Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Więcej
2015/07/21 12:07 - 2015/07/21 12:10 #29138 przez MaciekZ

MaciekZ odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Pokornie ucząc się na czyiś błędach i doświadczeniu ;) ...Byłem na szrocie nie dosyć że wyrwałem pompę z serwem za 50zł to jeszcze pozyskałem darczyńcę na 100,- :cheer:

I odrazu do roboty:

4 godz. Pracy... Sprawność hamólcy zwiększyła się o 50%

Szare Wilki Team
Ostatnio zmieniany: 2015/07/21 12:10 przez MaciekZ.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/21 12:46 #29141 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Wystarczy pompa z serwem Lucasa z Poloneza Plusa i hamulce sa na prawdę mocne. Mam tak już od jakichś 8 lat w samochodzie zrobione i do tej pory żadnych problemów ( kiedyś auto używane było na co dzień jako osobówka).

Dla tych co im hamulce nie wyrabiają, polecam założyć hamulce z Lublina 3,5t na tył ( szersze bębny i szczęki). Ale konieczne jest założenie korektora siły hamowania. Jest przepaść w hamowaniu przy załadowanym aucie pomiędzy taką konfiguracją a zwykłymi bębnami które macie na tyle.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2015/07/21 13:29 #29144 przez MaciekZ

Już teraz jest efekt :)
-na koniec przeróbki obciąłem i obniżyłem nieco stopkę pedału bo pedał sterczał wysoko:

Szare Wilki Team
Załączniki:

Więcej
2015/07/21 17:15 #29155 przez Dziadostwo

Dziadostwo odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Dlatego ja u siebie w warszawie od razu założyłem pompę z BMW e30,po przeliczeniu średnic wyszło że będzie super i faktycznie tak wyszło

Warszawa 203 kombi
Wołga Gaz 24-02 kombi

Więcej
2015/07/21 22:01 #29179 przez Popaprancza

Popaprancza odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Jutro będę próbował wrzucić lucasa z poloneza bo na szybko udało się ogarnąć po taniosci. Załoga tarpaniatka masz jakieś zdjęcia jak to wygląda? Bo komplet jest trochę inny niż z lublina

Więcej
2015/07/22 00:39 #29193 przez Bez Różnicy

Bez Różnicy odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Bardzo smutna wiadomość z tą pompą... Założyliśmy nowiutką PHS-25 jakiś miesiąc temu a wczoraj zabraliśmy się za założenie tarcz... i teraz taka smutna informacja :( No więc nie pozostaje chyba nic innego jak szukać kolejnej pompy :S

Więcej
2015/07/22 07:51 - 2015/07/22 07:55 #29197 przez MaciekZ

-Drugie o czym nie wolno zapomieć przy przeróbce to zcięcie tylnych narożników belki, jak się o tym zapomni, przy skręcie maksymalnym i podjechaniu pod krawężnik uryaw się wężyk przy jednym z zacisków !!!!!!!!!!!!

Szare Wilki Team
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2015/07/22 07:55 przez MaciekZ.

Więcej
2015/07/22 08:03 #29198 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Popaprancza napisał: Jutro będę próbował wrzucić lucasa z poloneza bo na szybko udało się ogarnąć po taniosci. Załoga tarpaniatka masz jakieś zdjęcia jak to wygląda? Bo komplet jest trochę inny niż z lublina

Zdjęć pod ręką nie mam a do kraju wrócę a 3 tygodnie dopiero. Natomiast u mnie mam to zrobione bardzo prosto. Z dwóch grubszych płaskowników ( grubość materiału około 3-4mm) mam wygięte dwa mocowania na kształt litery omega. Są one dokręcone do fabrycznych punktów mocowania pompy hamulcowej, natomiast w nich są nawiercone otwory do mocowania pompy z serwem Lucasa.

@ MaciekZ, masz rację, wspominałem już o tym, że trzeba podciąć narożnik belki, tylko nie zapominajcie zespawać pozostałości w całość! Kolejna rzecz, to można delikatnie ograniczyć promień skrętu regulując ograniczniki na zwrotnicy. No i jeszcze pozostaje opcja podniesienia dolnych odbojów na dolnych wahaczach dzięki czemu koło nie idzie tak mocno w górę. Plus z tego też taki, że w mocniejszym zakręcie przód szybciej dojdzie do ograniczenia i się tak nie wychyla.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2015/07/23 20:30 #29261 przez Czarny Jastrząb

Czarny Jastrząb odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Jednak nie o to chodzi. Też się cieszyłem że problem ze znikaniem hamulca zostanie rozwiązany. Jednak przed zamówieniem pompy popatrzeliśmy co my właścieiw mamy założone. Mamy Lucas LSC80 :) Szukamy dalej :unsure:

czarnyjastrzab.blogspot.com/

Zostań przyjacielem Żuka :)
facebook.com/Zuk.Czarny.Jastrzab

Więcej
2015/07/23 21:39 #29265 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

To sprawdźcie tylne hamulce.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008