Dodatkowe oświetlenie

Więcej
2015/03/04 17:59 - 2015/03/04 18:01 #26602 przez Škoda Zachodu

Škoda Zachodu stworzył temat: Dodatkowe oświetlenie

Na wstępie, żeby nie było. Szukałem podobnego wątku :)

Mam taki temat ze do swojej favoritki chcę udupcyć taki ładny i sensowny bagażnik dachowy a w tym bagażniku na czele zamontować reflektory dalekosiężne wesema model H02 z homologacją itd. Podłączyć je zamierzam ksiazkowo czyli tak aby zapalały się razem z zasadniczymi drogowymi ale z możliwością osobnego wyłączenia. I tu diagnostą powiedział mi halt, że mandaty, że każą ściągać na drodze że nawet pod pokrywą nie mogą być i coś tam jeszcze.
Pytanie kieruję do załóg które mają już podobną konfigurację i czy komuś to zawadza czy to z drogówki czy na skp?
Pamiętam ze ZŁOMBOLA że parę for miało taki patent.
Chcę jeszcze podkreślić że montaż w linii świateł na zderzaku zdecydowanie mi nie odpowiada ani nie satysfakcjonuje choćby z powodu walorów użytkowych o estetycznych nie wspominając...
Ostatnio zmieniany: 2015/03/04 18:01 przez Škoda Zachodu.
Podziękowali: BOREWICZ TEAM

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/03/04 18:27 #26603 przez Babcia wŁadzia

Babcia wŁadzia odpowiedział w temacie: Dodatkowe oświetlenie

To ciekawy wątek, gdzieś przewijały się już posty związane ze światłami i zaślepkami (albo mi się fora pomyliły) ale dobrze byłoby wiedzieć. Sam w ladzie mam zamiar zamontować jedna parę okrągłych reflektorów na H3 bodajże na bagażniku dachowym a drugą pod zderzakiem. Wiem że jedna para powinna być zaślepiona, ale czyżby się okazało że w ogóle muszę zmienić koncepcje? A już nawet kupiłem oryginalny ładowski przełącznik 3pozycyjny i obmyslilem sprytny sposób włączania każdej pary oddzielnie :)

Więcej
2015/03/04 19:00 #26605 przez Škoda Zachodu

Škoda Zachodu odpowiedział w temacie: Dodatkowe oświetlenie

To znalazłem w artykule z auto swiatu:

"Liczba i wymagania ogólne: Samochód może być wyposażony w 2 lub 4 światła drogowe. Dodatkowe lampy dalekosiężne możemy więc zainstalować, gdy pojazd ma 2 fabryczne światła drogowe. Wyjątek to sytuacja, gdy auto wyposażone jest w 4 światła chowane. Dopuszcza się wtedy 2 dodatkowe światła drogowe (do ostrzegawczej sygnalizacji świetlnej).Rozmieszczenie: Jedyny warunek:świało nie może olśniewać kierującego bezpośrednio ani przez odbicie od elementów pojazdu. Połączenia elektryczne: Światła powinny być włączane wszystkie jednocześnie lub parami. Przełączenie świateł mijania na drogowe musi powodować włączenie co najmniej jednej pary świateł drogowych. Przełączenie świateł drogowych na mijania musi powodować wyłączenie WSZYSTKICH świateł drogowych. ááInne: Dopuszcza się, aby jedna para świateł drogowych zmieniała ustawienie w osi pionowej w zależności od położenia kierownicy."

Wszystko fajnie tylko nie wiadomo do końca jak interpretować to dopuszczalne odchylenie od osi pionowej. Ponadto artykuł jest z 2008 roku, mogło się już pozmieniać :) podjadę jutro na komendę zapytam się że tak powiem u źródła :)

Więcej
2015/03/04 19:17 - 2015/03/04 19:18 #26607 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Dodatkowe oświetlenie

Nie męczcie się;-)

Można dodać w sumie 4 dodatkowe halogeny. Bez wnikania czy drogowe czy przeciwmgłowe. Jeśli więc jakieś auto ma sześć (jak mój Żuk) to przeglądu nie przejdzie. Oczywiście oficjalnie ściągam dwa na przegląd;-)

Przeciwmgłowe montuje się jak najniżej, czyli w zderzaku, a dalekosiężne mogą być na bagażniku dachowym. Są bardzo przydatne, szczególnie nocami na serpentynach.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)
Ostatnio zmieniany: 2015/03/04 19:18 przez Grzmiący Rydwan.

