Favorit1.3 gaźnik 1994 Gaśnie i szarpie na ciepłym

Więcej
2015/04/02 21:42 #27293 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Favorit1.3 gaźnik 1994 Gaśnie i szarpie na ciepłym

A róbcie sobie co chcecie. Ja tam wolę w nocy się bawić zamiast dłubać i zgadywać co się tym razem zesrało...

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/04/03 07:48 #27297 przez Škoda Zachodu

Škoda Zachodu odpowiedział w temacie: Favorit1.3 gaźnik 1994 Gaśnie i szarpie na ciepłym

Grzmiący Rydwan napisał: Walczyłeś kiedyś z gaźnikiem dwugardzielowym Solexa? Pewnie nie, a ja tak. I wiem że czasem wszystko wygląda ok, a nie działa. Dlatego wyjąć, wysłać do fachowca, niech zrobi. Będzie spokój na parę lat...

Wiesz, mechaniką zajmuję się zawodowo. W tym mechaniką pojazdów zabytkowych więc parę gaźników się gdzieś tam dłubnęło...

Grzmiący Rydwan napisał: Moja Favoritka (dawno temu) miała kilka ciekawych przypadłości. Z jedną wojowałem kilka tygodni;-) A gaźnik miala Pierburga i akurat on był sprawny...

skoda robiła gaźniki Jikov które leciały na licencji pierburga więc jest możliwość zamienności tych elementów.

Tak czy inaczej nie ma się co spinać. Podejścia są różne, nie każdy ma na tyle gotowizny albo potrzeby by na hura robić remonty, a inni nie mają na tyle nerwów by ich nie robić. I każde z podejść jest zdrowe w zależności od oczekiwań.

wracając do tematu to bardzo dobrze powiedział Załoga Tarpaniątka z tym załamywaniem kabelka. Dobry sposób a wyeliminujesz problem.

Więcej
2015/04/03 12:52 #27299 przez Skodziarze

Skodziarze odpowiedział w temacie: Favorit1.3 gaźnik 1994 Gaśnie i szarpie na ciepłym

W sumie to zacząłem od sprawdzania kabli - czy nie ma jakiś niekontaktów. Tak jak pisałem - w jednym miejscu znalazłem luz i dopchnąłem kabel. Sposób ze zginaniem kabelków wypróbuje.

Ostatnio problem nie występuje, ale to chyba dlatego, że się ochłodziło. Problem występował regularnie jak było powyżej 10 st.

Niezależnie od tego podjechałem wczoraj do gaźnikowca polecanego na forum Fiata 125p - zerknie i na gaźnik i na układ zapłonowy. Będę montował lpg więc i tak warto zerknąć na gaźnik. A tak będę miał pewność, że to nie to i trzeba szukać dalej.

Dzięki za wszystkie posty, będę informował jak postepy.

Więcej
2015/04/03 13:42 #27300 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Favorit1.3 gaźnik 1994 Gaśnie i szarpie na ciepłym

to ja może po kolei napiszę co trza sprawdzić po kolei przed wysłaniem samochodu do eksperta w celu zezlomowania go :)

twoje objawy wskazują, że masz problem kiedy ssanie ci sie wyłącza :) jestem geniealny

Sprawdź:

1. sprawdzić gaźnik czy jest czysty i szczelny
2. połączenie z serwo są szczelne (lewy dolot powietrza może powodowac niestabilną pracę)
3. wyregulować obroty biegu jałowego
4. wyregulować skład mieszanki
5. sprawdź membranę przyśpieszacza zapłonu czy nie jest pęknięta
6. wymienić dyszę elektromagnetyczną (odpowiedzialna za obroty)
7. wymienić lambdę

Dodam, że o ile cześć pisałem z doświadczenia to pkt. 5 i 6 wyskoczyły mi z googla na hasło : favorit gaśnie na rozgrzanym silniku.

