie
Krzysztof

Oj tam, oj tam Krzychu :P
Nie chodzi o zazdrość tylko o klimat złombolowy...i tropikalny w aucie :lol:

cwikas

Więcej
2014/01/08 22:26 #15161 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: wzmocnienie wywiewu z chłodnic

nie mogę jechać autem z otwartymi szybami, po 1 dniu ropieją mi oczy - masakra

P.S. Współcześni "fachowcy " z tych nowoczesnych serwisów, nie maja zielonego , ba nawet seledynowego pojęcia o Polonezach

to jest segment niszowy dla prawdziwych pasjonatów i tylko u nas,
dlatego łatwiej naprawić starego Merca czy VW

Podstawą elektryki są dobre styki !

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008