Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Więcej
2014/01/14 20:19 #15484 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

tu masz fajny kalkulator z calowych na metryczne :

www.kilometr.com/naprawiam-t-3.html

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/15 12:51 #15529 przez Kantmaszyna

Kantmaszyna odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Arendi napisał: No nie pomogło :S
Mamy opony jak chyba większość w Żukach 6.50-16C.
Jak to odnieść do oznaczeń xxx/yy/zz i jaki te opony mają odpowiednik? 185/100/16 ? :ohmy:
Zwiększając profil należałoby zastosować 185/120/16 ? :blink:

Być może mało jeszcze widziałem ale nie spotkałem jeszcze opony o profilu wyższym niż jej szerokość, standardowo najwyższe są opony bez tego 70 np. 185/70 SR 14 tylko 185 SR 14, wtedy wysokość opony stanowi ok 82 % jej szerokości, mogą występować niższe profile- o wyższych nie słyszałem. Chcąc zatem założyć wyższy profil wiąże się to z szerszą oponą lub większą średnicą obręczy np. 15" wtedy podobna średnica zewnętrzna wychodzi przy profilu 185/65, 195/65 jest już ciut większa, skorzystaj z kalkulatora który Sebek wkleił, coś pewnie dopasujesz

Ps. jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi( wymiary podałem orientacyjnie )

Więcej
2014/01/15 21:17 #15554 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Można pomyśleć nad zrobieniem adaptera na inny rozstaw śrub i wrzucić koło np. 17 cali. Ale to już rzeźba. U kumpla w T3 to miało o tyle sens, że felgi tam są bodaj 14 cali z tego co pamiętam.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/01/15 21:59 #15563 przez ŻUKato

ŻUKato odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Załoga Tarpaniątka napisał: Most już masz szybki bo masz Andorię ( chyba że ktoś zmienił wcześniej). Sprawdź, przy klapie z tyłu powinno być wybite oznaczenie ilosc zębów wałka / ilość zębów koła talerzowego. Skrzynia pasuje 5 z Lublina z silnikiem 4C90/4CT90. Musisz wziąć od razu zamach i sprzęgło bo jest inne, ale pasuje do twojego silnika bez przeróbek. Niech Bracia B się wypowiedzą, bo mogłem o czymś zapomnieć ( trochę czasu minęło od momentu jak części się organizowało). Do wyboru masz skrzynię KIA lub Tczew. Kia nieco szybsza ale delikatniejsza. Tczew natomiast jest bardzo trwały i raczej ciężko go uszkodzić.

Daj znać jak będziesz w domu to pomyślimy o tych bebechach.

Musze odstawić auto do mechanika bo się zagotowało :(
Odpaliłem go tydzień temu i chciałem żeby sobie pochodził z godzinke, a on się ugotował. Nie wiem ile to trwało ale mogło od kilku do kilkunastu minut. Co dziwne temperatura na dworze wynosiła 4-5 stopni.
Pewnie trzeba będzie wymienić uszczelkę i przyjrzeć się gumowym wężom. Może planowanie głowicy? (dla spokoju i pewności)

Chciałbym na te felgi 15 zamontować jak najwyższe opony (tylna oś)
Masz jakiś pomysł?
Teraz mam 195/80 R15
Są w ogóle wyższe opony?

4 Złombole, 4 bezpieczne powroty

www.facebook.com/zukieta

Więcej
2014/01/15 23:18 #15571 przez Kantmaszyna

Kantmaszyna odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Sprawdzałeś przed odpaleniem czy przypadkiem nie brakowało już płynu w chłodnicy? Bo jeśli tak to nie miał wyjścia... musiał się nieco spocić... Co do opon to /80 są już dosyć wysokie gdybyś dorwał 195R15 byłyby nieco wyższe(niewiele ale zawsze coś), a najlepiej trochę szersze np. 205, 215 /80. Będzie niby szybszy przy tych samych obrotach na silniku, ale musi wtedy mieć więcej mocy aby te obroty utrzymać przy takim samym otwarciu przepustnicy, albo ją bardziej otworzyć( w obu przypadkach większe spalanie, zwłaszcza w terenach górzystych bo masz w zamian za szybkość mniejszy moment obrotowy przekazywany na koła).Przy szerszej oponie dochodzi kwestia oporów toczenia, a to znowu wiąże się z tym co już przerabialiśmy... Koło się zamyka, musisz rozważyć czego oczekujesz od maszyny, czy w miarę powiedzmy ekonomicznie, czy szybko ale za to więcej paliwa zużyjesz, z niczego niema nic niestety. Być może opisałem to trochę przesadnie, może różnice nie będą aż tak znaczne ale teoretycznie tak to wychodzi.
Podziękowali: ŻUKato, GrzegoŻuczki

Więcej
2014/01/16 01:32 #15575 przez Gwardia Faraona

Gwardia Faraona odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Hmm,ciekawe. Ja chciałem iść w drugą stronę. Szersze i niższe opony. Mam komplet 225/75 r 15 i fele od vitary dobrać. Na żukowskich oponach mało stabilny ten nasz bolid był...

Więcej
2014/01/16 07:34 #15577 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Tzw. pełny profil to właśnie 80. Nie ma 90 czy 100, więc 80 to najwyższy profil.

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2014/01/16 08:13 #15578 przez Żuk Błażeja

Żuk Błażeja odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Arendi napisał:

No nie pomogło
Mamy opony jak chyba większość w Żukach 6.50-16C.
Jak to odnieść do oznaczeń xxx/yy/zz i jaki te opony mają odpowiednik? 185/100/16 ?
Zwiększając profil należałoby zastosować 185/120/16 ?

Arendi, nasz żuk po zakupie miał na przednich standartowe żukowskie 6,50x16, a z tyłu założone zimówki 205/75/16. Wiadomo, że ocena na oko to taka nie bardzo dokładna jest, ale te tylnie 205 są trochę szersze od standartowych przednich. My będziemy najprawdopodobniej zakładać na felgi żuka letnie opony 195/75/16

Więcej
2014/01/16 22:32 #15617 przez ŻUKato

ŻUKato odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

POGANIACZE BYDŁA napisał: Tzw. pełny profil to właśnie 80. Nie ma 90 czy 100, więc 80 to najwyższy profil.

No to ja już nie wiem dlaczego wszyscy nas wyprzedali ;)

www.facebook.com/zukieta

Więcej
2014/01/16 22:37 #15618 przez ŻUKato

Bermud napisał: Hmm,ciekawe. Ja chciałem iść w drugą stronę. Szersze i niższe opony. Mam komplet 225/75 r 15 i fele od vitary dobrać. Na żukowskich oponach mało stabilny ten nasz bolid był...

chyba na żadnych oponach nie będzie stabilniejszy...
to juz kwestia zawieszenia
w Finlandii o 2 w nocy zatrzymała na policja na sygnale
były małe koleiny i auto latało na boki
wyskoczyli z radiowozu - jeden trzymał alkomat a drugi pistolet ;)
kiedy okazało się że kierowca jest trzeźwy pytali czemu nas tak kołysze ;)
po wytłumaczeniu że żuk to tylko żuk, na dachu mamy ciężko i dodatkowo mają koleiny na drogach puścili nas dalej (bez sprawdzania jakichkolwiek dokumentów)
w Polsce by nas nas wałkowali przez 3 godziny

www.facebook.com/zukieta

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008