Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Więcej
2014/01/13 11:54 #15407 przez Twardy161

Twardy161 odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

wiesz jeśli ktoś by miał akurat taka sytuację jak Twoja-że musi kombinować bo nie stać go za 2 samochody, albo taka jaką miałem kiedyś ją-zamiłowanie do modelu, to nie ma tu o czym dyskutować ale z tego co tu czytam to nie odnoszę wrażenia żeby większość złomami/złombolowozami jeździła na codzień i większość przeróbek raczej służy możliwie komfortowej i bezawaryjnej jeździe na trasie złombolu.Nie twierdzę że to źle ani nie krytykuje tego,równie dobrze można uznać,że wszelkie patenty jakie były wykonywane w samochodach za czasów prl-u też są 'w klimacie'. Ją podzieliłem się moim odczuciem ale po to jest regulamin żeby określał co jest dopuszczalne a co nie więc jak ktoś ma ochotę,niech przerabia :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/13 12:13 - 2014/01/13 12:17 #15408 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Z tym regulaminem, a w zasadzie co sie dopuszcza a co nie, to myślę , że bez szaleństw, to nie jest wyścig na czas, gdzie każda nawet drobna zmiana w silniku decyduje o dziesiątych częściach sekundy...
Z Poloneza ani z Żuka rakiety ani Maybacha nie zrobisz :lol:

poza tym kto miałby to sprawdzać ?

tak jest prosto, wjeżdżasz na start , potem metę i wszyscy widzą co to jest...
Lubisz sie garnąć WSK 175 chwała, masz pod maską 120 koni od Omegi, albo Merca też ok, najważniejsze , żeby coś zrobić, ruszyć , odważyć sie, i dojechać w dwie strony

P.S. płyta podłogowa fiata 125p i Poloneza przez 33lata była taka sama ! ( od 1968 do 2001 )
zmienili trochę tunel przy skrzyni i mocowanie tylnych amortyzatorów

Podstawą elektryki są dobre styki !
Ostatnio zmieniany: 2014/01/13 12:17 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni.

Więcej
2014/01/13 12:16 #15409 przez NoNameTeam

NoNameTeam odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Ja też kupiłem złombolowóz z myślą o jeździe codziennej, nie stać mnie na dwa auta, na zuka mam tanie oc a sam strasznie dużo tez nie jeżdżę a jak mogę to poruszam się rowerkiem. No ale czasem trzeba gdzieś jechać i jednak będe go używał, stąd modernizacje wydają mi sie sensowne.

Załoga tarpaniątka, a co ty masz pod tą maską?? Gdzieś wyczytałem ze silnik od omegi ale nie wiem czy dobrze kojarzę ;)

Więcej
2014/01/13 12:18 #15410 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

uprzejmie donoszę że Sebek ma roverka :whistle:

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2014/01/13 20:22 #15435 przez Kantmaszyna

Kantmaszyna odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Tak on na roverku jeździ, a w klasie omega ściga się HA-NYSKA Upsss... wymsknęło mi się...

Więcej
2014/01/13 20:23 #15436 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Tarpanek ... to obecnie ma pusto pod maską :lol: od pół roku, a silnik leży w częściach w garażu i nie ma kiedy poskładać. Ale tak jak napisał Limbowa, Rover. Obecnie to auto już jest dla mnie zabawką. Na szczęście udało się jakiś czas temu odbić od dna finansowego i mogłem sobie pozwolić na inny samochód do jazdy na co dzień. A jak czasem walisz po 1000km to jednak jazda bez wygłuszeń i w kiepskim komforcie przestaje być zabawna, szczególnie jak jesteś po całej dniówce ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/01/13 20:30 #15438 przez Kantmaszyna

Kantmaszyna odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Załoga Tarpaniątka napisał: Tarpanek ... to obecnie ma pusto pod maską :lol: od pół roku, a silnik leży w częściach w garażu i nie ma kiedy poskładać.

Jednak zabrakło czasu w weekend, znam to z autopsji...
Kant stoi w domu a ja pod Kielcami i przed świtem dalej w drogę...

Więcej
2014/01/13 21:57 #15446 przez Arendi

Arendi odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Załoga Tarpaniątka napisał: Możesz jeszcze próbować coś ugrać wyższym profilem opon z tyłu. U kumpla w T3 tak problem prędkości został częściowo rozwiązany.

Tarpanek, a możesz podpowiedzieć jakiś konkretny rozmiar opony o wyższym profilu pasujący do Żuka? Chętnie bym zaaplikował taki tuning :)

Żuk das AUTO

Więcej
2014/01/14 19:01 #15477 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

To pomoże ci w odpowiedzi na pytanie :

www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Ja osobiście latam na 215/75 R15. Na Złombole w tylnych kołach po 2,6-2,7 bara, przód 2,4 . Opona szeroka, fajnie lata się po łukach ale robi opory toczenia i to spore. Do tego dość dobrze się nagrzewa na dłuższej trasie - przy czym ja mam wielosezonówki ( w Grecji nagrzewały się na oko, do około 60 stopni - były mocno ciepłe jak się ręką dotknęło). Prowadziło to do ich lepienia się do asfaltu ( na karoserii można było znaleźć kropki poprzyklejanej gumy z opon). Ale co tam, grunt to fun i zadowolenie z wypadu ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/01/14 20:07 #15481 przez Arendi

Arendi odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

No nie pomogło :S
Mamy opony jak chyba większość w Żukach 6.50-16C.
Jak to odnieść do oznaczeń xxx/yy/zz i jaki te opony mają odpowiednik? 185/100/16 ? :ohmy:
Zwiększając profil należałoby zastosować 185/120/16 ? :blink:

Żuk das AUTO

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008