Urwana śruba wyciągnięty gwint- może nas zatrzymać

Więcej
2015/08/05 01:06 #29625 przez Škoda Zachodu

Škoda Zachodu stworzył temat: Urwana śruba wyciągnięty gwint- może nas zatrzymać

Nazwa wątku trochę ni w kij ni w oko ale nie wiedziałem jak inaczej nawiązać do tematu a ten przedstawia się następująco:
Rozmawiając z wieloma teamami co któraś osoba mówi że bierze ze sobą głowice i uszczelkę na zapas. Jeśli już ktoś robi taki emergency set to zaklinam niech dorzuci do tego komplet nowych śrub do głowicy.
Do naszych samochodów kosztuje to kilka złotych a gwarantuję że w razie awarii zaoszczędzi dużo nerwów. no chyba że ktoś dopiero co robił głowicę to nie ma się czym martwić.

Generalnie piszę o tym dlatego że w ostatnim czasie rozbierałem kilka silników z favoritek i w każdej głowicy ukręciła się przynajmniej jedna śruba a większość pozostałych nie nadawała się już do niczego po okładaniu młotkiem byle tylko ruszyły. Generalnie problem dotyczy nie tylko silników z otwartym płaszczem wodnym ale również zdarzało mi się to w silnikach zastavy 1100/ fiat 128. Rzadziej w polonezach czy dużych fiatach. Nie mniej jednak warto przed wyjazdem zastanowić się czy nasza reperatura danego podzespołu jest kompletna bo część sama w sobie może być ok ale przykręcić ją to inna baja :P

Poza takimi rzeczami to małe pudełeczko z kilkoma parami różnych śrub z nakrętkami może ratować życie. Albo posłużyć za improwizowany ściągacz do półosi w polonezie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/05 08:58 #29631 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Urwana śruba wyciągnięty gwint- może nas zatrzymać

Pudełko z przydasiami jest niezbędne i najważniejsze. Parę opasek metalowych w różnych rozmiarach, trochę śrub i nakrętek, tylko pakujcie minimum 8.8, albo i 10.9 a nie zwykłe 5.5 bo nie wiadomo do czego będą miały służyć. Kilka kawałków metalowych rurek o różnej średnicy, gumowe wężyki itp...

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2015/08/05 17:11 #29648 przez Škoda Zachodu

Škoda Zachodu odpowiedział w temacie: Urwana śruba wyciągnięty gwint- może nas zatrzymać

jeszcze taki motyw polecam
eshop.wuerth.de/Rapid-repair-tape-HR-SEA...earchTerm=0985077230

Good Shit jak to mawiają francuzi, ale dość drogie i dostępne tylko na zamówienie.
polecam filmik na youtube i zobaczyć jak to wygląd w praktyce.

Więcej
2015/08/05 17:21 #29649 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Urwana śruba wyciągnięty gwint- może nas zatrzymać

Z tym na zamówienie to nie przesadzajmy :)
Nie tylko Wurth taką robi

allegro.pl/listing/listing.php?order=m&s...atch=s0-uni-1-4-0629

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2015/08/05 17:29 - 2015/08/05 17:30 #29650 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Urwana śruba wyciągnięty gwint- może nas zatrzymać

Szukacie miodu nie tam gdzie trzeba;-)

tierone.pl/akcesoria-rozne-c-7_138.html - taśma RT25

I przypominam że ten sklep daje rabat złombolowiczom;-) Szczegóły tutaj:
zlombol.pl/index.php/pl/forum-124/zlombo...l?limitstart=0#26600

Ostatnio zmieniany: 2015/08/05 17:30 przez Grzmiący Rydwan.
Podziękowali: Škoda Zachodu

Więcej
2015/08/06 23:49 #29703 przez Škoda Zachodu

Škoda Zachodu odpowiedział w temacie: Urwana śruba wyciągnięty gwint- może nas zatrzymać

O proszę i kolejny kontakt chwycony :D

Więcej
2015/08/07 17:02 #29745 przez Grzmiący Rydwan

No to jeszcze ode mnie krótkie info nt. przedmiotu który warto kupić. Mam na myśli elektryczną pompę paliwa. Pasuje do gaźnikowców i diesla Andorii z racji ciśnienia 0,2-0,3 bara i wydajności na poziomie 95l/h. Jeżdżę na niej od tygodnia w Żuku, po ciężkiej walce z układem paliwowym i niepodawaniem odpowiedniej ilości. Montaż pompy elektrycznej całkowicie rozwiązał problem. Aktualnie odpalam pompę, czekam 2-3 sekundy i po jednym obrocie wału mam pracujący silnik. Skończyło się kręcenie silnikiem żeby mechaniczna nabiła ciśnienie na pompie wtryskowej - pali z półobrotu, nie dotykając gazu.

Warto zatem zapakowac taką pompkę do własnego auta, lub zabrać jako backup (pozwoli też łatwo przetankować paliwo między autami, lub zbiornikami bo bez obciążenia całym układem paliwowym ma wydajnośc nawet 150l/h). Ja swoją kupiłem tutaj:

allegro.pl/show_item.php?item=5500485898

Jest przetestowana, niedroga i sprawna. Nie mam nic wspólnego ze sprzedawcą, tylko informuję o ciekawej opcji.

Więcej
2015/08/09 23:53 #29879 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: Urwana śruba wyciągnięty gwint- może nas zatrzymać

Jedyne co mogę powiedzieć z doświadczenia - to taka pompka bardzo źle znosi pracę "na sucho" - tak ku pamięci :P

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008