Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Więcej
2014/03/08 23:09 #17025 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Załoga Tarpaniątka napisał: Najpierw ogarnij sobie kogoś, kto będzie ci w stanie dorobić na zamówienie podkładki do regulacji o różnej grubości, bo w sklepie już ich raczej nie dostaniesz, chyba, że jakimś fartem na byłym Polmozbycie.

Duża szansa, ze ten człowiek tablica.pl/oferty/uzytkownik/4TJH/ ogarnie temat, zobaczcie zdjęcia np. tu tablica.pl/oferta/tylny-most-lublin-po-r...Z4WT.html#73e6a0d89c

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/03/08 23:19 #17028 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Patrząc po wyposażeniu warsztatu, to chyba robił kiedyś na ASO FSR/FSC i masz rację, może takie podkładki do regulacji mieć.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/03/25 20:07 #17265 przez NoNameTeam

NoNameTeam odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Nie wiecie czy da sie jakoś odróżnić most ten z przełożeniem 4.1 do tego z wyższym??

Mam jeden most na oku, policzenie przełożenia chyba przerasta sprzedawcę... Da się to po jakiś numerach czy coś??
Mówi że na pewno jest z diesla, ale nie wie czy z perkinsa, a ja mam daleko aby samemu podjechać i to sprawdzić :/

Więcej
2014/03/25 21:25 #17269 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Na pewno jest gdzieś wybite przełożenie. W mostach nowego typu jest to przy klapie po prawej stronie na odlewie, w starego typu nie wiem bo nigdy nie miałem potrzeby szukać.

Z jakiego auta ten most ?

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/03/25 22:21 #17271 przez Arendi

Arendi odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Żukersi napisał: Nie wiecie czy da sie jakoś odróżnić most ten z przełożeniem 4.1 do tego z wyższym??

Mam jeden most na oku, policzenie przełożenia chyba przerasta sprzedawcę... Da się to po jakiś numerach czy coś??
Mówi że na pewno jest z diesla, ale nie wie czy z perkinsa, a ja mam daleko aby samemu podjechać i to sprawdzić :/

Tu jest ciekawy wątek o tylnych mostach: B)
www.lowrider.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=1877

Reasumując; numery są wybite na kołnierzu przy wejściu wału napędowego i na ich podstawie można określić przełożenie, ale jest jedno ale. Nie masz pewności czy w międzyczasie ktoś nie wymienił wałka atakującego i teraz jest inne przełożenie. Pierwszy most jaki kupiłem od Tarpana Perkinsa miał niestety przełożenie 8/41, bo właśnie ktoś kiedyś wymieniał zębatki w tylnym moście. Albo gość policzy Ci obroty albo sam musisz jechać. A tak w ogóle gdzie ten most? Może ktoś ma blisko?

Żuk das AUTO

Więcej
2014/03/26 09:35 #17276 przez NoNameTeam

NoNameTeam odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

obok Mielca ;)

Więcej
2016/03/03 16:44 #35856 przez Żuk Kazik

Żuk Kazik odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Dla porównania jeszcze flansze łączące wał:

Tą od Lublina należy przetoczyć oraz nawiercić nowe otwory :P

A tak wygląda już przerobiona :) Mięsa jak widać dużo, dużo...
Podziękowali: ŻUKato

Więcej
2016/03/23 11:51 #36375 przez autOszołomy

autOszołomy odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Witam mam pytanie bo koncze przerobke i brakuje mi rozrusznika, a jak zadzwonił do chopa co ma takowe czesci to mnie zapytal czy potrzebuje duzy czy maly rozrusznik,

O co chodzi, czym sie różnią i jaki potrzebuje

4xZłombol 2xPolonez i 2xŻuk

www.facebook.com/autOszolomy/

Więcej
2016/03/23 14:19 #36376 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Pierwsze Andorie mają stary, duży, ciężki i prądożerny rozrusznik. Wygląda tak: allegro.pl/rozrusznik-lublin-zuk-andoria-i6060938213.html

Nie nalezy go dotykać nawet;-) Kup taki:

allegro.pl/rozrusznik-lublin-ii-andoria-...ela-i6007842863.html

Różnica w cenie żadna, a w działaniu kosmiczna;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2016/03/23 21:48 #36395 przez autOszołomy

autOszołomy odpowiedział w temacie: Żuk 4C90 skrzynia 5 + szybszy most. Ktoś to robił?

Tez tak myślałem, ale według faceta od części byly 3 typy (2 oprocz tego dupnego z zuka) i tu moje pytanie jaki mam kupic?

4xZłombol 2xPolonez i 2xŻuk

www.facebook.com/autOszolomy/

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008