PORADNIK DLA NOWYCH ZAŁÓG wersja ECONOMY

Więcej
2015/01/25 21:14 - 2015/01/25 21:15 #25080 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: PORADNIK DLA NOWYCH ZAŁÓG wersja ECONOMY

Rzucę podpowiedź - jeśli gdzieś w pobliżu macie Ikeę - to kupcie w niej to:
www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60277222/

Jest w kilku kolorach i kosztuje mało. Składa się do własnej kieszonki i jest nieduży pakunek. Jej genialność polega na tym że nic nie waży, złożona zajmuje minimum miejsca, a zapakowana ubraniami jest totalnie elastyczna i można ją wszędzie upchnąć. My mieliśmy wszystkie nasze rzeczy popakowane w te torby i to nam oszczędzało sporo miejsca, mimo że mieliśmy go dużo;-) Jak macie zamiar się w nie pakować to kupcie w rożnych kolorach, aby na pierwszy rzut oka widzieć która czyja.

Jest tez plecak - www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00282325/
Też się składa we własną kieszeń i świetnie się sprawdza,

Uprzedzam z góry - to nie jest reklama, ja nie znoszę IKEA ale te torby się świetnie sprawdziły. Moja córka leciała z taką tanimi liniami - masy zero i bez problemu dała się wcisnąć w te metalowe urządzenia do sprawdzania bagażu podręcznego;-) Wchodzi w każdy taki dynks;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)
Ostatnio zmieniany: 2015/01/25 21:15 przez Grzmiący Rydwan.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/25 22:06 #25085 przez stasiu

stasiu odpowiedział w temacie: PORADNIK DLA NOWYCH ZAŁÓG wersja ECONOMY

W Katowicach Kemping jest 100 metrów od linii startu jaka była w Złombolu 2014 camping.mosir.katowice.pl/

stasiu

Więcej
2015/01/25 22:07 #25086 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: PORADNIK DLA NOWYCH ZAŁÓG wersja ECONOMY

O ile mnie oko nie zawodzi to start w 2015 będzie znowu pod Spodkiem...

Więcej
2015/01/25 22:34 #25090 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: PORADNIK DLA NOWYCH ZAŁÓG wersja ECONOMY

Ostatnia noc przed trasą lepiej się porządnie wyspać i najeść w hotelu. W spodku jest przyzwoicie i nie drogo. Przed Nordkappem tam nocowalismy.

Więcej
2015/01/28 00:48 #25315 przez autOszołomy

autOszołomy odpowiedział w temacie: PORADNIK DLA NOWYCH ZAŁÓG wersja ECONOMY

Miejsce startu zawsze może być zmienione np przy 350 samochodach to troszki kiepsko pod spodkiem :)

4xZłombol 2xPolonez i 2xŻuk

www.facebook.com/autOszolomy/

Więcej
2015/03/05 23:56 - 2015/03/06 00:04 #26646 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: PORADNIK DLA NOWYCH ZAŁÓG wersja ECONOMY

dotyczy Polonezów;

Aku wystarczy 60Ah, większy trudno zamocować, a poza tym pobiera więcej prądu podczas jazdy nawet jak jest sprawny, zresztą zużyte aku tez ...
jak musisz weź drugi np 45 Ah na zapas do bagażnika, tylko owiń dobrze czymś , bo mam osobiście taką przypadłość jak tylko spojrzę na akumulator to od razu mam dziure w spodniach od kwasu ...

w tylnym kole łożysko b ciężko wymienić w trasie, lepiej zabrać cała sprawną półośkę ( w PLUSie razem z tarcza kotwiczna ) jeżeli zajdzie konieczność wymiany trzeba rozszczelnić układ hamulcowy, wiec potrzebny będzie płyn hamulcowy

regulator napięcia jest ze szczotkami

butla gazowa, im większa tym lepsza; wchodzi na pewno 65l 315x940 ostatnio montowałem i chyba nawet 70l 315x1000 by weszła, tylko trzeba razem ze stelażem i trochę pocyrklować z otworami na śruby do niego, tak żeby była max cofnięta, ale żeby oparcie kanapy sie zatrzaskiwało..
za granicą nie ma tak dużo stacji LPG, jak w Polsce no może we Włoszech, ale uwaga w niedzielę czynne są głównie samoobsługowe i na nich LPG nie działa ! Warto zabrać adapterki do tankowania gazu..

koło zapasowe , jak masz świeże opony wystarczy jedno, plus spray do naprawy kół np firmy K2 jest tani i sprawdzony ( taka złośliwa uwaga , warto czytać instrukcje na etykiecie sprayu, bo na jednym z filmów na YT nasz Złombolowa załoga źle trzymała go podczas napełniania )

gumowy przegub elastyczny pomiędzy skrzynia a wałem napędowym

zależy od silnika; zielony kabelek do modułu, albo czujnik położenia wału korbowego

drugi wentylator niekoniecznie , mam dwa i w Hiszpanii ten drugi ani razu się nie załączył, można zrobić dodatkowe kontrolki i włączniki wentylatora ( ów ) podłączając się do przekaźnika ( ów) w PLUsach są to dwa ostatnie żółte w skrzynce bezpieczników

te wszystkie opisywane sytuacje i części, najlepiej wypróbować sobie na własnym aucie w domu przed wyjazdem, zdobędziemy dużo doświadczenia , ale na spokojnie...
trzeba tez zabrać narzędzie potrzebne do wykonania w/wym czynności i środki czystości aby się po tym jakoś umyć,plus jakieś szmaty, czyściwo, rękawice itp ...

CDN..

Podstawą elektryki są dobre styki !
Ostatnio zmieniany: 2015/03/06 00:04 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni.

Więcej
2015/03/23 21:44 #27037 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: PORADNIK DLA NOWYCH ZAŁÓG wersja ECONOMY

Dobra lampa warsztatowa LED na akumulatory też się przydaje, w razie napraw nieprzewidzianych usterek nocnych.

Więcej
2015/03/23 21:50 #27039 przez Grzmiący Rydwan

A od siebie dodam raczej dobrą czołówkę, są wtedy wolne ręce;-)

Więcej
2015/03/23 22:06 #27040 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: PORADNIK DLA NOWYCH ZAŁÓG wersja ECONOMY

Warsztatówkę kładziesz, wieszasz, przyczepiasz na magnes - też ręce są wolne :side:

Więcej
2015/03/23 23:38 - 2015/03/23 23:39 #27042 przez BOREWICZ TEAM

BOREWICZ TEAM odpowiedział w temacie: PORADNIK DLA NOWYCH ZAŁÓG wersja ECONOMY

Też jestem za czołówką nie trzeba jej co chwile przepinać w sklepie "nie dla idiotów " kupowałem w przyzwoitej cenie mocną ledówkę.
Ostatnio zmieniany: 2015/03/23 23:39 przez BOREWICZ TEAM.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008