Koła do żuka jakie ??

Więcej
2018/05/10 22:30 #47544 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

Matiz napisał: O, bardzo Ciekawe informacje!

Mnie interesuje stabilizator- czy lublinowski ma taka samą szerokość? czy mocowania pod łączniki w zawieszeniu żukowskim tez trzeba przenosić?

No i -nad czym już kombinuje od jakiegoś czasu- czy jest sens dokładać stabilizator na tył? Widze że ludzie od "zmoty,lift, 4x4" mają podokładane

Jak nie zapomnę to ci zrobię zdjęcie stabilizatora z Lublina i sobie porównasz.

Stabilizator z tyłu ma jak najbardziej sens.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/05/10 22:39 #47545 przez zaZUKowani

zaZUKowani odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

Matiz napisał: ...czy jest sens dokładać stabilizator na tył? Widze że ludzie od "zmoty,lift, 4x4" mają podokładane

Ludzie od liftu i 4x4 jezdzacy w naprawde ciezkich warunkach raczej pozbywaja sie wszelkich stabilizatorow, lub montuja stabilizatory rozlaczalne ;)

Więcej
2018/05/16 14:58 #47580 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

Zależy jaki chcesz uzyskać wykrzyż, z jakimi prędkościami po płaskim planujesz jeździć itd itd. Nie ma gotowej recepty.

Kurcze zapomniałem zrobić zdjęcie tego stabilizatora z Lublina. Może dziś nie zapomnę jak polecę do garażu.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Podziękowali: zaZUKowani

Więcej
2018/07/10 15:39 #47939 przez The Polis

The Polis odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

Drogie Złombolki,
szykujemy właśnie naszego Żuczka do pierwszego naszego rajdu. Wymieniamy tarcze na te od Lublina i felgi na alu od Vitary '16 x 6,5. Pytanie o opony. Czy 215/60R16 zmieszczą się w Żukowe nadkola? Z góry dzięki za pomoc!

Więcej
2018/07/25 14:07 #48147 przez Gwiezdny Patol

Gwiezdny Patol odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

Wejdą, ale będą miały dużo mniejszą średnicę od serii. Polecam rozmiar 205/80/16, da radę kupić opony w dobrej cenie a średnicą prawie idealnie odpowiadają oryginalnemu rozmiarowi.
Załączniki:

Więcej
2020/08/03 18:29 #52056 przez skurczy_zuk

skurczy_zuk odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

Witam, odgrzewam temat.

Czy jest jakaś załoga która faktycznie posiada w swoim Żuku lublinowskie felgi 16"?
Chciałbym zmienić koła w moim Żuku, ponieważ planuje dłuższą trasę w nadchodzącym urlopie. Oryginalne Stomile budzą we mnie niepokój. Na początku był plan na jakieś fajne koła od Suzuki, jednak wertując wiele wątków na forach internetowych wywnioskowałem że felgi od Lublina będą pasować jeden do jednego i będzie to najpewniejsza opcja. Zresztą widziałem kilka egzemplarzy z felgami Lublina 16 cali. Udało się znaleźć na złomie, kupiłem, w tym samym dniu oddałem do piaskowania i malowania - na pewniaka. Niestety dzisiaj przymiarka i zonk - nie pasuje... Po założeniu samej felgi praktycznie nie da się jej obrócić - górna część zawieszenia dociska felgę, dolny drążek też wchodzi na styk. Słyszałem o dystansach do niektórych rodzajów felg od Suzuki, myślałem że w przypadku Lublina obejdzie się bez. Co prawda mam w planie montaż hamulców tarczowych od Lublina, jednakże nie w tym roku. Braknie czasu i funduszy.

Także interesuje mnie, czy ktoś z Was zakładał Lublinowskie felgi 16" na orgyginalne żukowskie zawieszenie i jak poradził sobie z tym problemem, domniemam że bez dystansu się nie obejdzie, będę próbował określić pod koniec tygodnia ile należałoby odjechać felgą aby nic nie ocierało, ale może ktoś z Was przerabiał temat i na pewniaka powie mi jaki dystans trzeba zastosować, czy po jego zastosowaniu koła wystają poza nadkola i jak z właściwościami jezdnymi?

Na koniec przestroga dla początkujących jak ja, felgi Lublinowskie nie pasują do Żuka... Jedynie rozstaw śrub ten sam, ale nic poza tym.

Więcej
2020/08/05 19:00 #52058 przez nieškodzianka

nieškodzianka odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

Bo oprocz rozstawu śrub ważnym parametrem jest odsadzenie ET ale również pierścień centrujący, jak felga ma wiekszy niż auto to wystarczy plastikowy pierścień ale jak felga mniejsze niż auto to trzeba toczyć..
Nie wiem jak jest w Lublinie ale czesto w innych autach jest tak że dwa bliźniacze samochody miały montowane felgi z innym ET, takze nie jest powiedziane że felgi z Lublina nie pasują do Żuka :)

Więcej
2020/08/07 16:21 #52061 przez skurczy_zuk

skurczy_zuk odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

Tak wiem, lecz ciężko jest dobierać coś nie mając tego w rękach.

Nie mogę nawiązać kontaktu z nikim kto wymieniał w swoim Żuku felgi na inne niż oryginalne, zostając przy oryginalnym zawieszeniu, a wiem że są takie osoby. Wertując inny wątek natrafiłem na wypowiedź jednego z kolegów, który nabył felgi z ET0 i stwierdził że jest ok.

Jedyne co znalazłem sensowe do kupienia aktualnie to cóś takiego :

allegro.pl/oferta/felga-felgi-5x139-7-16...z-gaz-et0-9003723912

Czy ktoś podpowie czy sprawdzą się one w Żuku? Uniknąłbym wtedy kosztów zwrotu... A czas mnie nagli, dziennie poświęcam godzinę-dwie na poszerzanie informacji jakie felgi mogą jeszcze pasować i ich szukanie, a dalej jestem w punkcie wyjścia, czyli spękane Stomile.

Więcej
2020/08/08 10:29 #52062 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

Zerknij np. tu: www.rozmiaryfelg.pl/suzuki.htm
Generalnie celuj we felgi z niskim ET.
Kwestia, jakie opony chcesz założyć - najlepiej, aby miały średnicę zbliżoną do wartości fabrycznej. Szerokość opony i szerokość felgi powinny być ze sobą spasowane - przykładowe zestawienie: www.nakole.pl/tabela-szerokosci-felgi-a-opony.php
Podana przez Ciebie felga ma 8", to na nią całkiem szeroki kapeć byś musiał założyć.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008