Pampers dla Żuka/Nysy

Więcej
2015/02/10 17:44 #25878 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan stworzył temat: Pampers dla Żuka/Nysy

Jak powszechnie wiadomo z Żuka i Nyski musi kapać. Kapie - znaczy jest środek smarny. Jednakże nie spotyka się to z uznaniem i zrozumieniem lokalnych Policji na świecie i z drugiej strony - jest zwykłym buractwem z naszej strony że zostawiamy po sobie takie ślady na parkingach itp. Z tego co wiem jedna z ekip sprzątała parking pod muzeum Ferrari za pomocą preparatu do mycia hamulców.

Aby temu zapobiec postanowiłem twórczo rozwinąć pomysł załogi Żuklerki która miała przyczepiony pod silnikiem wielki kawał grubej gąbki. Wymyśliłem wstępne rozwiązanie, wymaga ono jeszcze dopracowania, ale czuję potencjał;-)

Kupujemy blachę do pieczenia jak na foto - za ok. 10-15 zeta

I do niej ekspanderki za 5-10 zł:

Pozostaje wymyślenie gdzie w blasze zrobić otworki do ekspanderów, aby je sprytnie przeciągnąć. Teraz zadanie dla Was - wymyślcie czym można blachę wyściełać - musi być chłonne, łatwo dostępne i trudnopalne (miska olejowa 100st. jest w stanie osiągnąć). Następnie to coś wkładamy do blachy, blachę przykładamy do miski olejowej i ekspanderami łapiemy za coś przy silniku - aby się to ładnie trzymało.

Projekt na razie jest teoretyczny, bo nie mam Żuka pod ręką, ale sądzę że rozwiąże on problem znaczenia terytorium przez nasze pojazdy, co oszczędzi nam wielu atrakcji z Policją itp. No i prościej tak niż próbować uszczelnić niemożliwy do uszczelnienia silnik;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)
Załączniki:
Podziękowali: yourij

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/10 18:51 - 2015/02/10 18:53 #25882 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Pampers dla Żuka/Nysy

Grzmiący skoro gąbka z oczywistych przyczyn odpada :) to chyba gumę z ekspanderki też zaliczamy do kategorii palnych? a przynajmniej topiących się, chyba lepiej było by przydrutować

Co do pochłaniania, rozumiem że nie chcesz aby pozostawione "luzem" zebrane smarowidło się zapaliło?
Ostatnio zmieniany: 2015/02/10 18:53 przez Semtox.

Więcej
2015/02/10 18:56 #25883 przez Gwardia Faraona

Gwardia Faraona odpowiedział w temacie: Pampers dla Żuka/Nysy

I dodam od nas,że problem nie dotyczy wyłącznie Żuków i Nysek. Spray do czyszczenia gaźników był na wyposażeniu naszej Łady co umożliwiło nam wyczyszczenie wspomnianego parkingu. Jak się pewnie domyślacie powodem naszej heroicznej akcji był fakt,że sympatyczna ale wyjątkowo stanowcza policjantka zauważyła,że z naszej Łady, która w momencie wyjazdu była względnie sucha, ale po przebyciu wielu kilometrów autostradą w nie do końca emeryckim tempie popuściła nieco oleju na piękny czerwony parking, który, uwaga - na przyszłość - nie był parkingiem,tylko placem przed muzeum na którym parkować cywilnymi autami nie wolno. Dlatego obsługa muzeum zadzwoniła po policję aby zwyczajnie sprawdziła,czy wszystko ok i czy nie zostawimy syfu. Niestety syf był dość widoczny - sporo dużych świeżych plam.
Na szczęście udało się przekonać patrol,że jesteśmy charity rally z Polski, jest nam bardzo przykro,nie chcieliśmy, posprzątamy etc...
I w sumie nikt nic by do nas nie miał,nawet olej by olali gdyby nie źle zaparkowane auta :) Co nie zmienia faktu,że gdybyśmy nie narobili syfu tez nikt by się nie przyczepił, pampers zatem dobrym pomysłem jest!

Ja mam w Kaczce (tej żółtej) - Mercedesie 210D fabryczne pampersy, mogę zrobić fotę w wolnej chwili :)

Więcej
2015/02/10 19:18 #25884 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Pampers dla Żuka/Nysy

