kierownica w polonezie z 97 roku

Więcej
2014/09/03 21:41 #21200 przez Trudno_Co_Robić?

Trudno_Co_Robić? stworzył temat: kierownica w polonezie z 97 roku

Witam zacne grono Złombolowców!
To mój pierwszy post na tym forum, więc się przedstawię. Mam ksywę Babol, jestem z teamu "Trudno_Co_Robić?"
Jedziemy na Złombol po raz pierwszy, przygotowania idą pełną parą:-)

Kupiliśmy Poldka w Dieslu, fajny sprzęt, ale jak to Poldek miał kilka mankamentów, większość już mamy ogarniętą, ale został jeden drobny szczegół - kierownica.
Sprawa wygląda następująco - kierownica się rozłazi, wystaje z niej drut (ta gumo-gąbka, po prostu odłazi) bardzo niewygodnie się to trzyma. Dodatkowo, nie chcę stracić dowodu rejestracyjnego za taką pierdołę:-)
Zawsze chciałem mieć poldka z fajerą od Malucha (taką grubą, dwuramienną, prawie rajdową) kiedyś to był pierwszy tuning Poldka na moim osiedlu. Więc, zakupiłem taką kierę i ZONK!!! inny wieloklin! Wyczytałem w necie, że kiera od Malcerka pasuje do starych Poldków a do nowszych już nie. Znalazłem też info, że od Daewoo będzie pasować. OK. kupiłem od Nexii - brzydka jest, ale mniejsza od Polonezowskiej, próbuję zainstalować i kur...a nie pasuje! Dobra myślę sobie, zrobię dziecku zabawki z tych kierownic - kupuję od Poloneza, koniec zabawy! Znalazłem na aledrogo fajerę od Poloneza z 95 roku - powinna pasować, nauczony doświadczeniem nie kupiłem jej tylko pojechałem zobaczyć i... werble... ma inny wieloklin niż ta moja!!! U mnie jest taki drobniutki, a tamta wyglądała jak wieloklin od Malucha.
Teraz pytanie - ile było wieloklinów kierownicy w Polonezach?
I drugie pytanie - Może ktoś ma do sprzedania kierownicę, która będzie pasowała do mojego Poloneza?
Będę wdzięczny za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/03 22:35 #21217 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: kierownica w polonezie z 97 roku

Typów wieloklinów ile dokładnie było to ci nie powiem. Natomiast jest opcja wymiany kolumny kierowniczej na taką z wieloklinem który podejdzie ci do Malucha. Trochę roboty z tym jest, ale do ogarnięcia.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/09/03 22:40 #21222 przez Trudno_Co_Robić?

Trudno_Co_Robić? odpowiedział w temacie: kierownica w polonezie z 97 roku

Jestem coraz bliższy podjęcia takiej "szalonej decyzji" to jest dużo kręcenia ale generalnie plug & play czy raczej przeróbki w stylu spawanie i wiercenie?

Więcej
2014/09/03 23:34 #21240 przez Caronezzz

Caronezzz odpowiedział w temacie: kierownica w polonezie z 97 roku

Żeby Ci to tylko w rękach nie zostało gdzieś pod Monaco... Tfu, tfu, tfu przez lewe ramię.

Z wieloklinami to moim zdaniem były dwa: gruby i cienki.
Wydaje mi się, że gruby (czyli kiera od malucha by pasowała) był w borkach, akwariach i Caro minusach przed zmianami z 94r (okrągłe zegary, hamulce lucasa, inne fotele i deska z kwadratowymi wlotami.)
Po zmianach w Caro minus i Caro plus był cienki wieloklin.

Z góry sory jak się walnołem, ale podaje wedle swojej najlepszej wiedzy.

Zapraszam na mojego bloga - Blog Caronezzz

Więcej
2014/09/04 07:26 - 2014/09/04 09:25 #21250 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: kierownica w polonezie z 97 roku

Spawanie i wiercenie to nie, tylko zwróć uwagę, bo były wersje ze wspomaganiem kierownicy i bez, a tam jest inna długość kolumny kierowniczej. Póki co się wstrzymaj, jeszcze dopytam do pewności kumpli, czy były zmiany w wieloklinie w samej przekładni kierowniczej ( osobiście nie sądzę, ale lepiej się upewnić).

Edit:

Kumpel mi napisał, że były tylko dwa typy jeśli chodzi o grubość wieloklina. Pozostaje jeszcze długość( ze wspomaganiem albo bez).

Natomiast w maluchu też były różnice. ST miało inny wieloklin, późniejsze miały inny.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2014/09/04 09:25 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2014/09/07 09:49 #21378 przez Putin

Putin odpowiedział w temacie: kierownica w polonezie z 97 roku

Macie wspomaganie?

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008