Koła do żuka jakie ??

Więcej
2015/01/24 21:17 #24966 przez BORNTORIDE

BORNTORIDE odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

KIA Sorento. Stalówki najczęściej 7 cali i ET 45.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/24 22:55 #24978 przez Kurs Kolizyjny

Kurs Kolizyjny odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

A to nie będzie trochę za głęboko???

Więcej
2015/01/25 02:40 #24993 przez BORNTORIDE

Pewnie tak. Należy dążyć by opona była możliwie najwęższa. Fabrycznie to 165 mm a na 7 calową felgę takiej nie założysz. Węższa opona to mniejsze opory toczenia i lepsze prowadzenie.

Więcej
2015/01/25 02:58 - 2015/01/25 03:04 #24996 przez Kurs Kolizyjny

Kurs Kolizyjny odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

Zawsze można naciąg zrobić :evil:
No i nie można zapomnieć o profilu bieżnika.
Ostatnio zmieniany: 2015/01/25 03:04 przez Kurs Kolizyjny.

Więcej
2015/01/25 10:07 #25005 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

Dążenia do jak najwęższej opony nie bardzo da się pogodzić z dążeniami do jak najwyższej. Wybór jest mały po prostu. Dlatego ja odpuściłem sobie walkę o szerokość - mam 195 bo to była najwęższa z profilem 80 na felgę 15. W sumie mam 70 cm wysokości koła. Wiem że jakbym dał dedykowane węższe opony to miałbym może ze 3-4 cm więcej, ale jak kupowałem swoje koła to takie opony stały po 540 za sztukę.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2015/01/25 11:07 #25013 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

ja w pewnym okresie stwierdziłem że nie ma sensu bawić się w opory toczenia. Za dużo jeździłem, i tak musiałem wsadzić mocniejszy silnik bo auto służyło na co dzień jako osobówka. Skończyło się na 215/75 R15. Do tego na Złombol biję z przodu 2,4-2,6 bara, na tył okolice 2,8 w zależności jak auto obładowane i całkiem fajnie się toczy jak na taką gumę. Choć pali mi to pudło 2 litry więcej niż na oryginalnych oponach. Jednak prowadzenie bez porównania jest lepsze.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2015/01/25 11:21 #25014 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

Dokładnie te same odczucia miałem w Żuku - lepsze prowadzenie na szerszych kapciach, większa stabilność na drodze, większa powierzchnia styku z asfaltem przy tarczowych hamulcach to też trudniejsze zerwanie przyczepności (w normalnych warunkach).

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2015/01/25 13:48 #25035 przez BORNTORIDE

Oczywiście kompromis cena do jakość jest bardzo ważny. Szkoda, że odczucia są tylko obiektywne i nie można ich sprawdzić w prosty sposób. Myślę, że czynnikiem "poprawiającym" prowadzenie naszego samochodu nie tyle jest szerokość opony ile znacznie lepsze jakościowo mieszanki gum i bardziej zaawansowany kształt bieżnika niż w D100. Opony 6.50 x 16 nawet u najlepszych producentów to najczęściej opony "rolnicze" lub do starych konstrukcyjnie busów, z uwagi na margines sprzedaży i mały wybór cena jest wysoka i nie adekwatna do jakości. Pamiętamy, że tarcie nie zależy od pola powierzchni więc szerszą oponą nie hamuje się lepiej (na mokro nawet gorzej) ale już nowocześniejszą mieszanką gumy znacznie lepiej. Ja do mojego Żuka wciąż szukam opon.

Więcej
2015/01/25 14:14 #25039 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

Nie tylko o to chodzi. Przy szerszej gumie i odpowiednim ciśnieniu w kole opona się tak nie podwija w zakrętach. O ile przy autach seryjnych można to w zasadzie pominąć jak ktoś jedzie z głową i nie grzeje za ostro po zakrętach, o tyle jak ktoś lubi podeptać po trasie a jeszcze do tego ma czym, to już staje się kwestią dość znaczącą.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2015/01/25 14:50 #25043 przez RTW

RTW odpowiedział w temacie: Koła do żuka jakie ??

BORNTORIDE nie masz do konca racji - załóż na swojego Żuka oponę o szerokosci 135 a 275 i zobacz na której lepiej zahamujesz - nawet na mokrym czy na śniegu
Stawiam dobrą dwunastoletnią rudą że na szerokiej zahamujesz lepiej

w kwestii mieszanki gumy masz oczywiscie racje

Serdecznie pozdrawiamy

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008