Kombi GSI - problemy z silnikiem

Więcej
2015/07/28 21:40 #29404 przez The Honskas

The Honskas stworzył temat: Kombi GSI - problemy z silnikiem

Mam problem.
Mam silnik 1.6GSI wymieniłem w nim świece, kable, silnik krokowy.
Niestety do niedawna po rozgrzaniu silnika i powyżej 3500 obrotów, czasem poniżej 2000 obrotów silnik szarpnie i włącza się od razu kontrolka silnika na chwilę i później gaśnie.
Problem występował zarówno na benzynie jak i na gazie.
Nie wiem czy to mogło mieć z tym związek ale czasami cykał jakiś przekaźnik - niestety działo się to tylko podczas jazdy i nie mogłem zweryfikować który (przekaźnik od wtrysku i pompy paliwa wymieniłem).

Następnie wziąłem go na dłuższą trasę i okazało że zaczęło bardzo szarpać, a następnie nierówno pracować.
Teraz wydaje dźwięki jakby to był silnik z malucha, co więcej silnik krokowy wydaje dźwięk jakby ciągle pracował (nawet jak silnik jest wyłączony - ale stacyjka jest przekręcona).
Niestety mam wrażenie jakby nie palił na wszystkie cylindry i strasznie śmierdzi benzyną.

Wymieniłem czujnik położenia wału, cewkę oraz raz jeszcze silnik krokowy (teraz jest ciszej) ale nie pomogło.
Silnik zapala jak jest zimny to nawet zapali dobrze jak tylko rozpocznie 50 stopni i więcej to zaczyna dziwnie chodzić tak jakby nie na wszystkie cylindry.
Iskra na wszystkich świecach jest a mam wrażenie jakby zalewało cylindry.
Umieściłem filmik jak to działa - od 00:00 - 00:37 jest silnik po odpaleniu, po 37 sekundzie filmu silnik się zagrzał i zaczął źle działać.
Przy tym wszystkim strasznie śmierdzi benzyną.
https://youtu.be/cZDaYv1pnM0

Podpowiedzcie proszę bo ja już rozkładam ręce, a do wyjazdu już niewiele czasu pozostało.
Samodiagnoza wskazuje błąd 12 czyli wyłączony silnik - nic innego nie pokazuje.

Z góry dziękuję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/28 22:02 #29405 przez Airsoft Podhale

Airsoft Podhale odpowiedział w temacie: Kombi GSI - problemy z silnikiem

Miałem bardzo podobnie jak mi zgoliło jedną krzywke w wałku rozrządu. Tylko że "siepało motorem" od samego początku.

Więcej
2015/07/28 23:22 #29409 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: Kombi GSI - problemy z silnikiem

Miałem identyczny objaw w moim GSi przez zaśniedziałe styki przekaźnika "antyzłodziejskiego". Nie masz czasem jakiegoś tajnego pstryczka odcinającego zapłon?

Więcej
2015/07/29 08:33 - 2015/07/29 08:35 #29413 przez Sandvikings

Sandvikings odpowiedział w temacie: Kombi GSI - problemy z silnikiem

Czujniki temperatury sprawdzone? Może komp widzi, że silnik jest zimny mimo, że już się rogrzał i daje za bogatą mieszankę.
A krokowiec chyba ma jakąś procedurę adaptacji, wiec po odłączeniu aku powinien po kilku km ustabilizować obroty.
Pro forma dopytam tylko czy kompresja na wszystkich garach jest ok?

www.ekogaz-baron.pl/
Nordkapp, Lloret de Mar, Passo dello Stelvio
Ostatnio zmieniany: 2015/07/29 08:35 przez Sandvikings.

Więcej
2015/07/29 11:07 #29418 przez EJA_GRABA_lux!

EJA_GRABA_lux! odpowiedział w temacie: Kombi GSI - problemy z silnikiem

Mechanicy są trochę jak chirurdzy: wyciąć - wymienić wszystko co może być powodem dolegliwości choć czasem wystarczy zwykły plaster. W moim GLI powodem takich objawów była gumowa rurka prowadząca powietrze lekko zgięta i przetarta na zgięciu. Gdy robiło się ciepło od silnika, zmieniała kształt i łapała fałszywe powietrze. Wystarczyło "obandażowanie" taśmą i maszyna pomknęła niczym rączy rumak!
Warto zmierzyć napięcie na akumulatorze przy różnych obrotach i stanie nagrzania bo powodem wariowania czujników może być również padnięty regulator napięcia przy alternatorze.

Więcej
2015/07/29 20:32 #29436 przez The Honskas

The Honskas odpowiedział w temacie: Kombi GSI - problemy z silnikiem

Chyba mam - udało mi się odczytać kod z autodiagnozy :)
To błąd 17 czyli wtryskiwacz, sprawdziłem świece, druga i trzecia jest mokra - zalana, pierwsza i czwarta nie.
Zamówiłem nowe wtryski - oby to było tylko to.
Na filmiku umieściłem kody błędów.
https://youtu.be/a14A15zgLVA

Do tego wyświetla się błąd 22 i 33 ale to ja je wywołałem bo zanim dowiedziałem się, że to wtryski to jeszcze próbowałem innych.

P.S. Sprawdziłem czujnik temperatury (znalazłem wartości w książce) i sondę lambda - oba czujniki mają prawidłowe wartości.

Więcej
2015/07/30 12:42 #29458 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Kombi GSI - problemy z silnikiem

Kompresję choć zmierzyłeś ?

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2015/07/31 21:49 #29505 przez The Honskas

The Honskas odpowiedział w temacie: Kombi GSI - problemy z silnikiem

Kompresji nie mierzyłem ale mam - dwa wtryskiwacze wymienione i działa :)

Dzięki wszystkim za pomoc.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008