Więcej
2015/04/03 16:30 - 2015/04/03 16:31 #27303 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Favorit1.3 gaźnik 1994 Gaśnie i szarpie na ciepłym

Pisałem o kompleksowym przeglądzie gaźnika bo zapominacie że to nie tylko membrany i pływaki, ale również oś przepustnicy potrafi łapać luz i ssać lewe powietrze. Fachowiec, wyspecjalizowany w gaźnikach o tym wie i sprawdzi dokładnie krok po kroku cały gaźnik. Gaźnik się rozgrzewa, metal pracuje cieplnie, cuda się dzieją. A gaźnik który nie był dobrze przykręcony tez już widziałem;-)

Życie nauczyło mnie że pozorne oszczędności są pozorne. Wydaje się że niby ok, a za chwilę jest grubsza niespodzianka i pozorne oszczędności właśnie poszły w las. Jak ktoś sam nie jest mechanikiem, to nie ma co szukać miodu tylko oddać problem w ręce specjalisty. W autach dłubę ze 25 lat, wcześniej w motorowerach. Owszem, nie jestem zawodowym mechanikiem, do tego jestem leniem i lubię jak auto działa bez żadnego zgrzytu.

Ostatnio zmieniany: 2015/04/03 16:31 przez Grzmiący Rydwan.

Więcej
2015/04/03 18:36 #27304 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Favorit1.3 gaźnik 1994 Gaśnie i szarpie na ciepłym

Favoritka z gaźnikiem miała sondę lambda ? Człowiek całe życie się uczy ...

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2015/04/03 18:37 #27305 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: Favorit1.3 gaźnik 1994 Gaśnie i szarpie na ciepłym

Skodziarze - przy tych cenach cześci do Favoritki to podmieniajcie po kolei wszystko na nowe, nie ma sięco bawić w gdybanie.
Moją Favoritkę unieruchamiało luźne sitko na wężu zasysającym paliwo. Jak zassało - sitko się "przyklejało" do rurki i zatykało dopływ. Postało trochę, opadło i przez chwilę było OK. Objaw taki sam jak przy braku paliwa, ale wiedziałem gdzie szukać, bo wymieniałem dzień wcześniej czujnik poziomu paliwa w zbiorniku ;)

Więcej
2015/04/03 19:59 #27307 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Favorit1.3 gaźnik 1994 Gaśnie i szarpie na ciepłym

Proszę Państwa.... chyba można scalić :

zlombol.pl/index.php/pl/forum-124/3-tech...aznika.html?start=20

Przy okazji sporo tam o gaźniku ;) Za któryś dzień oba tematy połączę

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2015/04/04 00:20 #27312 przez Skodziarze

Skodziarze odpowiedział w temacie: Favorit1.3 gaźnik 1994 Gaśnie i szarpie na ciepłym

Na efekty trzeba poczekać do jakiejś dłuższej trasy i wyższej temperatury, ale okazało się, że kilka rzeczy w gaźniku - mimo iż rok temu był założony nowy - wymagało regulacji. Ten "nowy gaźnik" jak twierdził poprzedni właściciel okazał się jakimś regenerowanym i niektóre rzeczy zrobione zostały "po taniości". Głównym problemem okazał się niezałączający się odpowiednio elektrozawór.

Przy okazji czyszczenia i regulacji gaźnika, wyregulowałem zawory (zaczynało być je lekko słychać) i poprawione zostało wyprzedzenie zapłonu.

Tak na pierwszy rzut oka dużej różnicy w jeździe nie ma, bo i przed regulacją samochód prowadził się na oko ładnie, ale liczę, że ustanie to gaśnięcie na ciepłym silniku.

Myślę, że gaźnikowiec godny polecenia, chociaż to nie ten na Szarych Szeregów. Podejście do klienta bardzo fajne, duże zaangażowanie w pracę i umiarkowane ceny. Zainteresowanym mogę podać namiary. Warsztacik mieści się koło Cmentarza Bródnowskiego.

Więcej
2015/04/04 09:04 #27313 przez Grzmiący Rydwan

Ten na Szarych Szeregów (Warszawa) to gość kultowy. Dwa Solexy u niego robiłem lata temu, tanio nie było - z 10 lat będzie a do dziś pamiętam jak z pięciu stówek wyskoczyłem. Ale faktem jest że auto jeździło po tym jak marzenie...

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008