Polonez Caro Plus 1.6 jaki najlepszy olej silnikow

Więcej
2018/04/14 21:47 - 2018/04/14 21:49 #47359 przez PiotrTM

PiotrTM odpowiedział w temacie: Polonez Caro Plus 1.6 jaki najlepszy olej silnikow

Z mojego doświadczem

Podstawową sprawą w silnikach Poloneza Plusa, obojętnie jaki byłby to silnik, jest stosowanie oleju syntetycznego lub co najmniej półsyntetycznego, ze względu na wspominiane uszczelniacze zaworowe.
Nie sugerowałbym się tutaj jaki olej był stosowany poprzednio, w danym egzemplarzu, ew. można przed zmianą zastosować płukankę. Jeżeli coś się rozszczelni, to prawdopodobnie to samo stałoby się również na współczesnym dobrej jakości oleju mineralnym, bo takie oleje też w tej chwili zawierają dodatki zapobiegające powstawaniu nagarów.
Jedyne nierozszczelniające oleje, to przestarzałe produkty olejopodobne typu Selektol czy Superol które zostawiają ogromne ilości nagaru w silniku.
To fatalna jakość tych środków smarnych była, obok błędów montażu i złej eksploatacji przyczyną krótkiej żywotności starych OHVek.

OHVki generalnie zabija stosowanie oleju złej jakości, przedłużanie interwałów i jazda na zbyt niskich obrotach (3 podpory wału!)
Silniki Plusów były generalnie lepszej jakości niż wcześniejsze i przy stosowaniu dobrej jakości olejów potrafią osiągnąć bardzo duże przebiegi. Problemem jest jedynie to że niektóre egzemplarze z jakiegoś okresu produkcji dostały niedostatecznie utwardzone wałki rozrządu.

Znałem kilka Plusów które zrobiły duże przebiegi, 370, 400 tys. km, wszystkie jeździły na syntetycznych olejach 5W40
Ostatnio zmieniany: 2018/04/14 21:49 przez PiotrTM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/12/19 23:41 #49261 przez patryku

patryku odpowiedział w temacie: Polonez Caro Plus 1.6 jaki najlepszy olej silnikow

a używał ktoś z Was oleju Shell Helix do Poloneza??

Więcej
2018/12/28 08:27 #49269 przez Rezerwat Przygody

Rezerwat Przygody odpowiedział w temacie: Polonez Caro Plus 1.6 jaki najlepszy olej silnikow

Trochę z opóźnieniem, ale tak. My używamy Shella 10W-60 w GSI. Sprawuje się idealnie przez ostatnie 15 tyś. Zużycia zero, dziwnych dźwięków zero, nie przegrzewa się, nie ma problemów z odpalaniem na zimnym. Nie wiem, co więcej powiedzieć? Dla nas idealne rozwiązanie.

Więcej
2018/12/30 19:47 #49290 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Polonez Caro Plus 1.6 jaki najlepszy olej silnikow

Ja leję do swoich Motula 15W-50. Był w polonezie jest w skodzie. Jestem z niego zadowolony.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2019/01/18 00:43 #49442 przez PiotrTM

PiotrTM odpowiedział w temacie: Polonez Caro Plus 1.6 jaki najlepszy olej silnikow

15W50 to dobry olej na wysoką temperaturę i do zużytego silnika, czyli w długą trasę.

Do silnika sprawnego wystarcza W40. Przy czym w warunkach normalnej jazdy, kiedy silnik dużą część przebiegu pokonuje nierozgrzany albo co gorsza w warunkach zimowych, 15W40 czy 15W50 jest DUŻO gorszy od 5W40 bo potrzebuje więcej czasu na dotarcie do panewek i głowicy.

Więcej
2019/02/13 21:58 #49567 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Polonez Caro Plus 1.6 jaki najlepszy olej silnikow

My tu rozmawiamy o oleju, jaki lejemy na Złombol, a nie jaki lejemy do dupowozów. Jeżdzimy w lecie, nie w zimie. Akurat na Złombolu wysokich temperatur nie brakuje i w żadnym wypadku nie są to warunki normalnej trasy. A prawda jest taka, ze nie da się porównać 10 tys. km na Złombolu z 10 tys. km na kręceniu się wokół komina. Długotrwała jazda, pół tony na aucie i zróżnicowany teren robią swoje. Ja leję 15W-50 właśnie ze względu na wysokie temperatury.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2019/02/15 22:54 #49568 przez Wine_Directions

Wine_Directions odpowiedział w temacie: Polonez Caro Plus 1.6 jaki najlepszy olej silnikow

Zgadzam się z przedmówcami... 15W50 np. Motul to bardzo dobry wybór.
Jeżeli motor jest w dobrej kondycji to 5W50 np. Millers.
Przed wymianą dobra płukanka bądź olej płuczący (Mitasu bądź Millers).
Ja dodatkowo po każdym Złombolu uzywam PRO-TEC Carbon X, który rozpuszcza i usuwa wszystkie zanieczyszczenia w całej komorze spalania silnika - efekt jest zaskakujący.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008