Żuk Andoria - ile mamy prądu na pokładzie?

Więcej
2015/08/04 20:30 #29612 przez ŻUKato

ŻUKato stworzył temat: Żuk Andoria - ile mamy prądu na pokładzie?

Mam prośbę.
Czy ktoś kto się na tym zna mógłby mi powiedzieć jaki mam "zapas prądu" na pokładzie czyli ile co zużywa i ile jeszcze można podłączyć aby nie spalić alternatora?
Kompletnie nie rozumiem o co chodzi w prądzie a chce dołożyć wentylator który pobiera 80W i martwię się żebym sobie sam nie strzelił w kolano.
Link do wiatraka:
mtuning.pl/Wentylator-plaski-tloczacy-TurboWorks-14,p,1158

Pomóżcie proszę!

4 Złombole, 4 bezpieczne powroty

www.facebook.com/zukieta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/04 20:44 #29613 przez Sandvikings

Sandvikings odpowiedział w temacie: Żuk Andoria - ile mamy prądu na pokładzie?

Alternator ma 770W (55Ax14V), zużywasz na oświetlenie 2x55W + 4x5W + kontrolki powiedzmy 10W =140W, ładowanie akumulatora powiedzmy 100W(zaraz po odpaleniu dużo więcej).
Suma 250W, silnik chyba nic nie zużywa. Zostaje ok 500W do wykorzystania na wentylatory, nadmuch do kabiny, GPS, ładowarki itp. Jeden dodatkowy wiatrak nie robi tragedii.

www.ekogaz-baron.pl/
Nordkapp, Lloret de Mar, Passo dello Stelvio

Więcej
2015/08/04 20:47 #29614 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Żuk Andoria - ile mamy prądu na pokładzie?

Dokładnie tak. A od siebie dodam - wywalcie żarówki z tyłu i dajcie LEDy, albo LEDowe światła do jazdy dziennej z przodu (ale z homologacją). TO pozwoli zaoszczędzić sporo prądu...

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2015/08/04 21:54 - 2015/08/04 21:59 #29617 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Żuk Andoria - ile mamy prądu na pokładzie?

Popieram Grzmiacego z tymi LEDami do jazdy dziennej...
Pisze o tym na forum ilekroć pytają o prąd albo radośnie zakładają mocniejsze alternatory :sick:

jadę czwarty raz na LEDach,ze zwykłym 75 A alternatorem w Polonezie z klimą, czterema wentylatorami na chłodnicach, jedna dmuchawą w środku, lodówka turystyczna i innymi drobnymi odbiornikami jak radio, CB, nawigacja, ładowarki do komórek , laptopa, aparatu foto itp. :woohoo:
jeszcze nigdy nie było problemu :lol:
te wszystkie żarówki jak jedziesz na mijania to i ponad 160W szarpią :evil:
lepiej oszczędzać :P

uwaga tę znamionowe Ampery przy alternatorach to on osiąga przy dość dużych obrotach , a nie podczas ekonomicznej jazdy i już napewno nie na wolnych obrotach, dlatego stojąc na światłach zaciągaj ręczny a nie pal bez potrzeby lamp stop...

ale powiem Ci że te 14 cali średnicy wentylatora d..y ie urywa, nie wiem co to za firma, która grubość podaje w cm a srednice w calach ?????

Podstawą elektryki są dobre styki !
Ostatnio zmieniany: 2015/08/04 21:59 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni.

Więcej
2015/08/05 02:01 #29627 przez ŻUKato

ŻUKato odpowiedział w temacie: Żuk Andoria - ile mamy prądu na pokładzie?

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni napisał: Popieram Grzmiacego z tymi LEDami do jazdy dziennej...

ale powiem Ci że te 14 cali średnicy wentylatora d..y ie urywa, nie wiem co to za firma, która grubość podaje w cm a srednice w calach ?????