Więcej
2015/03/04 20:04 #26609 przez Škoda Zachodu

No co do ilości to już w poprzednim poście to ustaliliśmy.
Jeśli o przeciwmgłowe chodzi to u mnie będą one zamontowane w przeznaczonych do tego wnękach w zderzaku i tu nie ma mowy o tym ze jest to dotatek/akcesorium bo często to wychodziło z fabryki jako standard.

A co do przydatności to właśnie dlatego je wrzucam bo na ten rok po stelvio jedziemy dalej Bułgarii i Rumunii na trasę transfogardzką.

Więcej
2015/03/04 21:27 #26610 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Dodatkowe oświetlenie

Ale nawet jeśli halogen standardowy to i tak się liczy.

My też lecimy w dół zaliczyć pozostałe trasy;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2015/03/04 21:46 #26611 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Dodatkowe oświetlenie

A nie łatwiej zainwestować w nowe lampy + żarówki np Osram robi 70W halogonewe + drogowe dobrej jakości i wszystko pięknie widać dookoła :) często zła widoczność jest spowodowana zużytymi odbłyśnikami

Więcej
2015/03/04 22:35 #26613 przez Škoda Zachodu

Grzmiący Rydwan napisał: Ale nawet jeśli halogen standardowy to i tak się liczy.

Tego nie wiedziałem a jutro jeszcze się dowiem od niebieskich :)

Grzmiący Rydwan napisał: My też lecimy w dół zaliczyć pozostałe trasy;-)

To pewnie się spotkamy tam gdzieś :)

Aleksandria - tobie odpowiem moją dewizą którą wpoiły mi lata na warsztacie i ludzie z kręgu dobrych mechaników. Tuning zaczynamy od doprowadzenia bazy do stanu fabrycznego, potem myślimy jak poprawić fabrykę :)
Jeśli o moją Skodę chodzi to nie bawię się w blacharki, polerki i ładne alufelgi bo to nie dla mnie ale technicznie ciągle doinwestowuje złombola tak by jeździło się nim bezpiecznie a ja bym czuł się w nim pewnie :)

co do samych lamp to rok temu były założone nowe obie i świecą jak trzeba tylko mi jest trochę mało :P

Więcej
2015/03/05 09:33 - 2015/03/05 09:40 #26617 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Dodatkowe oświetlenie

Škoda Zachodu napisał: A co do przydatności to właśnie dlatego je wrzucam bo na ten rok po stelvio jedziemy dalej Bułgarii i Rumunii na trasę transfogardzką.

Chłopaki, tylko weźcie pod uwagę, że trasa transfogarska jest czynna zwykle do połowy września a w przypadku złych warunków pogodowych przejazd jest zamykany wcześniej. Chodzi o śnieg.
Otwierają ją na wiosnę, ja się kiedyś naciąłem na wiosnę właśnie (w czerwcu!!), gdy chciałem drugi raz sobie ją przejechać... szlaban gdzieś u góry, zapory betonowe i koniec, trzeba było wracać.
Data zamknięcia będzie opublikowana gdzieś, to pewne... ino gdzie, to nie pamiętam :unsure:

edit
pamiętam już: www.facebook.com/transfagarasan

+48 505 230 876
dEfekt Motyla
Ostatnio zmieniany: 2015/03/05 09:40 przez yourij.

Więcej
2015/03/05 09:59 - 2015/03/05 10:04 #26618 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Dodatkowe oświetlenie

Mój rumuński nie jest najlepszy :D ale ostatni komunikat mówi o:
Otwarcie DN 7C - Transfagarasan - w okresie od 1 lipca do 31 października 2014
Co prawda są tam wymienione odcinki które będą otwarte ale zawsze coś :)

Więc jeśli w tym roku będzie podobnie to celujemy w środek tego okresu

Co do oświetlenia to wydaje mi się jak któremuś z przedmówców że było gdzieś o tyn (że niemcy/szwajcarzy zaślepki na nadmiarowe lampy itp) ale próbowałem to znaleźć i nie wiem gdzie znikło
Ostatnio zmieniany: 2015/03/05 10:04 przez Semtox.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008