Gwardia Faraona napisał: I dodam od nas,że problem nie dotyczy wyłącznie Żuków i Nysek. Spray do czyszczenia gaźników był na wyposażeniu naszej Łady co umożliwiło nam wyczyszczenie wspomnianego parkingu. Jak się pewnie domyślacie powodem naszej heroicznej akcji był fakt,że sympatyczna ale wyjątkowo stanowcza policjantka zauważyła,że z naszej Łady, która w momencie wyjazdu była względnie sucha, ale po przebyciu wielu kilometrów autostradą w nie do końca emeryckim tempie popuściła nieco oleju na piękny czerwony parking, który, uwaga - na przyszłość - nie był parkingiem,tylko placem przed muzeum na którym parkować cywilnymi autami nie wolno. Dlatego obsługa muzeum zadzwoniła po policję aby zwyczajnie sprawdziła,czy wszystko ok i czy nie zostawimy syfu. Niestety syf był dość widoczny - sporo dużych świeżych plam.
Na szczęście udało się przekonać patrol,że jesteśmy charity rally z Polski, jest nam bardzo przykro,nie chcieliśmy, posprzątamy etc...
I w sumie nikt nic by do nas nie miał,nawet olej by olali gdyby nie źle zaparkowane auta :) Co nie zmienia faktu,że gdybyśmy nie narobili syfu tez nikt by się nie przyczepił, pampers zatem dobrym pomysłem jest!

Ja mam w Kaczce (tej żółtej) - Mercedesie 210D fabryczne pampersy, mogę zrobić fotę w wolnej chwili :)

Czy to przypadkiem nie było na parkingu w Maranello pod muzeum Ferrari? Bo tam większość naszych bolidów oznaczyło teren :D

Więcej
2015/02/10 20:15 #25887 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Pampers dla Żuka/Nysy

Grzmiący... umarłem ze śmiechu :woohoo:

to może proponowałbym na czas parkowania kłaść pod auto coś takiego:

+48 505 230 876
dEfekt Motyla

Więcej
2015/02/10 20:28 #25888 przez Gynsi Pympek

Gynsi Pympek odpowiedział w temacie: Pampers dla Żuka/Nysy

Ojciec od znajomego jeździł kiedyś poczciwym STARem, z którego już się dość srogo lało. Nie chcąc robić sobie problemów, ani syfu to zmontował właśnie taką wannę pod misą. Jeździł tak z tym i sobie kapało do tej wanny i kapało. Razu pewnego, gdy już miał pełną wannę oleju, pech chciał, że na drogę wyskoczył mu policjant z lizakiem. Gość pedał w podłogę, a olej pięknie się rozlał po asfalcie... :D

Więcej
2015/02/10 20:38 #25889 przez Lajkoniki Team

Lajkoniki Team odpowiedział w temacie: Pampers dla Żuka/Nysy

Próbował ktoś zakładać dolną osłone silnika z lublina?
mam tak ową mogę udostępnić do przymierzenia.

Załączniki:

Więcej
2015/02/10 20:48 #25891 przez NoNameTeam

NoNameTeam odpowiedział w temacie: Pampers dla Żuka/Nysy

Może zamiast czymś to wykładać wystarczy po prostu co jakiś czas wylać olej?? Olej sam w sobie, jeszcze taki wypocony, zakurzony, leżący na blasze, jest dość gęsty i się nie wychluśnie. Mam taki patent w pewnej maszynie z silnikiem leylanda, pod nim jest malutki "osadnik". Nic się nie wychulsło jeszcze, a pojemniek jest dużo mniejszy niż brytfanka ;)

Więcej
2015/02/10 22:04 #25906 przez BigosTeam

BigosTeam odpowiedział w temacie: Pampers dla Żuka/Nysy

Najlepszym pomysłem będzie plastikowa osłona jak w niektórych samochodach fabrycznie z kantem wokół + maty chłonne przyklejone do niej. Mamy takie na warsztacie jak się olej wyleje.

link do strony: www.mewa-service.pl/czysciwa-tekstylne/mewa-multitex/

foto:

Fajnie chłoną olej a żeby z niej zaczęło kapać to trzeba z 10 litrów oleju jak nie więcej wylać.

A jak ktoś nie jest pewny do końca to 2 maty zapasowe na wymianę ;p

Więcej
2015/02/10 23:08 #25919 przez BORNTORIDE

BORNTORIDE odpowiedział w temacie: Pampers dla Żuka/Nysy

NoNameTeam napisał: Może zamiast czymś to wykładać wystarczy po prostu co jakiś czas wylać olej?? Olej sam w sobie, jeszcze taki wypocony, zakurzony, leżący na blasze, jest dość gęsty i się nie wychluśnie. Mam taki patent w pewnej maszynie z silnikiem leylanda, pod nim jest malutki "osadnik". Nic się nie wychulsło jeszcze, a pojemniek jest dużo mniejszy niż brytfanka ;)

Tak, miałem taką brytfankę pod Jelonkiem 325 zawieszoną i w dłuższej trasie w deszczu spływała tam woda deszczowa rzucana przez opony. Potem hamowanie przed skrzyżowaniem i "pułapka na motocyklistów" gotowa. W suche dni nie wychlapywał.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008