Myślę o tych ledach choć ich szczerze nienawidzę.
Wentylator będzie trzecim (awaryjnym) na pokładzie.

www.facebook.com/zukieta

Więcej
2015/08/05 02:01 #29628 przez ŻUKato

ŻUKato odpowiedział w temacie: Żuk Andoria - ile mamy prądu na pokładzie?

Sandvikings napisał: Alternator ma 770W (55Ax14V), zużywasz na oświetlenie 2x55W + 4x5W + kontrolki powiedzmy 10W =140W, ładowanie akumulatora powiedzmy 100W(zaraz po odpaleniu dużo więcej).
Suma 250W, silnik chyba nic nie zużywa. Zostaje ok 500W do wykorzystania na wentylatory, nadmuch do kabiny, GPS, ładowarki itp. Jeden dodatkowy wiatrak nie robi tragedii.

Bardzo dziękuję, właśnie o to mi chodziło ;)

www.facebook.com/zukieta

Więcej
2015/08/05 12:47 #29642 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Żuk Andoria - ile mamy prądu na pokładzie?

Najprościej podjechać do elektryka, odpalić wszystko co się da podczas pracy silnika, trzymać go na obrotach około 2000 ( to już wystarcza) a elektryk niech cęgami Dietza zmierzy prąd na głównym kablu wychodzącym z alternatora i będzie wszystko wiadomo bez szacowania, bo wartość prądu mocno zależy od napięcia na instalacji i napięcia na poszczególnych jej elementach. Jak macie zaśniedziałe styki na kostkach to prąd będzie zupełnie inny jak wtedy, kiedy wszystko jest cacy.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2015/08/05 16:15 #29646 przez Zabugole i Pyrusy

Zabugole i Pyrusy odpowiedział w temacie: Żuk Andoria - ile mamy prądu na pokładzie?

witam, ile macie napięcia w swoich żuczkach z włączonymi światłami?? u mnie bez obciązenia utrzymuje sie na poziomie 13.2 v, gdy dorzuce swiatła spada do 12.8 a gdy włącz dwie nagrzewnice i wentylator to tak w granicach 12 V. założyłęm sobe cyfrowy wskaźnik napięcie w desce i jestem na bierząco... tylko te wartosci jakies niskie. Dodam, że akumulator nie rozładowuje sie.

Więcej
2015/08/05 16:37 - 2015/08/05 16:37 #29647 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Żuk Andoria - ile mamy prądu na pokładzie?

Voltomierz to nie wszystko. Patrzcie też na amperomierz. Powinien być na plusie. U mnie są dwa akumulatory poprzez separator i dwa voltomierze cyfrowe. Praktycznie główny nie spada poniżej 12,9V na wolnych obrotach, nawet ze swiatłami, włączonym wiatrakiem dodatkowym i pompą paliwa. Wszystkie inne akcesoria mam podpięte do drugiego akumulatora. Kiedy auto jedzie - na głównym akumulatorze mam 13,4-13,8V, a kiedy jedzie dostatecznie długo - powyzej 14V. Akumulator dodatkowy chwali się zazwyczaj napięciem o ok. 0,5V niższym.

Jeśli przy włączonych światłach i niczym więcej macie jakieś 13V na wolnych obrotach to jest ok. Przy ok. 2000 obrotów powinno dochodzić do 13,5-13,9V.

Powyższe dane na podstawie mojego, porządnie wyremontowanego alternatora;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)
Ostatnio zmieniany: 2015/08/05 16:37 przez Grzmiący Rydwan.

Więcej
2015/08/06 19:01 #29684 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Żuk Andoria - ile mamy prądu na pokładzie?

Tak trochę z innej beczki, czy może ktoś przesłać fotkę jak zamontować LED w Polonez Caro Plus na zderzaku, czy upchnąć je obok tablicy rejestracyjnej? ale wtedy 1 dioda wchodzi za tablicę? czy nie będzie to jakoś przeszkadzać?

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008