OPONY

Więcej
2014/07/05 11:26 #19113 przez UAZ team

UAZ team stworzył temat: OPONY

Witam mam pytanko jade w tym roku UAZem 469B na zlombol i mam mały dylemat kupiłem oponki terenowe jak na jeepa przystało w dosyć dobrym stanie ale znajomy zasugerował mi że mogą na trasie nie wytrzymać ma ktoś jakieś doświadczenie w praktyce? i jak ze spalaniem to wygląda?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/05 12:18 - 2014/07/05 12:20 #19115 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: OPONY

Czy wytrzymają czy nie, to zależy od tego jak pojedziesz. Jeszcze pytanie ilu letnie. Ja miałem kiedyś nówki w swoim Tarpanie, tyle że 20 letnie. Zjechałem je do zera w ciągu jednego sezonu letniego po zrobieniu 9000km ( były łyse). Bieżnik terenowy będzie generował konkretny hałas podczas jazdy, spalanie na pewno będzie większe niż na normalnej szosowej oponie. O ile, to już musiałbyś sprawdzić sam.

Wybór twój, wygląd albo komfort i spalanie ;)

Aha, jak chcesz zaoszczedzić na paliwie, to zainwestuj w sprzęgiełka w piastach. Jeszcze bajka by była jakbyś miał możliwość odłączenia przedniego mostu na skrzyni, ale chyba nie masz.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2014/07/05 12:20 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2014/07/05 12:23 #19116 przez Bahama Yellow

Bahama Yellow odpowiedział w temacie: OPONY

Terenowe opony na szosie z pewnością zwiększą zużycie paliwa, musiałbyś kupić opony szosowe wąskie i o większym profilu - wtedy opory toczenia spadną i zwiększy się prędkość przelotowa.

Stare opony strzelają - my w tamtym roku wymienialiśmy na każdym odcinku - taka oszczędność na starych oponach !!!

Jest klimat ale nie ma klimatyzacji !!!

Więcej
2014/07/05 12:54 #19117 przez BOREWICZ TEAM

BOREWICZ TEAM odpowiedział w temacie: OPONY

Terenowe opony na szosie przy większej prędkości powodują wibracje cierpi zawieszenie,mniejszy komfort i kontrola nad autem.

Więcej
2014/07/05 13:54 #19118 przez UAZ team

UAZ team odpowiedział w temacie: OPONY

Most mogę odłączyć to nie problem mogę przerzucić na 2 lub na 4 koło na drążku lub całkiem go odłączyć sam nie wiem czy to jakaś różnica? czy jadę na 2 czy odłącze całkiem most. Licznik mam zepsuty wiec nie wiem ile ostatnio jechałem ale myśle że coś koło 70-80 i faktycznie trzeba być czujnym bo czasem rzuca :) autko jest stare bo rocznik 74 początki produkcji :)chyba faktycznie zainwestuje jeszcze w szosowe, a co dają sprzęgiełka w piastach?

Więcej
2014/07/05 14:35 #19119 przez BOREWICZ TEAM

Masz permanentny napęd na dwa mosty ale ciągną dwa koła po jednym na każdy działa mechanizm różnicowy , jak zablokujesz piasty masz cały czas na 4 , tak możesz jechać nie więcej niż 60 i nie skręć kół więcej niż 45 stopni bo uszkodzić można reduktor lub lbokady

Więcej
2014/07/05 14:40 #19120 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: OPONY

Opony Malatesta. Są na allegro. Wersja Koala. Kupowałem do żuka, mają dobre rozmiary i ceny.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2014/07/05 14:51 #19121 przez BOREWICZ TEAM

A tak napisałem Ci czego nie robić a nie do czego służą sprzęgiełka , w terenie blokuje się mosty ale to w przypadkach kiedy zachodzi taka potrzeba

Więcej
2014/07/05 17:48 #19122 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: OPONY

UAZ team napisał: Most mogę odłączyć to nie problem mogę przerzucić na 2 lub na 4 koło na drążku lub całkiem go odłączyć sam nie wiem czy to jakaś różnica? czy jadę na 2 czy odłącze całkiem most. Licznik mam zepsuty wiec nie wiem ile ostatnio jechałem ale myśle że coś koło 70-80 i faktycznie trzeba być czujnym bo czasem rzuca :) autko jest stare bo rocznik 74 początki produkcji :)chyba faktycznie zainwestuje jeszcze w szosowe, a co dają sprzęgiełka w piastach?

Jak masz możliwość odłączenia mostu przedniego na reduktorze, to nie napędzasz wtedy wału, ale jest on cały czas napędzany od strony kół ( dalej się kręci). Jak założysz przęgiełka i przełączyć na 2x4, to półosie są wtedy odłączone od piast. Koła się kręcą a półosie, dyfer przedni oraz wał stoją w miejscu. Masz wtedy napęd tylko na tył a spalanie jest zauważalnie niższe.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/08/01 00:00 #19790 przez CAMP4X4 ADVENTURE TEAM

CAMP4X4 ADVENTURE TEAM odpowiedział w temacie: OPONY

Jakie masz opony - rozmiar, marka? Na jakiej feldze? Nalewki mogą nie wytrzymać - nie lubią ciepła i bieżnik znika w oczach. Ja na wyprawy używam BFG AT i BFG MT - są ekstremalnie trwałe i dobrze znoszą przeloty asfaltowe.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008