Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Więcej
2016/05/11 10:11 #37470 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Jeszcze info ode mnie - sprężyny można przekuwać. Robią to CI sami panowie co i resory. Robiłem u siebie po powrocie z Afryki bo siadły zupełnie. Koszt w Warszawie przekucia i przywrocenia do stanu fabrycznego jednej sprężyny to 50 zł. Jeśli na aucie, niezdemontowana, to cała usługa kosztuje 150 zł za stronę.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/07/27 07:56 #38415 przez Kateman33

Kateman33 odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

hamulce ważna rzecz. Sam też mam problemy sprzętowe.

Więcej
2016/08/02 07:03 #38503 przez NyskaSięWokuKręci

NyskaSięWokuKręci odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Po zamontowaniu tarcz w nysie, zabrałem się za zawieszenie, i w tym punkcie przestrzegam przed kupowaniem popularnych amortyzatorów Statim, bo to pieniądze wywalone w błoto, te amortyzatory to do komarka sobie można zamontować... Być może ktoś już o tym wspominał, ale w#[email protected] się i muszę gdzieś to opisać...

Więcej
2016/08/02 15:31 #38517 przez Żukatti_Team

Żukatti_Team odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Załoga Tarpaniątka napisał: Wystarczy pompa z serwem Lucasa z Poloneza Plusa i hamulce sa na prawdę mocne. Mam tak już od jakichś 8 lat w samochodzie zrobione i do tej pory żadnych problemów ( kiedyś auto używane było na co dzień jako osobówka).

Mówisz, że w Żuku taka pompa z serwem da radę?

Faster, Harder, ŻUKIEM!!!

Więcej
2016/08/02 15:42 #38518 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Żukatti_Team napisał:

Załoga Tarpaniątka napisał: Wystarczy pompa z serwem Lucasa z Poloneza Plusa i hamulce sa na prawdę mocne. Mam tak już od jakichś 8 lat w samochodzie zrobione i do tej pory żadnych problemów ( kiedyś auto używane było na co dzień jako osobówka).

Mówisz, że w Żuku taka pompa z serwem da radę?

Spokojnie, latam na takim setupie już jakieś 8 lat i na rolkach przy przeglądzie przód zawsze wyskakuje po depnięciu na hamulec przy oponach 215/75 R15 jakie mam. Przy zdrowych tarczach i klockach oraz sprawnych zaciskach da się na tych oponach nawet zblokować koła na suchym asfalcie jak porządnie depniesz w podłogę.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/08/02 15:53 #38520 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Ja u siebie mam żukowsko-polonezowski zestaw pompy i serwa (mało miejsca) i powiem , że działa słabo a nawet bardzo słabo. Zamierzam to zmienić

Więcej
2016/08/02 21:56 #38524 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Jak chcesz iść w pompę z serwem Lucasa to przede wszystkim zmierz wielkość serwa, bo w Lucasie jest większe. Do tego będzie trochę zabawy z otworami bo są nieco inaczej rozmieszczone i samo ramię też ma inną długość. Będzie trzeba podstawkę dystansową bodaj 15mm jak mnie pamięć nie myli zrobić.

Inną opcją jest założenie jakiejś pompy na biserwie np. z VW T4

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/08/14 21:37 #38926 przez Grubasy bez Kasy

Grubasy bez Kasy odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Uprzedzam, że założyłem ten temat też na innym forum i pewnie niektórzy już go widzieli ale zależy mi na czasie.

Majstry, a powiedzcie mi czy normalne jest to że układ trzeba odpowietrzać kilkanaście razy? Wymieniłem z przodu hamulce na tarczowe, wszystkie przewody gumowe i miedziane nowe, w układzie dot4, pompa i serwo lublin, brak widocznych przecieków, klocki na przod nowe, cylinderki i szczeki tyl nowe. Hamulce tylne żyleta piszczą koła, przód do bani. Podczas odpowietrzania z tylnych kalamitek leci klarowny płyn natomiast z przodu płyn zawiera bąbelki powietrza ale tak drobne że trzeba się dobrze przyjżeć czy to powietrze czy jakieś zanieczyszczenie. Jakieś sugestie? Odpowietrzać do skutku (już 12 raz)? Przy wymianie pompy i serwa nie ustawiałem luzu pobieważ wyszedłem z założenia że nie trzeba, czy to błąd?

Więcej
2016/08/15 19:15 #38947 przez Grubasy bez Kasy

Grubasy bez Kasy odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Sorki, że post pod postem. Sytuacja wstępnie się rozwiązała. Zamienione stronami zaciski. Pasują jak ulał, że na pierwszy rzut oka nie widać różnicy ale kalamitka jest wtedy w dół (nie znajduje się w najwyższym punkcie) co powoduje problem z odpowietrzeniem. Głupi ja :)

Więcej
2016/08/18 04:34 #39057 przez ŁOWCY ŻUKÓW

ŁOWCY ŻUKÓW odpowiedział w temacie: Ważna informacja o tarczach w Żuku!

Hybryda serwa żuka z pompą od Lublina skok pedału pompy taki sam
Załączniki:

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008