Gaźnik wysoko nad poziomem morza

Więcej
2015/06/30 16:51 - 2015/06/30 16:52 #28554 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Gaźnik wysoko nad poziomem morza

MaciekZ napisał:

Gniotsa Nie Łamiotsa napisał: Mi z kolei temat został w pamięci jak kiedyś oglądałem jakiś dokument o Pikes Peak Hill Climb :)
Stratą mocy specjalnie się nie przejmuję, bardziej boję się efektu zalania przy zbyt bogatej mieszance.

Konkretne info trafiłem tutaj (2 post)
Autor zwraca uwagę na
1) mniejsza gęstość powietrza = mniej tlenu = bogatsza mieszanka
2) niższe ciśnienie = mniej powietrza wtłaczanego (!) do cylindrów = bogatsza mieszanka :)

Jeśli chodzi o skład mieszanki, nawierciłem rurę wydechowy pod kolektorem wspawałem nakrętką i wkręciłem sondę lambda 1 przewodową od jakiegoś auta ze schrotu, na allergo kupiłem taki prosty wskaźnik który podłączasz pod sonde - jedna dioda -gdy mieszanka uboga świeci na niebiesko gdy ok na zielono a gdy na bogato to czerwona reguluje wg tego gaźnik i inst gazową... Jak się coś zmieni na wysokości to mi pokażę i zrobię korektę regulacji.

Ps.
Żuk dobrze ciągnie tylko gdy ma bogatą mieszankę ;)

A soft`a odpowiedniego wgrałeś? Bo nam podczas instalacji softu od sondy lambda wyskoczył błąd 404, a później zapaliła się kontrolka check engine.... A może wgraliśmy soft od lodówki turystycznej.....
Ostatnio zmieniany: 2015/06/30 16:52 przez Czerwony Team.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/30 18:14 #28555 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Gaźnik wysoko nad poziomem morza

Czerwony Team napisał: A soft`a odpowiedniego wgrałeś? Bo nam podczas instalacji softu od sondy lambda wyskoczył błąd 404, a później zapaliła się kontrolka check engine.... A może wgraliśmy soft od lodówki turystycznej.....

Sonda przy silniku na gaźniku nie podpięta do żadnego komputera to całkiem fajna rzecz, od dawna chodzi mi po głowie, zapasowa dwururka pod przeróbkę leży już od jakiegoś czasu ;-)
W necie jest sporo opisów jak samemu zrobić wskaźnik od prostych jedno diodowych, przez skalę na kilku diodach, po wyświetlacz cyfrowy LCD i Arduino.
Sygnał z sondy to napięcie z przedziału 0-1V więc uzyskanie "14,7" na wyświetlaczu sprowadza się do odpowiedniego przeskalowania mierzonej wartości napięcia.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2015/06/30 18:41 #28558 przez Moto-BEE

Moto-BEE odpowiedział w temacie: Gaźnik wysoko nad poziomem morza

jak masz jakiś ciekawy projekt na arduino to podrzuć bo tak w necie coś nie mogę nic konkretnego znaleźć

Więcej
2015/06/30 21:06 #28564 przez MaciekZ

MaciekZ odpowiedział w temacie: Gaźnik wysoko nad poziomem morza

Robiłem sam linijkę diodową na jakimś układzie wg przepisu z elektrody ale nie zagrała więc koniec końców kupiłem taki:
allegro.pl/afr-wskaznik-sondy-lambda-jed...tis-i5330527024.html

...aa błąd 404 nie jest czasem od poluzowanego oporopowrotnika pompulatora automatycznego ??

Szare Wilki Team

Więcej
2015/06/30 22:12 #28568 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Moto-BEE napisał: jak masz jakiś ciekawy projekt na arduino to podrzuć bo tak w necie coś nie mogę nic konkretnego znaleźć

Takie coś , oprócz AFR jeszcze robi pomiar doładowania.

MaciekZ napisał: Robiłem sam linijkę diodową na jakimś układzie wg przepisu z elektrody ale nie zagrała więc koniec końców kupiłem taki:
allegro.pl/afr-wskaznik-sondy-lambda-jed...tis-i5330527024.html

...aa błąd 404 nie jest czasem od poluzowanego oporopowrotnika pompulatora automatycznego ??

Od blachoszczelki do naddźwiękowego podciśnieniowego pelengatora hydrostatycznego elektrogumonapawarki z przyczułapkami do hipertermobulgulatora wstecznego ślimakowicy boczno-spadowej z ryflem grzyla gulgownicy.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Podziękowali: Škoda Zachodu

Więcej
2015/07/16 20:48 - 2015/07/16 20:49 #28994 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Cały czas drążę temat wskaźnika AFR i mam dobrą wiadomość dla Ładziaży!

Dzięki unifikacja części na przestrzeni kilku dekad produkcji modeli 210x i 2121, do klasyka można założyć kolektor wydechowy z Nivy z fabrycznie montowaną sondą

Przed wyjazdem już nic nie będę motał, ale

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Ostatnio zmieniany: 2015/07/16 20:49 przez Gniotsa Nie Łamiotsa.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008